Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

23.oktobrī Jelgavā – spēle «Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!» 1

Latvijas skolu jaunieši, kuriem svarīga Latvijas vēsture un kuri ir gatavi piedzīvojumiem un spraigām sacensībām brīvā dabā, aicināti veidot komandas un pieteikties piedzīvojumu un izaicinājumu spēlei «Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!». Kā informē projekta koordinatore Sandra Galgāne, Jelgavā sacensības notiks 23. oktobrī. 

Rīgas sargi aicināti tikties arī 9.oktobrī Tukumā, 16.oktobrī Dobelē, 30.oktobrī Gulbenē, 3.novembrī Daugavpilī, 6.novembrī Siguldā (Morē), 11.novembrī Rīgā, projekta „Rīgas hronikas: atceries Lāčplēšus!” ietvaros 13.novembrī Valmierā, bet fināls paredzēts 20.novembrī Daugavpilī.

Pieteikuma anketa ŠEIT

Projekta koordinatore Sandra Galgāne informē, lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (trīs puiši un trīs meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāiesūta pieteikuma anketa, ko var atrast mājas lapā www.jaunierigassargi.lv. Tāpat jauniešiem jāatbild uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām un jāizveido apraksts par motivāciju piedalīties spēlē. Pasākuma organizatori izvērtēs visas pieteikuma anketas un uz katras pilsētas kārtu izvirzīs 20 zinošākās un motivētākās komandas, kas klātienē varēs piedalīties spēlē un misijas skrējienā «Atceries Lāčplēšus!».

Katrā spēles norises vietā jaunieši izcīnīs ne tikai ceļazīmi uz fināla spēli Daugavpils cietoksnī, bet arī jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu ar «Tallink».

Spēle simulēs 1918. un 1919. gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem būtiskiem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (Pārvietošanās pēc kartes un kompasa; komandu došana un izpilde; Latvijas Brīvības cīņu vēsture; slēpta pārvietošanās; pirmās palīdzības sniegšana) un misijas skrējiena «Atceries Lāčplēšus!», kurā jaunieši varēs pielietot apmācību procesā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas «Gainfast» solists, ielu vingrošanas kustības līderis un TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

«Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!» mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot  jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un biedrību «MediaGids».

Vairāk meklējiet www.jaunierigassargi.lv.
20150930-1159-rigas-sargi-top-banner-fro


Foto no «Ziņu» arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jons

Cik es atceros,tad mums skolā mčīja par vienu Lāčplēsi!!!Vai tad pa šo laiku viņi ir savairojušies??? Ja jau veidojiet pasākumus,tad atbilstoši realitātei.Citādi ir kā ar dieviem:ir Dievs,bet vēl ir Allahs,Mozus,dievadēls,katrai ticībai savs.Bet pie kura jāvēršas? Tad cik tad ir to Lāčplēšu!!!???

pirms 2 gadiem, 2015.10.03 11:54

Citas ziņas