Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

3.oktobrī Dobelē – «Āboldiena un Ražas svētki»

Sestdien, 3. oktobrī, Dobelē piekto reizi norisināsies “Ābolu diena un Ražas svētki”. Šogad pasākuma apmeklētājus priecēs ansamblis “Garden Street Band”, grupa “Mehāniskais apelsīns”, biedrības “Piedzīvojuma gars” aktivitātes, izrāde bērniem “Sunītis un Kaķīte”, LVAI augļu un pārstrādes produkcijas izstāde, foto izstāde “Manas gardākās dārza ogas”, konkursi u.c., kā arī ceturto reizi tiks pasniegts augstākais apbalvojums augļkopībā “Ābolu ordenis”, informē Dobeles pilsētas pašvaldība.

No pulksten 10 Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā norisināsies “Āboldienas labumu tirgus”, kurā apmeklētājiem būs pieejama visdažādākā tirgotāju produkcija. Āboldienas ietvaros apmeklētājus aicinām izmantot Mobilās sulas spiedes pakalpojumus, kuru piedāvājumā ir ābolu sulu degustācija, iespēja iegādāties jau izspiestu ābolu sulu vai, nākot ar saviem āboliem, būs iespēja iegādāties auksti spiestu vai pasterizētu ābolu sulu.

Āboldienas atklāšanas laikā, pulksten 11.20, ceturto reizi tiks pasniegts augstākais apbalvojums augļkopībā – „Ābolu ordenis”. Šo apbalvojumu var saņemt tikai vienu reizi, un to pasniedz par šādiem nopelniem: nozīmīgs ieguldījums Latvijas komercaugļkopības attīstībā; augsta profesionālā meistarība, kas sekmējusi nozares attīstību un atpazīstamību; mūža ieguldījums vai izcili nopelni augļkopības nozarē, zinātnē vai izglītībā. 

Līdz 30. septembrim fotokonkursa izstāde “Manas gardākās dārza ogas” ir apskatāma Pētera Upīša muzejā. Tajā ir izstādīti 15 autoru 34 darbi. Pēc tam izstāde aizceļos uz Dobeles Amatu māju, kur to varēs aplūkot no 3. līdz 17. oktobrim. Āboldienā vēsturiskajā Tirgus laukumā plkst. 13:30 tiks apbalvoti fotokonkursa uzvarētāji. 

Pulksten 10 līdz 11 norisināsies Dobeles šaha kluba radošās darbnīcas, bet no 11 līdz 15 – konkursi, ābolu zaptes vārīšana, izjāde ar zirgu u.c. atrakcijas. Āboldienas apmeklētajiem tiek dota unikāla iespēja izmēģināt savu veiklību, kāpjot klinšu sienā vai piedaloties pilsētorientēšanās sacensībās, ko organizē biedrība “Piedzīvojuma gars”.

Par muzikāliem priekšnesumiem pasākumā gādās ansamblis “Garden Street Band” un grupa “Mehāniskais apelsīns”.

Āboldienā Dobeles pilsētas kultūras namā no pulksten 11 norisināsies Āboldienas Starptautiskais sadraudzības šaha turnīrs, bet pulksten 12 interaktīva izrāde bērniem “Sunītis un Kaķīte”, ko piedāvā radošā apvienība “Teātris un ES”. Izrādes režisors Armands Ekštets. Vienu stundu garās izrādes žanrs – jautra komēdija bērniem un vecākiem. 

Pulksten 10 svētku apmeklētāji arī laipni gaidīti uz Latvijas Valsts Augļkopības institūta augļu un pārstrādes produkcijas izstādes, foto izstādes “Manas gardākās dārza ogas” atklāšanu Dobeles Amatu mājā. Tas viss un vēl citi pārsteigumi sagaida 3. oktobrī.

Ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas.

Foto: Dobeles pilsētas pašvaldība

Pievieno komentāru

Citas ziņas