Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

8.Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls – jau rīt (ar video) 1

Baltijas valstīs lielākais smilšu skulptūru festivāls jau rīt, 12. jūlijā! Mākslinieki veic pēdējos darbus Jelgavā, lai no 800 tonnām smilšu Uzvaras parku pārvēstu smilšu kino pilsētiņā. Festivāla laikā, no 12. līdz 13. jūlijam, paredzēta plaša kultūras programma visiem apmeklētājiem – gan lieliem, gan maziem.

Šajā gadā festivāls vienkopus pulcē 15 tēlniekus no tādām valstīm kā – Latvija, Lietuva, Krievija, Bulgārija, Ungārija, Kanāda, un Ķīna. Kopš pirmdienas sablietētās smiltis mākslā pārvērš festivāla konkursa dalībnieki, īstenojot savas idejas par tēmu „Kino”. Kino ir māksla, kas mūs ienes fantāziju pasaulē. Mistiskā, īslaicīgā, mākslīgi veidotā, bet tajā pašā laikā pārdzīvojumu pilnā ceļojumā. Tās ir attiecības starp skatītāju un režisoru.
 
Smilšu skulptūru kino pilsētiņu skatītājiem vērtēšanai tiks nodota sestdien, 12. jūlijā. Līdz ar parka atvēršanu aicinās baudīt kultūras programmu, no pulksten 11 bērniem veltīts radošās apvienības „Pasaku nams” lielo masku uzvedums „Ceļojums multfilmu pasaulē”, kurā izskanēs pasaulē zināmas dziesmas no multfilmām. Kā arī bērni tiek aicināti atklāt savus talantus ceļu būvniecības sabiedrības „Igate” smilšu darbnīcā, kur mazajiem censoņiem nāks palīgā smilšu mākslinieki.

Festivāla atklāšana un šī gada laureātu apbalvošana sāksies pulksten 18.30 ar pasaulslavenu kino dziesmu programmu, kuru izpildīs grupa „TirkizBand”, deju grupa „Benefice” un Jelgavas aktieri. Pulksten 19 uzstāsies Roberto Meloni, kam sekos grupa „Otra puse” un vienmēr atraktīvā dziedātāja Aija Andrejeva. Sestdien līdzās smilšu skulptūrām skatītāji varēs novērtēt arī lielformāta keramikas (šamota) uguns skulptūras, pulksten 23 karstumā nokaitētajām skulptūrām noņems apvalku un ikvienam būs iespējams vērot maģisko skulptūru kvēlošanu, ko vēl papildinās uguns šovs. Savukārt svētdien parku pieskandinās „Turaidas roze” un dziedātājs Igo. Abas festivāla dienas, līdz ar krēslas iestāšanos skulptūras tiks izgaismotas, veidojot krāsu un gaismu spēles.

Uzzini vairāk par festivālu: www.festivali.jelgava.lv 

Biļetes uz vakara koncertiem iegādājamas „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā.

Festivālu organizē Jelgavas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar ceļu būvniecības sabiedrību „Igate” un atbalstītājiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

VK

1. Vai iedzīvotāji ir informēti par mērķiem, kādus pašvaldība vēlas sasniegt ar rīkotajām aktivitātēm?
2. Vai iedzīvotājus apmierina pašvaldības rīkoto aktivitāšu tematika?
3. Vai iedzīvotājus apmierina pašvaldības rīkoto aktivitāšu pieejamība?
4. Vai pašvaldības rīkotās aktivitātes veicina tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu, tautas jaunrades attīstību, iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu?
5. Vai pašvaldība pareizi izlieto aktivitātēm paredzētos līdzekļus?

Rakstīt: piektais@lrvk.gov.lv

Papildus vēršam uzmanību, ka iegūtā informācija ir konfidenciāla un netiks izpausta citām personām, kā arī tiks izmantota tikai apkopotā veidā, nenorādot iedzīvotāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīves vietu.
Valsts kontrole pateicas par iedzīvotāju atsaucību!

pirms 4 gadiem, 2014.07.11 15:34

Citas ziņas