Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikt pretendentus apbalvojumam “Laiks Ziedonim”

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” jau piekto reizi izsludinājis pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”, informē fonda pārstāve Kristīne Tjarve. 2018. gadā, kā jau ierasts, apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Pieteikšanās līdz 23. februārim apbalvojuma mājaslapā www.laiksziedonim.lv/apbalvojums. Laureāti tiks paziņoti cildināšanas ceremonijā 3. maijā – Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu “Laiks Ziedonim” dibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau piekto gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībā. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 20 laureātu no dažādiem Latvijas novadiem un diasporā dzīvojošie latvieši.

“Šodien tik ļoti nepieciešams Imanta Ziedoņa “Tik un tā” spēks, lai steidzīgajā un digitālajā laikmetā, kad bieži vien pamanām tikai to, ko kāds nav izdarījis, atrastu un izceltu Latvijas izcilības un vērtības – cilvēkus, kuri dara un iedvesmo apkārtējos, tos, kuri ir ar savu stāju un savpatību, kuri iedvesmo citus darīt vēl labāk un vairāk. Jau piekto gadu apbalvojums “Laiks Ziedonim” mudina līdzcilvēkus apstāties un ieraudzīt cildenos cilvēkus sev apkārt,” uzsver fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāja Žanete Grende.

Apbalvojumu īstenot palīdzēs cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes. Šos cilvēkus fonds “Viegli” nosaucis par vizionāriem.

Arī 2018. gadā apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās. Laureātus atbalstīs mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas uzvarētājam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

Nominācijā “Taureņu uzbrukums” apbalvojums tiks pasniegts zinātniekam ar doktora grādu, kurš ir vaduguns, – viņš zina savu ceļu un nešaubīgi iet uz priekšu, izgaismojot ceļu citiem. Vizionāri: Jānis Holšteins-Upmanis, Vjačeslavs Kaščejevs (2014. gada laureāts), Agrita Kiopa, Māris Saukāns, Egils Stalidzāns (2016. gada laureāts), Rolands Lappuķe, Kārlis Agris Gross (2017. gada laureāts).

Nominācijā “Kedas” 2018. gadā aicināti pieteikties dažādu radošo profesiju pārstāvji. Tie ir cilvēki ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu, ar kādu zīmīgu un jau paveiktu darbu, kas pelnījis sabiedrības uzmanību un jau tagad ir uzskatāms par ieguldījumu Latvijas attīstībā un nākotnē. Ar radošajām profesijām tiek saprastas gan radošās profesijas mākslā (mūzika, teātris, glezniecība un tamlīdzīgi), gan arī radošās industrijas jomās (arhitektūra, interjers, lietu dizains un tamlīdzīgi). Vizionāri: Varis Auziņš (2015. gada laureāts), Aldis Austers, Jevgēņija Butņicka, Ilze Jurkāne, Andris Slišāns (2014. gada laureāts), Rūta Šmite un Laura Putāne (2017. gada laureāte).

Nominācijā “Zemi es mācos” apbalvojums 2018. gadā cildinās gudrības tālākteicējus – meistarus, amatniekus, biznesa eņģeļus, kuri nodod tālāk savas zināšanas un prasmes. Vizionāri: Laila Līduma, Aigars Rostovskis, Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Jānis Nīmanis (2014. gada laureāts), Aldis Gulbis, Ieva Ernštreite, Ants Grende, Daiga Bērziņa un Kristaps Rikāns (2017. gada laureāts).

Nominācijā “Rabarbers” šogad aicināti pieteikties cilvēki “bākas”, kas rāda gaismu un parāda virzienu. Balstoties uz apbalvojuma vērtībām, tiek meklēts cilvēks, kurš rada jauniešos interesi, nostiprina stāju, iekur degsmi un rada jaunos “rabarberus”. Vizionāri: Maija Jaunzeme, Mārtiņš Martinsons, Līga Rudzīte, Ilga Reizniece, Jānis Skutelis, Valters Dakša (2015. gada laureāts), Andris Jenerts (2016. gada laureāts), Dace Zariņa un Jana Kolbina (2017. gada laureāte).

Nominācijā “Bize” 2018. gadā tiek meklēti savdabīgākie, aizrautīgākie un izteiksmīgākie stāstnieki, kas ar saviem stāstiem iedzīvina un valodā uztur savam novadam, pagastam, tieši tai vietai un videi raksturīgo. Kur senvārdi, vietvārdi, dialekti, izloksnes un intonācijas ir kā greznas rotas, kas mirdz pie ikdienas valodas bieži vien pieticīgā svārka. Vizionāri: Līga Blaua, Aivars Berķis, Māra Zālīte, Ieva Kolmane, Inese Zandere (2015. gada laureāte), Aija Melle, Daiga Zirnīte (2016. gada laureāte), Jolanta Borīte, Ināra Kehre un Laima Liepiņa (2017. gada laureāte).

Laureāti tiks cildināti īpašā ceremonijā, kas jau tradicionāli norisināsies 3. maijā – Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā. Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim – tuvu misiju: “Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties.” Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu. Kopš 2014. gada fonds īsteno apbalvojumu “Laiks Ziedonim”, pasniedzot to piecās dažādās nominācijās.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas