Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatnieku plenērs notiks vienlaicīgi ar Senās pils svētkiem

Senās pils svētki, šogad apvienojoties ar amatnieku plenēru, sasaucot kopā desmitiem senu un mūsdienu amatu meistarus, norisināsies 9. septembrī Dobeles pilsdrupās, vēsta Dobeles pilsētas Kultūras nama kultūras darba menedžere Sandra Ķiņķere.

Svētki sāksies Dobeles Amatu mājā pulksten 10 ar izstādes “No radošuma līdz meistarstiķim” atklāšanu un plenēra dalībnieku reģistrēšanos.

No pulksten 12 Dobeles pilsdrupās un to apkārtnē notiks tirdziņš, kurā apmeklētāji varēs iegadāties amatnieku un mājražotāju labumus. Visas dienas garumā plenēra dalībnieki rosīsies senās un mūsdienīgās darbnīcās, kurās demonstrēs savas amatu prasmes un aicinās interesentus darboties kopā, iemēģinot spēkus smilšu aplikāciju darbnīcā, mauču adīšanā, dzijas vērpšanā, bumbuļspilvenu darināšanā, tekstilapdrukā (uz saviem līdzi paņemtajiem T krekliem) un citās.

Dobeles Novadpētniecības muzejs savās aktivitātēs piedāvās likt puzles ar Dobeles attēliem, spēlēt spēles par Dobeles pili un, izmantojot koppapīru, zīmēt Dobeles pastkartes. Pils un pilsētas vēsturi varēs izzināt izstādē “Dobele: Pils un pilsēta”. Fotoalbumu šķirstīšana dos iespēju kavēties atmiņās par pilsētas veidošanos. Atzīmējot Eiropas kultūras mantojuma dienas, muzejs piedāvās īsfilmas par Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu vēsturi.

Svētku atklāšana paredzēta pulksten 13 ar postfolkloras apvienību “ImantaDimanta un draugi” koncertprogrammā “Izauga mātei brīnuma meita”, pēc kuras lustes pilī turpinās folkloras kopa “Leimaņi” un Dobeles pilsētas Kultūras nama senioru deju kolektīvs “Dobelnieki”, bet svētku kulminācijā pulksten 17 koncertprogramma “Visi ceļi guņiem pilni” – dziedātāja Anmary, vijolniece Inta Broka un pavadošā grupa.

Visas dienas garumā cīņu klubs “Exercitus Rigensis” rādīs bruņinieku un baltu karavīru cīņu paraugdemonstrējumus, kā arī skatītājiem tiks dota iespēja paspēkoties vai pārbaudīt savu precizitāti šaušanā ar loku, cirvju vai šķēpa mešanā mērķī. Savukārt “Piedzīvojuma gars” aicina izmēģināt veiklību SUP dēļu braucienā pa Bērzes upi vai virvju trasē.


Pievieno komentāru

Citas ziņas