Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Annika Andersone dizainējusi visus «Benefices» tērpus (FOTO) 18

Katrs, kurš redzējis kādu no mūsdienu deju studijas «Benefice» priekšnesumiem, būs ievērojis arī krāšņos tērpus, kas darināti īpaši katrai dejai. Arī šobrīd tiek šūti jauni tērpi. «Benefices» vadītāja Annika Andersone stāsta, ka arī pašlaik darbs dzen darbu. Dejotāji gatavojas ledus skulptūru festivālam, pēc tam martā paredzēts liels deju studijas koncerts, bet vēlāk – dalība Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Deju centra «Cukurfabrika» noliktavā atrodas ap 5000 tērpu vienību, stāsta A.Andersone. «Benefices» tērpus viņa dizainē pati. Radīšanas procesā palīdz arī interese par šūšanu un attiecīgās izglītības iegūšana. Stāstot par iedvesmas avotiem, A.Andersone teic, ka piekrīt reiz dzirdētai domai, ka viss ir tepat apkārt, atliek vien paņemt. «Viss ir salikts plauktiņos, ir tikai jāpieiet un jāpaņem. Un paņem tie, kam tas ir vajadzīgs, tāpēc es nevaru paņemt matemātikas formulas, jo man ir paredzēts kas cits,» atzīst Annika.

«Kad es izdomāju deju, rodas kombinācija – mūzika, kustība, tērps. Esmu pateicīga, ka Dieviņš man ir devis arī spēju radīt tērpus, jo es redzu, ko gribu panākt kopumā.» Spēja saskatīt kopainu ir liela priekšrocība, jo, uzticot tērpu radīšanu māksliniekam, var gadīties, ka viņš tērpā neieliks dejas dvēseli. A.Andersone atzīst – no otras puses, neuzticēšanās otram sagādā grūtības. Tad pašam jādara vairāk. Piemēram, viņa kopā ar šuvēju brauc uz Viļņu iegādāties audumus un arī pārdzīvo, ja neizdodas atrast cerēto. Tad nākas samierināties ar to, kas patīk mazliet mazāk.

Viļņā jelgavniekus jau pazīst, un arī viņi zina, kur vajadzīgais meklējams. «Lai kā es gribētu atbalstīt Latvijas uzņēmējus, ļoti reti iegādājos audumus pie mums, jo tas ir divreiz dārgāk,» stāsta Annika. Tā šobrīd tiek šūti melni ēnas tērpi, kur uz vienu cilvēku nepieciešami četri metri auduma. Latvijā audums ar atlaidi veikalā maksā 20 eiro, bet Viļņas tirgū to iespējams sarunāt par nepilniem sešiem eiro – starpība ir ievērojama. Šogad «beneficieši» sākuši pasūtīt nepieciešamos apavus un daļu apģērbu arī internetā.

A.Andersone atzīst, ka tērps var arī nomākt deju. 1999. gadā, kad tikko sākusi vadīt «Benefici», radās doma par sniegavīru tērpiem. Pati tērpiem šuvusi pogas, un tie pārspējuši bērnu sniegumu. Paredzot visiem vienādus tērpus, toreiz arī pirmo reizi nācies saskarties ar vecāku pretestību: «Vecāki bieži nesaprot, kāpēc atkal vajag jaunus tērpus. Taču mūsdienu deja nes stāstu, režiju, horeogrāfiju, tāpēc ir būtiski, kas mugurā.» Tādēļ tad, kad cilvēki izsaka vēlmi noīrēt vienkāršus melnus svārciņus, «Beneficei» nav ko piedāvāt, jo tikai retu reizi atrodams kaut kas vienkāršs. A.Andersone teic, ka piedāvāto iespēju īrēt koncertu tērpus izmanto dažādas organizācijas un arī bērnudārzi, sevišķi Ziemassvētku laikā.

Ar saviem krāsainajiem tērpiem «Benefice» uzstājusies ne vien Latvijā, bet arī izbraukājusi ārzemes. Kādreiz braukts tālāk – uz Meksiku, Maķedoniju –, tagad koncerti biežāk notiek tuvējās valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Polijā. 

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 15.janvāra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 18

kkk

tu gribēji teikt ziedo?

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 09:26

GGG

Jā, tajā organizācijā tak viss pastāv uz ziedojumu pamata, kurus pieprasa kā obligātus. Ja nesamaksā, tad bērns var aizmirst par Benefici. Interesantas mums tās ziedojumus organizācijas.

pirms 3 gadiem, 2015.01.16 09:25

no cita skatu punkta

Ja jau pašvaldība nevar iedot naudu tērpiem..., bet vecāki grib, lai mazie dejo un kvalitatīvos tērpos, tad tāpat ir jāiziedo ne tikai laiks bērniem, bet arī nauda! Vai tad mūzikas skolā klavieres visiem dod par brīvu??? Dīvaina loģika. Tur tad arī sanāk tā saucamais "piespiedu ziedojums", kas tomēr ir brivprātīgs... negribi maksāt? Neej uz dejām! Negribi pirkt klavieres? Nemācies! Tā ir ne tikai LV... ja kas.

pirms 3 gadiem, 2015.01.19 12:30

trompetists

Malacis, Annika! Gadu gaitā ievērojami attīstījusi Benefici.

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 09:12

Ance

Malacis. Apsveicami, ja cilvēkam ir talants un milzu uzņēmība. Tā turpināt!

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 10:06

essina

Žēl šuvēju no malas paņemto, cilvēka laiku un darbu neprot novērtēt... Diemžēl. Nevar būt visur labs. Par dizainu, Benefici viss ir super, bet savas šuvējas, kas uz vietas šuj novērtē, bet ārkārtas šuvējas vergo pa ļoti lētu naudu. Sākumā saka citu cenu par tērpu, samaksā mazāk....

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 11:31

Ilga

Viss jau ir skaisti, tikai žēl,ka šādas tērpu izvietošanas iespējas nav citiem kultūras nama kolektīviem. Tur tērpu noliktavā tērpi,kuri ir nesalīdzināmi dārgāki, cik maksā viena tautas tērpa kompekts, saspiesti kā siļķes mucā. Rodas jautājums, kādēļ tā?

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 13:03

:)

Nu laikam tādēļ, ka mēs Beneficieši tomēr kaut ko maksājam par tērpiem.

pirms 3 gadiem, 2015.01.16 11:03

to :)

Te bija teikts: kādēļ citiem kolektīviem nav plaša noliktava kā Beneficei, lai visi tētpi ir skaisti un pārskatāmi ir sakārti? KN noliktava daudzo kolektīvu tērpiem daudz mazākos izmēros... :(

pirms 3 gadiem, 2015.01.19 16:51

ieguldījums

Vecāku ieguldījums Benefices tērpos bija ievērojams, kad bērns tur dejoja, droši nekas jau nav mainījies. Viss ģimenes budžets gandrīz...

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 16:37

kiki

tieši tā, nekas nav mainījies! par jauno tērpu izmaksām bail pat domāt!

pirms 3 gadiem, 2015.01.15 18:06

Annika

Varat nebaidīties vecāki, tērpu izmaksas jau divus gadus nav jāmaksā, baumas, baumas.....

pirms 3 gadiem, 2015.01.16 09:23

Ja jau tā....

Nu redz tāpēc arī citiem kolektīviem rodas jautājums:ar ko Benefice tik īpaša.

pirms 3 gadiem, 2015.01.16 11:05

Beneficietes mamma

Man bērns beneficē dejo 6 gadu. Par tērpiem jāmaksā nav! Tik cik, jāsagādā sporta tērps ik dienas nodarbībām. Plusā vēl Annika vienmēr ir pretīmnākoša, ka saviem dejotājiem dod tērpus citām vajadzībām....iedomājieties "par pliku velti". Man ir jautājums tiem, kuri te gudri spriedelē par ziedojumiem, izmaksām, kur Benefice paņem teju vai visu ģimenes budžetu. Parādiet man kolektīvu, kur izmaksas 0! Es uzskatu, ka tas ko Annika ir izveidojusi ir tikai apbrīnas vērts. Izbeidziet liet žulti, labāk iesaku aiziet martā uz koncertu kultūras namā!

pirms 3 gadiem, 2015.01.16 11:17

dejotāja mamma

Tiesam baumas? tad jau mums par teerpiem, kas šobrid tiek šūti koncertam nebūs jāpiemaksā? sapulcee bija runa par kkadu vecaku lidzmaksajumu...

pirms 3 gadiem, 2015.01.16 12:47

Beneficietes mamma

Varbūt esmu ko palaidusi garām, bet par līdzmaksājumu dzirdu pirmo reizi...

pirms 3 gadiem, 2015.01.16 16:28

nu

Es laikam kautko nesaprotu. Kas taa par piiksteeshanu par izdevumiem!?
Beerni tiek trenneeti, nodarbinaati. Izvadaati pa koncertiem un skateem! Izskataas burviigi! Sanjem pashapzinju, gandariijumu, prieku, paardziivojumu! Miljons emociju! Dziives maaciibu! Miljons atminju!
Un to visi sagaida par briivu? Jums kauns nav? No kurienes lai tad tas viss kriit bez maksas???
Protams, gruuti, protams! Bet par visu labo ir jaamaksaa!
Annika malacis!

pirms 3 gadiem, 2015.01.16 14:28

Citas ziņas