Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbalvojuma “Zemgales Laiks Ziedonim” laureātes – no Jelgavas un Jelgavas novada (FOTO) 2

Otrajā “Zemgales Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonijā, kas norisinājās Iecavas Kultūras namā, noskaidrotas apbalvojuma laureātes, kuru godā šogad ir Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolniece Krista Krēsliņa, pedagoģe un režisore Elīna Apsīte, horeogrāfe un deju studijas “Benefice” vadītāja Annika Andersone, zemnieku saimniecības “Blūdži” saimniece Ināra Mālkalne un LLU profesore Baiba Rivža, informē biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” vadītāja Elizabete Pavlovska. Katra laureāte saņēma stikla mākslinieces Lauras Vizbules darināto balvu.

Laureāte nominācijā bērniem un jauniešiem “Zemgales Rabarbers” ir Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolniece Krista Krēsliņa. Apkārtējie jaunieti raksturo kā uzvilktu vilciņu – iesaistās visur, kur vien laiks un idejas ļauj. Vairākus gadus darbojas Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēnu padomē viceprezidentes amatā, dejo deju kolektīvā “Vēja zirdziņš”, kā arī apmeklē Jauno biologu skolu. Lai arī Krista mācās 11. klasē, par savu nākotnes profesiju viņa ir droša kopš devītās klases – meitene vēlas būt ārste. Krista vēlas izveidot onkoloģijas klīniku, kur palīdzēs tiem, kas saskārušies ar onkoloģiskām slimībām, sniedzot palīdzību ne tikai ar medikamentiem un pārbaudēm, bet arī ar sarunām un stāstiem. Dejojot tautas deju kolektīvā, viņa ir iemācījusies būt atvērta un pārliecināta, taču darbs Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēnu padomē ir atklājis Kristas idejas un organizatores spējas. Viņa izteiks savu viedokli, pastāvēs par savām idejām un ies līdz galam, lai tās īstenotu.

Zinātnes nominācijā “Zemgales Taureņu uzbrukums” šī gada laureāte ir LLU profesore Latvijas augstskolu profesoru asociācijas priekšsēdētāja Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidente Baiba Rivža. Tie, kas pazīst B.Rivžu, teic – viņa vienmēr bijusi savas valsts patriote un ar savu darbu, sirdsmīlestību, entuziasmu un nenogurstošo enerģiju domājusi par Latvijas izaugsmi. Profesorei piemīt inovatīvs nākotnes redzējums un vēlme palīdzēt citiem īstenot savus pētījumus, par ko liecina lielais sagatavoto doktoru skaits – 18 –, un šobrīd profesore vada septiņu doktorantu pētnieciskos darbus. B.Rivža ir starptautiski atzīta personība – viņa lasa lekcijas ārzemju augstskolās, referē starptautiskās konferencēs, piedalās starptautiskos projektos.

Tautsaimniecības nominācijas “Zemgales Zemi es mācos” laureāte ir Jelgavas novada saimniece Ināra Mālkalne. Nenovērtējams ir darbs, ko viņa ir veikusi savā sētā, un kādu pasaules uztveri un domāšanu ielikusi savos un vēl 11 audžubērnos – rūpēties ne vien pašam par sevi, bet ikvienu. Kopā ar ģimeni Ināra radījusi produktu, kas tagad ir ģimenes zīmols, – Mālkalnu siers. Marinēts, cepams, ar dažādām sēkliņām un garšvielām. Teju katru dienu Mālkalnu sētā ieripo tūristu autobuss vai atbrauc ģimenes ar bērniem. Zemnieku saimniecībā “Blūdži” viss tiek audzēts un aprūpēts ar pašu rokām. I.Mālkalne ir zemgaliete, kura šo novadu līdz kaulam iepazinusi un izpratusi jau no bērna kājas.

Šī gada novadpētniecības kategorijas “Zemgales Kedas” laureāte ir Elīna Apsīte. Viņa ir Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktores vietniece, vada skolas teātri, kurā šogad iesaistījusi visus – skolēnus, skolotājus un pat direktori. Viņa lieliski jūtas gan lauku darbos savās lauku mājās Lejniekos, gan uz, aiz un pie skatuves, kur paiet Elīnas ikdiena. Brīvajā laikā viņa dzied un dejo folkloras kopā “Skandinieki”. Aktīvi iesaistās latviskajās 3x3 nometnēs. Šogad E.Apsīte izdevusi “Jettes Dienu grāmatu” – grāmatu par likteni, sevis pārvarēšanu un īstumu. E.Apsīte tiek salīdzināta ar lāpu – viņa deg spilgti un aizdedz arī citus.

Nominācijas par dzīvi mākslā “Zemgales Bize” laureāte ir horeogrāfe un deju studijas “Benefice” vadītāja Annika Andersone. A.Andersone “Benefici” vada jau 20 gadu . “Benefice” ir vieta, kur bērniem tiek mācīta mīlestība pret deju jau no pašas bērnības. Tā ir attīstījusies līdz teju profesionālai deju studijai, kas dejotājus skolo tādās skatuves mākslās un dejas disciplīnās kā mūsdienu deja, klasiskā deja, laikmetīgā deja, hip-hop, džeza deja, improvizācijas pamati, akrobātika, aktiermākslas pamati, skatuves kultūra un citas. Šobrīd studijā dažādās vecuma un grūtības pakāpes grupās ir apmēram 350 dejotāju no trīs gadu vecuma. Dejotāji piedalās konkursos un koncertos gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī apgūst ko jaunu meistarklasēs.

Ceremoniju vadīja Valters Frīdenbergs. Vakara gaitā laureātus un viesus priecēja jaunā dziedātāja Mur, vokālā grupa “Taka” un “Tarkšķu mandolīnisti”, kā arī jaunā džeza dziedātāja Arta Jēkabsone un Goran Gora.

Pirms laureātu cildināšanas ceremonijas kopā ar Iecavas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mačeku un fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāju Žaneti Grendi tika godināti visi – vairāk nekā divdesmit – apbalvojuma pretendenti.

Apbalvojumu organizē biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar fondu “Viegli”.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Priekulis

... laimīgi atkal pie loga es smejos manā sētā kretīni dejo. viņi to labāk par normāliem māk viņiem tas iznāk patiesāk

pirms 12 mēnešiem, 2018.06.07 12:49

nu

Lielāks, kā redzams, ir rakstītājs, tikai pats to neredz.Kā tas parasti ir.

pirms 12 mēnešiem, 2018.06.07 20:34

Citas ziņas