Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar gājienu atklās Pilsētas svētkus 16

Jelgavas Pilsētas svētki, kas ilgs visu nedēļas nogali, piektdien, 26. maijā, pulksten 18 tradicionāli tiks atklāti ar Pilsētas svētku gājienu. Gājiens virzīsies pa Lielo ielu no O.Kalpaka ielas un noslēgsies pie Jelgavas Kultūras nama. Tā moto – “Mēs esam Jelgava!”.

Viena no galvenajām pasākumu norises vietām būs Hercoga Jēkaba laukums, kur uzstāsies Latvijā mīlēti mākslinieki: 26. maijā – brāļi Auzāni un Slavenais Jersikas orķestris, Jānis Stībelis, “Labvēlīgais tips”, “Džentlmeņu špagats”, bet 27. maijā – “Greizais ratiņš”, Dons, “A-Europa”, “Transleiteris” un DJ Kress.

Mūzikas cienītāji aicināti apmeklēt pasākumus Zemgales Olimpiskajā centrā, kur 26. maijā pulksten 21.30 varēs baudīt koncertu ar Jelgavas bigbendu, Jelgavas kamerorķestri, kori “Spīgo” un solistu Daumantu Kalniņu. Pirmajā daļā skanēs Frenka Sinatras dziesmas, otrajā daļā – pasaules populārās mūzikas hiti.

27. maijā pulksten 23 savu otro atskaņojumu piedzīvos Raimonda Paula un Māras Zālītes mūzikla “Meža gulbji” jaunā instrumentācijas versija – koncertuzvedums bigbendam, stīgu orķestrim un ritma grupai. Diriģenta Aigara Meri vadībā muzikālo stāstu izstāstīs Jelgavas kamerorķestris, Jelgavas bigbends, Jelgavas Mūzikas vidusskolas jauktais koris, stīgu instrumentu orķestris un koris “Spīgo”, kā arī solisti Annija Putniņa, Ieva Kerēvica, Juris Jope, Juris Vizbulis un citi.

26. maijā pulksten 21 teju 700 visu paaudžu Jelgavas pilsētas dejotāji Pasta salas estrādē pirmo reizi vienosies kopīgā uzvedumā “Tagad ir jādejo, debesīs – jālido”. Savukārt 27. maijā pulksten 17 vienuviet tiksies ap 700 Latvijas pūtēju orķestru dalībnieku, lai kopīgā koncertprogrammā “Novadnieki” spēlētu Gunāra Ordelovska, Jāņa Ivanova, Jāņa Mediņa, Alvila Altmaņa un citu autoru oriģinālmūziku un aranžējumus. Programmā ir iekļautas Gunāra Ordelovska latviešu tautas dziesmu apdares jauno operdziedātāju Lauras Purenas (soprāns) un Anša Bētiņa (baritons) izpildījumā.

Iegādāties dažādus suvenīrus, amatnieku darinājumus, Latvijas mājražotāju izstrādājumus un piedalīties degustācijās un radošajās darbnīcās varēs Svētku gadatirdziņā, kurš ilgs divas dienas – 26. maijā no pulksten 17 līdz 23 un 27. maijā no pulksten 10 līdz 23. Paralēli tam skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama darbosies atrakcijas bērniem.

Atdzīvinot 19. gadsimta noskaņas, tiks svinēti Valdekas pils svētki – barona fon der Rekes 200 gadu jubileja. 27. maijā laikā no pulksten 11 līdz 15 ap Valdekas pili – pēdējie baltvācu baroni spēlēs kārtis, kūpinās pīpes, viņu madāmas pastaigāsies ar saviem sunīšiem, pozēs ielu gleznotājiem un dzers tēju paviljoniņā, spēlēs leijerkastnieks, čigānietes dejos un zīlēs. Apmeklētājus sagaida dažādi vasaras koncertnumuri, loku šaušana un, protams, vēderprieki.

28. maijā Pasta salā būs iespēja vienuviet iepazīt un pašiem izzināt mūzikas, vizuālo un kulinārijas mākslu. No pulksten 16 apmeklētājiem tiks piedāvātas degustācijas, pavārmākslas priekšnesumi un padomi veselīgas maltītes gatavošanai. Darbosies arī mākslas tirdziņš, kur varēs iegādāties dizaina lietas un gleznas. Savukārt no pulksten 19 uzstāsies “Zāle”, Džonijs Salamanders, “Joker Horns”, “Laime pilnīga” un “Dzelzs vilks”.

26. maijā no pulksten 23 Pasta salas estrādē tiks organizēta deju atpūtas zona, kur uzstāsies Dvīnes, DJ Uvis un saksofonists Jānis Danevičs, kā arī “3LIVE PROJECT”, kurā apvienojušies DJ Ex da Bass, perkusionists Einārs Latiševs un trompetists Normunds Piesis.

Savukārt 27. maijā no pulksten 22 Pasta salas estrādē visi aicināti uz balli kopā ar grupu “Bellacord” un DJ JAX, bet 28. maijā no pulksten 14 Pils saliņā – uz zaļumballi senioriem ar grupu “Galaktika”.

26. un 27. maijā pulksten 24 mūzikas pavadījumā tiks demonstrēts arī uguņošanas šovs no Lielupes. Vislabāk to vērot no promenādes, Pasta salas vai Lielupes tilta.

Jautrošanās un darbošanās, izrādes un dažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem norisināsies svētdien, 28. maijā, Pasta salā, kur “Bērnu pēcpusdienā” pulksten 12 ar muzikālu izrādi “Lielais talantu šovs” viesosies “Teātris un es” aktieri, pulksten 13 notiks aktivitātes kopā ar Jelgavas Jauno teātri, bet pulksten 14 bērnus gaidīs Jūrmalas teātra spēle “Kā Sarkangalvīte ar vilku spēlējās”.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 16

jolanta

Kas apmaksās šos dārgos koncertus? Vai pie varas esošās politiskās partijas vai nodokļu maksātāji- reņgēdāji??? Mēs katrs jelgavnieks, kas dzīvo mājā kuru apsaimnieko Jelgavas pašvaldības uzņēmums Jelgavas nekustamie īpašumi, no mājas pārvaldīšanas paredzētajiem līdzekļiem samaksājam Jelgavas pašvaldībai Likumā paredzētā peļņa [(14+15+17)x5% + virsizdevumi 17% par katru sniegto NIP pakalpojumu, tas ir kopā 22% no mājas uzturēšanas maksas. Citas pašvaldības sniedz atbalstu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, šo veco padomju laiku māju uzturēšanai, bet Jelgavas pašvaldība nopelna 22% no iedzīvotāju samaksātajiem mājas uzturēšanas līdzekļiem. Rīkot dzīres mēra laikā….. Es kā daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāja - pensionāre uz tādiem pasākumiem neiešu!!!!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.05.26 11:42

jelgavnieks

Neiesim!!!

pirms 2 gadiem, 2017.05.26 13:29

Mūsējais

Atkal kladzinās, ka visgarākais svētku gājiens, Ginesa rekorda vērts, bet gājienā iet iestādes darbinieki it kā brīvprātīgi. Piektdienā gājienā iet tikai Jelgavā, citur iet sestdienās ar ģimenēm ar sajūsmu par savu pilsētu. Kā lai tiek no darba tik ātri mājās strādājam Rīgā. Kaut tu noveltos no prezidija tribīnes, tukšpauri!

pirms 2 gadiem, 2017.05.26 14:07

Jolantiņai

Nu neej, tupi mājās un gražojies uz visu pasauli.

pirms 2 gadiem, 2017.05.27 13:46

egle1

Es nemaz ar netieku, jo kas strādā Rīgā vajadzīgi tikai lai papildinātu Jelgavas kasi, kam Rīgā strādājošos gaidīt no darba, lai uzaicinātu uz gājienu. Iztiks. Nu iztiks, tad iztiks.

pirms 2 gadiem, 2017.05.26 13:57

Zaļais

Ak Rīgā strādā un naudu tērē Rīgā par izklaidēm un kafejnīcām? Tādus parazītus, ka Jelgavā ierodas tikai izgulēties, mums nevajag!

pirms 2 gadiem, 2017.05.27 13:48

egle1

Aha un iedzīvotāju ienākuma nodokli pilsētas budžetā ta gan patīk saņemt, lai izķērnātu. Rīgā lielakas algas, tātad arī nodoklītis lielāks ietek, lai jūs te ķērnātos ar gājieniem.

pirms 2 gadiem, 2017.05.27 17:09

RDZ

Domes pansionats atkal staves ka brezneva laikos ,visiem noriebies tas klans,kaut atrak vinus novaktu

pirms 2 gadiem, 2017.05.26 14:43

Kārlis

Ir jāņem dakšas un Lielā iela 11 jāizmēž!

pirms 2 gadiem, 2017.05.26 16:38

vēlēšanas

vēlēšanas jau tuvojas - dakšas nevajag

pirms 2 gadiem, 2017.05.26 17:04

solo

Pansionats vismaz butu sakartojusi maju fasades kauns no cieminiem,nevis gozeties uz skatuves

pirms 2 gadiem, 2017.05.27 08:20

Jelgava-Rīga

Tie "parazīti, kas ierodas Jelgavā tikai izgulēties" piepilda pašvaldības kasi ar saviem ne mazajiem IIN, tā kā Jelgavā jau darbavietu trūkst, vai ir pārceltas un vienkārši ir spiesti braukāt.

pirms 2 gadiem, 2017.05.27 17:03

asdfgh

Ņauduļi tak lasieties un nosverieties sausajā priedē,

pirms 2 gadiem, 2017.05.28 16:47

Priecīgā

Tā vietā, lai te ņerkstētu, būtu labāk izgājuši laukā - spīd saule, zied ceriņi un ir pavasaris! Savu dzīvi izdaiļot katrs var tikai pats! Te nepalīdzēs ne dome, ne deputāti, ne prezidents!

pirms 2 gadiem, 2017.05.29 14:39

Citas ziņas