Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar itālietes un krievu skulptoru dueta uzvaru sācies 19. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls (FOTO) 31

Ar svinīgu atklāšanu un apbalvošanas ceremoniju šovakar sācies un līdz 12. februārim Jelgavā, Pasta salā, turpināsies nu jau tradicionālais Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kas pēc visiem parametriem uzskatāms par vērienīgāko ziemas notikumu Baltijā.

Šīs nedēļas nogalē skatītāji varēs apskatīt vairāk nekā 50 ledus skulptūru, kuras veidojuši 32 profesionāli tēlnieki par tēmu «Karnevāls». Festivāla atklāšanas ceremonijā tika paziņoti arī festivāla uzvarētāji, kurus pēc tradīcijas noteica gan kompetenti mākslinieku žūrijas pārstāvji, gan paši dalībnieki, vērtējot savu kolēģu darbus. Kopvērtējumā par labākajiem tika atzīti:


Individuālo skulptūru kategorijā:

1. vietā – Mišela Kjapīni (Itālija) ar darbu «Uzmini, kas es esmu»;

2. vietā – Vladimirs Mistrjukovs (Krievija) ar darbu «Mūsdienīgas maskas»;

3. vietā – Agnese Rudzīte Kirillova (Latvija) ar darbu «Vienmēr modē».


Komandu skulptūru (veido divu dalībnieku duets) kategorijā:

1. vietā – Vladimirs Mistrjukovs un Jurijs Mistrjukovs (Krievija) ar darbu «Brīvība»;

2. vietā – Zīle Ozoliņa-Šneidere un Sanita Rāviņa (Latvija) ar darbu «Risks»;

3. vietā – Ivans Zverevs un Vadims Parhomenko (Krievija) ar darbu «Trakā pasaule».


Žūrijas simpātiju balvas: Tautviļa Poviloņa un Martina Gaubas (Lietuva) darbam «Uzaicini panku uz karnevālu», Ivana un Jeļenas Smirnovu (Krievija) darbam «Mēnesnīcas sonāte», Matveja Vavajeva (Krievija) darbam «Vēdeklis»; Marinas Jerkovičas (Krievija) darbam «Laiks, kad esi atšķirīgs».

Pēc atklāšanas un uzvarētāju apbalvošanas uzstājās Roberto Meloni un starptautisku atzinību guvušais dziedātājs no Lietuvas Ignass Počūns («Daddy was a Milk Man»).

Sestdien, 11. februārī, apmeklētājus izklaidēs grupa «The Roop» no Lietuvas un Lauris Reiniks, savukārt svētdien, 12. februārī, uz Pasta salas skatuves kāps pašmāju grupa «Carnival Youth» un Justs Sirmais.

Apmeklētājus sagaida ne vien konkursa, bet arī demo skulptūras. Viena no vērienīgākajām ir deviņus metrus garā fotoskulptūra gondolas veidolā. Šogad īpaši padomāts par aktivitātēm, karnevāla atmosfēru ienesot visā festivāla norises teritorijā. «Sadarbībā ar Tūrisma centru organizēsim orientēšanās spēli, bet ģimenes ar bērniem pirmo reizi varēs piedalīties meistardarbnīcās, pašu rokām no ledus izveidojot nelielu skulptūru. Būs arī slīdkalniņi lieliem un maziem, ledus labirints, kā arī daudzas citas svētku aktivitātes,» tā jauninājumus 19. Ledus skulptūru festivālā raksturoja Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics.

Sestdien un svētdien notiks ģimenes rīti ar radošās apvienības «Pasaku nams» muzikālo rotaļu izrādi «Talantu meklējot!» un Liepājas ceļojošā cirka «Beztemata» uzvedumiem «Alises piedzīvojumi Brīnumzemē» un «Brēmenes muzikanti». Diennakts gaišajā laikā darbosies ledus darbnīca, kur bērniem un vecākiem būs iespēja pašiem iejusties skulptoru ādā un izmēģināt ledus grebšanu.

Savukārt klātienē redzēt, kā profesionāli mākslinieki veido skulptūras, varēs paraugdemonstrējumos, kas notiks sestdien un svētdien pulksten 17 un 19. Šim procesam sekot līdzi būs iespējams arī tiešraidē mājaslapā www.festivali.jelgava.lv.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 31

Paldies!!!

Ļoti skaista pasākums. Mūsu ģimenei ļoti patika. Par visu padomāts, līdz pēdējam sīkumam. Paldies Jelgavas domei par atbalstu! Super pasākums, iesaku visiem apmeklēt šos ledainos svētkus!!!

pirms 2 gadiem, 2017.02.11 17:15

meitēns

Tik tas troksnis varētu būt mazāks! Uz vietas laikam kā disenē. Blakus mājās logi ciet, bet ausis plīst...

pirms 2 gadiem, 2017.02.11 18:18

Arnita

Ļoti,ļoti skaisti. Vienīgi žēl,ka lielās skulptūras bija jāskatās teltī un tā īsti izbaudīt nevarēja,jo cilvēku ļoti daudz. Bet ko lai dara,ar tiem mūsu laika apstākļiem labāk tā,nekā ja viss kūst un brūk. Biju šodien divas reizes pa dienu visu apskatīju tuvāk un vakarā izbaudīju krāšņumu.Milzīgs paldies māksliniekiem,organizatoriem visiem,kas domāja,darīja,izpildīja. Arī salūts īss,bet ļoti skaists ar daudz ko neredzētu. Lai veicās arī turpmāk.

pirms 2 gadiem, 2017.02.11 22:18

Hiacinte

Žēl, ka organizatori prot pasākumu izreklamēt, bet nepadomā un nerēķinās ar apmeklētāju pieplūdumu un to, lai pasākums būtu baudāms arī pilsētas viesiem (cilvēkiem, kuri šajā pasākumā iegāja tikai 1x dienā). Cilvēku masas nenormālas un piekļuve pie apskates objektiem nekāda (tas ir akmentiņš organizatoru lauciņā). Jā, mieles palika pēc šī apmeklējuma!
Jā, jauki un prieks par laikapstākļiem šogad!
Iespējams jau, ka arī organizatori visu bija plānojuši ok, bet nebija rēķinājušies ar tāāāāādu interesentu pieplūdumu un trūkst pieredzes tik apjomīgu pasākumu organizēšanā...

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 00:09

Zoologs

Hiacinte, tieši tāpēc ir daļa, kas skulptūras iet apskatīt pēc lielā ļembasta. Nečīksti! Katru gadu tā ir!

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 09:33

Kārlis

Zoofīl, ne jau tu te noteiksi, kam kad man izteikt kritiku un kad man apmeklēt pasākumus! Kārtējo reizi dome parāda savu neprofesionālismu! Kauns un negods pilsētas ciemiņu priekšā!

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 10:37

Mūsējais

Buškevic, atkāpies! Rāviņš būs līdz vēlēšanām, uz to viss norāda.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 12:07

Zoologs (Zoofīls)

Neesmu domes aizstāvis/kritiķis, esmu Jelgavciemnieks, kuram pieriebies klausīties mūžīgo čīkstēšanu. Apmeklēju šos svētkus, kad tie bija centrā, jau tad bija tautu masas. Uzvaras parkā šis pasākums likās piemērotāks. Bet tagad, pēc reklāmas un mazohistiskās vēlmes nosalt un pašiem pārvērsties par skulptūrām, savelkās tauta no Rīgas u.c. malu malām., uztaisa vēl auto sastrēgumu, ko jūs gribat!?
Vnk neapmeklēju šo ļembastu un izskatās, ka esmu ietaupījis kapeiku, nesairstus nervus. Arī kājas siltiumā.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 13:21

LanaLada

Šausmīgi, ieejas maksā 10 eiro (rindā uz pusstundu), bet skulpturas paviljonā mēs neredzējam - jo stavējam garā rindā aukstumā vairāk nekā stundu, bet dusmīgs pūlis bez rindas tieši uz ieju, nospiežot veciem cilvēkiem un bērniem. Noskaņojums ir bojāts uz gadu. Vairāk tur neiesiem..

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 10:49

Kad pienāks tie laiki, kad katra Latvijas ciemata un sādžas centrā būs ledus skulptūras ?
Jelgava līderis.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 11:41

Mīkla

Kapēc zemnieķeļiem tā patīk ledus un smiltis ?

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 14:07

Onka

Tāpēc,ka ES valstīs zemnieks novāc vismaz 2 ražas gadā,baro visu savienību un rukā,no traktora ārā nekāpdams.Pie mums zemnieks ar busiņu brauc uz galvaspilsētas nakts tirgu,pērk poļu dārzeņus un Mītavas tirgū jums visiem tos iesmērē kā savējos.Tūlīt sāks andelēt"savas"zemenes.Nopelna tūkstošus,savāc dotācijas,pieprasa kompensācijas,nodokļus nemaksā-kur lai to naudu iztērē?Aiz gara laika vandās pa mūsu lielveikaliem un citām sabiedriskām vietām.Tak uzlieciet kaut 50 par biļeti,zemnieki tāpat tur skries,un būs sastrēgumi.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 15:48

SoSo

Man labāk patika, kad Ledus skulptūru festivālu rīkoja Uzvaras parkā. Labi varēja piekļūt, bija kur nolikt mašīnas, man likās daudz foršāk.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 14:29

jelgavniece

par pasākuma apmeklētājiem pilnīgi nav padomāts, rindas garas, nav iespējams izstāvēt (5 km) gara rinda, laiks arī auksts, samaksājām par biļetēm, bet tik garā rindā nestāvējām, jo negribās rītdien iet pie ārsta, vārdu sakot garstāvoklis sabojāts, skulptūras nav apskatītas, viss pilnīgi garām, kā nav kauna organizātoriem, tā vien šķiet, ka grib tikai nopelnīt, bet par apmeklētājiem pilnīgi vienalga. Vairs neapmeklēšu nevienu pasākumu. Kāpēc nevar kā ir bijis citus gadu: skulptūras ārā, visi apskata un viss labi, kas tad tās skulptūras šogad ir no cukura, vai kā?

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 14:36

Anda

pilnīgi piekrītu! Arī mēs ar bērniem tik garu rindu nevarējām izstāvēt, lai redzētu tās skulptūras.Papriecājāmies par ledus laivu un braucām vien mājās.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 15:06

Labs joks

Jelgavniece, tev kaut kas drusku ar aprēķiniem nav labi - 5km rindas. Kaut kā līdz rafam neredzēju gan, ka būtu. Nevajag pārspīlēt. Un vēl, ja neiestājas pirmajā kasē, kas pati garākā, bet paiet tālāk, tad rindu varēja izstāvēt pa 20 minūtēm. Vismaz mums tā bija. Visu, ko gribējām, arī apskatījām. Un mus ļoti patika.
Ir jārēķinās ar to, ka cilvēku daudz, festivāls 3 dienas, utt. Var izvērtēt - iet - neiet.
Vispār jau man patīk arī tas, ka te daudzi raksta - akmens organizatoriem, vajadzēja sakārtot savādāk, utt. Bet KĀ TIEŠI sakārtot - to gan neviens nemin.
Uzvaras parkā, kad bija festivāls, bija, kur mašīnu likt? un kur?

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 16:03

Āperti

Apbrīnoju tos kuru stāv tais rindās..kas tur ir tik īpašs šai pasākumā?apskatu bildes soctīklos un ir ok..

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 15:48

Apmeklētāja

Biļetes es nopirku kultūras nama kasē pa 2 €, nekādā rindā nestāvēju. Redzēju, ka bija rinda pie teltīm, kur atradās skulptūras, arī tur nebija jāstāv, paskatījos pār plecu rindā stāvētājiem un arī visu redzēju. Nevajag visu sarežģīt!

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 15:52

Anna

Atkal jau neapmierinātie. Jā, es ar. Kādēļ man,kā jelgavniecei,jāstāv rindā pasākumā,kas notiek manā pilsētā. Sabrauc no visas republikas un vēl tālākām vietām un tad pukojās. Ja atbraucāt,tad izbaudiet to,kas bija.Mazās skulptūras,parks sakārtots tieši šim pasākumam.Vakarā viss bija tik koši,krāsaini. Netika iekšā pie lielajām? Cilvēki paši vainīgi.Nevajag trīs,četru un vairak cilvēku ģimenēm pie katras skulptūras bildēties no šīs puses,no tās puses.Tas jau visu kavē Ja visu laiku virzītos uz priekšu nebūtu stundu jāstāv. Vai tad nevar baudīt ar acīm un paturēt atmiņā to ko redzējāt? Biļetes jau vairāk kā mēnesi biļešu paradīzē varēja nopirkt. Jelgavnieki ar kuponiem,jelgavnieka kartēm varēja iegādāties iepriekš. Visvienkāršākais ir visā vainot organizatorus. Labi,ka tādi ir un to dara. Nu un neapmierinātie,visas iespējas ir turpmāk nebraukt. Mēs nebūsim dusmīgi. Es saku visiem,kuri strādāja pie šī pasākuma, milzīgu paldies. Šie bija ļoti,ļoti skaisti svētki.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 16:06

Resnais

vienvārdsakot Andris jums visiem parādīja savu līko. Skulptūras neredzējāt, jo leiši līda bez rindas, bet galvenais, ka samaksājāt! Andrim taču algu pielika. Atstājiet savu naudu Jelgavā, un paskataties uz līko. Ledus taču vienalga izkusīs.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 16:12

egle1

Nu nākamgad lai liek tās skulptūras visas promenādes garumā līdz pat dzelzceļam un neņirgājas par tautu. Mēs nemaz negājām.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 17:56

Savējais

Nu nākamgad lai liek tās skulptūras eksmēra īpašumos Sesavas pagastā, būs kas pieskata, nauda tāpat tur nonāk.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 18:26

Doremi

kāpēc jāliek skulptūras teltī vai tad viņas no kristāla? garas rindas tas nav normāli. vajadzēja biļešu kasi un kontroli labāk pie telts, tad būtu tikai viena rinda:):( tad tie kas kontrolē biļetes varēja informēt cilvēkus, ka jārēķinās ar garām rindām.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 18:49

Svimpis

Lohiem lohu problēmas!Man tādas skuļpļūras dziļi zem astes.

pirms 2 gadiem, 2017.02.12 20:38

Citas ziņas