Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar Spīdolas ģimnāzijas audzēkņu teatralizētu ievadu sācies kārtējais festivāls «No aktiera nāk joki…»

Izrāžu festivāls «No aktiera nāk joki…» šogad sākās tieši teātra tēva Ādolfa Alunāna dzimšanas dienā – 11. oktobrī. Tā gan nav tik apaļa kā pērn, kad svinējām teātra tēva 165 gadus, tomēr skaitlis 166 labi saskan ar kādu citu – šogad aprit 55 gadi, kopš dibināts Ā.Alunāna Jelgavas teātris.

«Man gan nepieņemami ir nez no kurienes ievazātie joki, kad jāsmejas par to, ja otram iesviež torti sejā vai gāž ar bomi pa galvu,» festivāla atklāšanā atzinās teātra galvenā režisore Lūcija Ņefedova. «Neatzīstu arī skaļās sajūsmas izpausmes kliedzienu «Wow!» veidā. Tā tiek aizbaidīta dvēselīte. Mūsu joki būs klusinātāki, lai no teātra nepazustu dvēselīte. Tomēr joki būs, tikai tādi, kas skatītājam liek arī padomāt,» apsolīja režisore.

Festivāls sākās ar Jelgavas 5.vidusskolas audzēkņa Vladislava īsu stāstījumu par Ādolfu Alunānu un latviešu teātri, ko turpināja Elīnas Apsītes iestudēts Spīdolas ģimnāzijas teātra studijas iestudējums par pasaules radīšanu, kur labestīgs smaids bija savienots ar dziļu nopietnību.

Pēc Latvijas amatierteātru ekspertu un pilsētas pašvaldības pārstāvju apsveikumiem un laba vēlējumiem kā pirmā festivāla izrāde sekoja Lūcijas Ņefedovas iestudētā Gunāra Priedes luga «Vai mēs viņu pazīsim?» Ā.Alunāna Jelgavas teātra iestudējumā.

Pavisam sestdien un svētdien Jelgavas kultūras namā varēs noskatīties četru Latvijas amatierteātru sešas izrādes. «Pirmo reizi pie mums brauc Strazdumuižas amatierteātris no Rīgas ar G.Priedes lugu «Udmurtijas vijolīte» (sestdien pulksten 17.30 Kamerzālē – ieeja no Uzvaras ielas). Tas ir četru cilvēku stāsts par jūtām, ilūzijām un dzīvi,» tā iestudējumu raksturo Ā.Alunāna teātra direktors Arvīds Matisons.

Savukārt Smiltenes Tautas teātris uz Jelgavu ved Paula Putniņa «Pusdūšu» (sestdien pulksten 14.30  Lielajā zālē), kas atzīta par labāko iestudējumu Latvijas amatierteātros 2013. gadā. («Rādīt latviešu oriģināllugas, tas arī ir viens no mūsu festivāla uzstādījumiem» – uzsver A.Matisons). No Aizkraukles pie Jelgavas bērniem ciemos brauc leļļu teātris «Tims», kas svētdien pulksten 12 rādīs teatralizētu programmu «Mežā».

11. oktobrī pulksten 19 būs otrā vēl viena režisores L.Ņefedovas iestudējuma pirmizrāde – Māras Svīres «Slazdu krogs un divi nami Rīgā» –, bet sestdienas vakars noslēgsies ar piemiņas brīdi pie Ā.Alunāna pieminekļa (pulksten 21.30).

Festivāla nobeigumā vēl viena jelgavnieku izrāde – svētdien pulksten 14 varēs tikties ar pirms trim gadiem atkaliestudēto «Sprīdīša» variantu, kas bija veltīts Annas Brigaderes 150 gadu jubilejai. Režisore L.Ņefedova, scenogrāfs Raitis Junkers, kostīmu māksliniece Valentīna Romanovska-Freiberga. 

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Citas ziņas