Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar sportiskiem un muzikāliem pasākumiem turpinās Rīgas svētki; šodien Spīķeros – labāko šefpavāru gatavotie ēdieni

Rīgas svētku otrajā dienā notiks dažādi kultūras un aktīvās atpūtas pasākumi.

Līdz 21.30 Ķīpsalas izstāžu centrā notiks starptautiskais florbola turnīrs "Unihoc Riga Cup 2015", bet no plkst.9 līdz 20 Ķīpsalas pludmalē - Rīgas kausa izcīņa pludmales cīņā senioriem. No plkst.10 līdz 17 pludmales sporta centrā "Brazīlija", Jūrkalnes ielā 100, notiks starptautiskas sacensības pludmales sēdvolejbolā, bet no plkst.10 līdz 18 Lucavsalas atpūtas zonā notiks "Lucavsalas kauss" pludmales volejbolā.

Līdz pulksten 18 Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems", Lidoņu ielā 27, k-2, notiks starptautiskā tekstilmozaīkas izstāde "Rīgas vasara", bet no plkst.10 līdz 16 Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20, notiks starptautiskā stenda modeļu izstāde "Golden Model 2015". Doma laukumā no plkst.10 līdz pat pusnaktij būs apskatāms vikingu kuģis "Idriķis". Savukārt no plkst.10 līdz 19 Jēkaba laukumā ar amatniecības tirdziņiem norisināsies "Latgales dienas".

Esplanādē līdz pulksten 22 notiks pasākums "Laima - saldākā Rīgas iemītniece".

Lucavsalas dienvidu daļā no plkst.11 līdz 16 norisināsies bērnu svētki "Lucavsalas mazais stiprinieks", bet no plkst.12 līdz 16 Konventa sētā būs porcelāna apgleznošanas darbnīca "Zīmes ūdenī", savukārt no plkst.12 līdz 18 Vērmanes dārzā būs pasākums visai ģimenei "Rīgas dārgumi".

No plkst.12 līdz 21 Vecrīgā, Bastejkalnā un Berga bazārā notiks Ielu mūzikas diena, savukārt Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā un pils Lielajā zālē, Ziemeļblāzmas ielā 36, šajā laikā norisināsies koncerts "Augusta Dombrovska Miera osta".

Dienas garumā, no plkst.12 līdz 23, 11.novembra krastmalā norisināsies pasākums "Labdien, Rīga!", bet no plkst.12 līdz 20 uz "Origo Summer Stage" skatuves, Stacijas laukumā 2, notiks koncertu cikls "Dziesmu tilti no sirds uz sirdi".

11.novembra krastmalā, visu dienu, no plkst.12 līdz 23, norisināsies amatnieku tirgus "Rīgas osta laiku lokos".

Savukārt plkst.13 laukumā pie Latvijas Nacionālās operas sāksies diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs".

No plkst.16 līdz 22 Mazajā ģildē, Amatu ielā 5, norisināsies "Rīga spēlē teātri 2015".

Savukārt plkst.21 sāksies Rīgas svētku lielkoncerts "Rīgas sirds" un plkst.23 kā ikgadējā svētku kulminācija gaidāma uguņošana.

Informācija par visiem Rīgas svētku pasākumiem šodien un rīt pieejama tiešsaistē "rigassvetki.lv", sociālajos tīklos un informācijas centros, kas izvietoti pa visu pilsētu.

Savukārt šodien Spīķeru centrālajā laukumā otro gadu tiks atvērts "Rīgas svētku restorāns". Tajā vienlaicīgi darbosies 15 Rīgas labākie restorāni un to šefpavāri, aģentūru LETA informēja Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua.

Restorāni un to šefpavāri apmeklētājus priecēs un pārsteigs ar dažādiem ēdieniem no vietējiem un sezonāliem produktiem.

Svētku viesi Spīķeru centrālajā laukumā varēs piedzīvot atvērta tipa restorāna atmosfēru, kurā ar gatavošanas prasmēm pārsteigs populāri latviešu šefpavāri, tādi kā Mārtiņš Rītiņš, Mārtiņš Sirmais, Juris Dukaļskis, Valters Zirdziņš, Ingmārs Ladigs, Kaspars Jansons un citi.

Par labu noskaņojumu rūpēsies mūziķi Elza Rozentāle un Ivo Grīsniņš-Grīslis ar pavadošo sastāvu.

"Pērn restorāns ieguva ļoti lielu apmeklētāju interesi, guva daudz atzinīgu vārdu no dalībniekiem un apmeklētājiem, kā arī vēlāk ieguva godalgu kā labākais mazais publiskais pasākums Latvijas Pasākumu producentu asociācijas rīkotajā konkursā. Tas pierāda, ka šis pasākums ir labs veids, kā plašākai publikai popularizēt vietējos produktus, galvaspilsētu restorānus, kā arī restorānu kultūru kopumā. Rīdziniekus un tūristus tas interesē," skaidroja RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča.

Tāpat kā pērn, arī šogad cenas būs draudzīgas apmeklētājiem - līdz desmit eiro, informēja Blaua.

Šogad svētkos piedalīsies restorāni "3 Prir", "Avalon", "B-Bārs", "Burkāns", "Kaļķu vārti", "KID*", "Le Dome", "MUUSU", "Ostas skati", "Piens gatavo", "Streetburgers", "Tinto", "Vairāk saules", "Valtera restorāns" un "Vincents", bet par gardu kafiju rūpēsies kafejnīca "Innocent Cafe", informēja Blaua.

"Rīgas svētku restorāns" darbosies šodien laika posmā no plkst.12 līdz 18.30 Spīķeru centrālajā laukumā.

Rīgas svētki šogad norisinās no 14.augusta līdz 16.augustam, un to laikā ir ievērojami satiksmes ierobežojumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdz 17.augusta plkst.7 slēgta transportlīdzekļu - arī velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu - satiksme 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai, kā arī 11.novembra krastmalai paralēlās ielas posmā no Jaunielas līdz Poļu gātei.

Satiksme slēgta arī šodien no plkst.8 līdz 20 Eksporta ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Muitas ielai, izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm un transportlīdzekļus, kuriem nepieciešams iekļūt Rīgas pasažieru ostā un izkļūt no tās.

Satiksme slēgta līdz rītdienas, 16.augusta, plkst.6 Doma laukumā (arī velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksme), bet no plkst.5 līdz 16.augusta plkst.20 laukumā pie Svētā Pētera baznīcas no Kungu ielas puses (izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm un ēku Kaļķu ielā 2, Grēcinieku ielā 11, Skārņu ielā 7 iedzīvotājus).

Līdz 16.augusta plkst.20 transportlīdzekļu satiksme ir slēgta Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam (izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm uz Rīgas domes autostāvvietu un tūristu autobusus Strēlnieku laukuma stāvvietā), bet līdz 16.augusta plkst.1 - Eksporta ielas vietējā satiksmes joslā (laukumā) pie Muitas ielas. Savukārt šodien no plkst.9 līdz 18 - Mazās Kalna ielas posmā no Maskavas ielas līdz Jersikas ielai.

Tāpat šodien no plkst.23 līdz 23.15 nepieciešamības gadījumā tiks ierobežota vai slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot sabiedriskā transporta satiksmi) 13.janvāra ielas posmā no Raiņa bulvāra līdz 11.novembra krastmalai, 11.novembra krastmalas posmā no 13.janvāra ielas līdz Akmens tiltam, Uzvaras bulvāra posmā no Valguma ielas līdz Akmens tiltam un uz Akmens tilta.

Ir slēgta arī gājēju satiksme uz AB dambja (izņemot personas ar speciālām atļaujām) līdz 16.augusta plkst.9.

Svētku dienās tiks organizēta transportlīdzekļu satiksme Pils ielas posmā no Miesnieku ielas līdz Doma laukumam.

Ir aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana (izņemot transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm) līdz 17.augusta plkst.7 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai, 11.novembra krastmalas paralēlās ielas posmā no Jaunielas līdz Poļu gātei un Bīskapa gātē, līdz 16.augusta plkst.24 - Eksporta ielas vietējā satiksmes joslā (laukumā) pie Muitas ielas, līdz 16.augusta plkst.20 Kaļķu ielas posmā no 11.novembra krastmalas līdz Rātslaukumam (izņemot transportlīdzekļus ar caurlaidēm Rīgas domes autostāvvietā un tūristu autobusiem Strēlnieku laukuma stāvvietā), līdz 16.augusta plkst.12 - laukumā pie Rīgas Kongresu nama, no šodienas plkst.6 līdz 16.augusta plkst.24 - Maskavas ielas posmā no Spīķeru ielas līdz Turgeņeva ielai (ielas labajā pusē), kā arī līdz 16.augusta plkst.24 - Aspazijas bulvāra posmā un virzienā no Operas līdz Kaļķu ielai.

Tāpat šodien no plkst.11 līdz 17 un 16.augustā no plkst.10 līdz 17 tiks slēgta visu veidu peldlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorijā starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu (izņemot peldlīdzekļus, kuru piestātnes atrodas posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam).

Savukārt šodien no plkst.12 līdz 18 un 16.augustā no plkst.11 līdz plkst.17 tiks ierobežota visu veidu peldlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorijā aiz Vanšu tilta starp Ķīpsalu un Andrejsalu.

Līdz 16.augusta plkst.9 tiks ierobežota visu veidu peldlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorijā starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu (ievērojot uguņošanas uzbūves vietas plānu).

No šodienas plkst.21 līdz 16.augusta plkst.1 tiks slēgta visu veidu peldlīdzekļu satiksme Daugavas akvatorijā starp Vanšu tiltu un Akmens tiltu (izņemot peldlīdzekļus, kuru piestātnes atrodas posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, un tiem jāatrodas nekustīgi piestātnēs).

Līdz 16.augusta plkst.1 tiks aizliegts peldlīdzekļiem tauvoties Daugavas krasta posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam, Vecrīgas pusē (izņemot peldlīdzekļus, kuru piestātnes atrodas posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam), kā arī tiks aizliegts peldlīdzekļiem enkuroties Daugavas akvatorija posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam (izņemot pasākuma organizatoru peldlīdzekļus).

Šodien no plkst.9.30 līdz 18.30 tiks aizliegts atrasties un tiks slēgta visu veidu peldlīdzekļu satiksme Pilsētas kanāla posmā no Bastejkalna līdz Latvijas Nacionālajai operai (izņemot pasākuma dalībnieku peldlīdzekļus).

16.augustā no plkst.15 līdz 20 tiks aizliegts atrasties un tiks slēgta visu veidu peldlīdzekļu satiksme Pilsētas kanāla posmā no gājēju tilta pie Brīvības pieminekļa līdz Krišjāņa Barona ielai (izņemot pasākuma dalībnieku peldlīdzekļus).

Līdz 16.augusta plkst.18 tiks aizliegta ar pasākumu nesaistītu skaņu pastiprinošu iekārtu izmantošana 11.novembra krastmalā, 11.novembra krastmalas paralēlajā ielā, Doma laukumā, Herdera laukumā, Līvu laukumā, Kaļķu ielā, Vērmanes dārzā, laukumā ap Svētā Pētera baznīcu un citviet pasākumu norises laikā.

Foto: jazz-com.com

Pievieno komentāru

Citas ziņas