Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Astotais Pulkvedim Oskaram Kalpakam veltītais literārās jaunrades konkurss skolu jaunatnei

Jau astoto gadu pēc kārtas notiek skolu jaunatnes literārās jaunrades konkurss “Teiksma par Kalpaku”, kas veltīts pulkveža Oskara Kalpaka un viņa karavīru cīņai par Latviju. Šogad žūrija aicina daiļdarbus iesūtīt teikas žanrā. "Teika tautas apziņā par varoņiem vienmēr ir dzīva, tāpat kā ilgas tās sirdī, kā ticība, cerība un mīlestība. Tā jāraksta arī šodien. Teika par varoni Latvijai," tā žūrija.

Konkursā aicināti piedalīties 6.–8. klašu skolēni un 9.–12. klašu skolēni. Konkurss notiek no 2015. gada 11. novembra līdz 2016. gada 6. janvārim, iesniedzamo darbu literārais žanrs 9.–12. klašu skolēniem – teika (darba apjoms 3–4 lappuses datorrakstā, burtu lielums 12, rindu atstarpe 1,5), 6.–8. klašu skolēniem teika vai pasaka (līdz 2 lappusēm). Titullapā jānorāda vārds, uzvārds, skola, klase. Pielikumā: mājas adrese, e-pasts, telefons, kā arī precīza skolas adrese. Vairāk ŠEIT

Konkursu organizē Daugavas Vanagu Centrālā valde un nodibinājums „Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds”, to atbalsta Deklarācijas par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu un Satversmes Ievada koncepcijas autors, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis, LZA goda doktors, Rīgas Juridiskās augstskolas goda profesors Egils Levits, Eiropas parlamenta deputāti Artis Pabriks un Krišjānis Kariņš. 

Konkursa žūrijas priekšsēdētāja – Sarma Dreimane, filoloģe, uzņēmēja, žūrijas locekļi: Ina Druviete – filoloģijas profesore, Silvija Kaugere – NVO „In Patria Credere” valdes locekle, Andrejs Modris Mežmalis – Daugavas Vanagu Centrālās Valdes priekšsēdētājs, Andris Staklis – Daugavas Vanagu Centrālās Valdes loceklis, Jānis Bordāns – NVO „In Patria Credere” valdes priekšsēdētājs, Alla Štolcere – O. Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolas direktore, Kaiva Krastiņa – „Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda” valdes locekle, Mārtiņš Stirāns – „Pulkveža O. Kalpaka piemiņas fonds” valdes loceklis, Juris Visockis – izdevniecības „Jumava” valdes priekšsēdētājs, „Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda” valdes loceklis, Liene Dreimane – programmas "Iespējamā misija" 8. iesaukuma dalībniece, Olaines 1. vidusskolas vēstures, politikas un tiesību skolotāja.

Papildinformācija par konkursu pa tālruni 29817107.

Foto: dvcv.lv

Pievieno komentāru

Citas ziņas