Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ASV dzimusī latviešu rakstniece Rita Laima iepazīstinās lasītājus ar grāmatu par savu dzīvi Padomju Latvijā 3

ASV dzimusī latviešu rakstniece Rita Laima novembrī uz vairākām nedēļām viesosies Latvijā, lai iepazīstinātu lasītājus ar savu pirmo grāmatu "Skylarks and Rebels" ("Cīruļi un dumpinieki") angļu valodā, kas stāsta par viņas dzīvi Padomju Latvijā, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecībā Latvijā. 22. novembrī rakstniece viesosies Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldē.

Pirmā diskusija notiks piektdien, 3. novembrī, pulksten 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Amerikas Kultūras centrā. Novembrī Laima piedalīsies vairāk nekā 15 pasākumos bibliotēkās visā Latvijā, lasot grāmatas fragmentus latviski un tiekoties ar lasītājiem.

Grāmatā "Skylarks and Rebels" Laima stāsta par došanos uz PSRS okupēto Latviju astoņdesmito gadu sākumā, iepazīšanos ar latviešu fotogrāfu un uzturēšanās atļaujas pieprasīšanu 1982. gadā par lielu pārsteigumu gan saviem vecākiem un trimdas latviešiem, gan Padomju Latvijas varas iestādēm. Grāmatas 500 lapaspusēs aprakstīti septiņpadsmit gadi Latvijā, dzīvojot mazā Vecrīgas dzīvoklī, audzinot divus dēlus un iepazīstoties ar okupētās tēvzemes apslēpto vēsturi, skaidroja vēstniecībā.

Rakstniece piedzima ASV mākslinieka Ilmāra Rumpētera un dzejnieces Baibas Bičoles ģimenē, uzauga latviešu trimdas kultūras darbinieku sabiedrībā un studēja mākslu "Parsons School of Design" Ņujorkā. No 1982. gada līdz 1999. gadam Laima dzīvoja Latvijā, kur piedzīvoja padomju okupāciju, latviešu tautas Atmodas laiku un ilgi gaidīto neatkarību 1991. gadā.

Laima viesosies arī Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā 7. novembrī, Ventspilī 8. novembrī, Liepājas Centrālajā Zinātniskajā bibliotēkā 9. novembrī, Rīgas Centrālās bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēkā un Birojnīcā, "Berga Bazārā" 10. novembrī, Rīgas Centrālajā bibliotēkā 14. novembrī, Valmieras bibliotēkā 15. novembrī, Limbažu Galvenajā bibliotēkā 16. novembrī un Rīgas Centrālās bibliotēkas Ķengaraga filiālbibliotēkā 17. novembrī.

Savukārt 22. novembrī viņa viesosies Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldē, 23. novembrī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, 24. novembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpilī, 28. novembrī Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkā un 29. novembrī Rīgas Centrālās bibliotēkas Grīziņkalna filiālbibliotēkā.

Rakstnieces vizīti Latvijā atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un LNB.
Pievieno komentāru

Komentāri 3

11:00

Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde, Sarmas iela 4: trešdiena, 22.novembris, plkst.11.00.

pirms 2 gadiem, 2017.11.06 15:49

Prieks

Lielisks cilvēks, unikāla pieredze, fantastiska grāmata! Droši var ieteikt jebkādiem saviem angliski lasošajiem draugiem!
Tikai grūti izprast, kāpēc tikšanās ar viņu minoritāšu pārvaldē, nevis bibliotēkā, tornī vai, piemēram, muzejā (vai kaut domē)?
Nepatīk Rāviņa čekistu draugiem? Vai nav "tas līmenis"? Tā nu gan būs kļūda, jo drīzāk Rāviņam nav līmeņa, un, laikā, kad mēris piestrādāja par unibankas provinces filiāles vadītāju, Rita vadīja Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, sekmējot mūsu valsts tuvināšanos un istāšanos tai saimē, kuras naudas piešķīrumu nopelnus Jelgavas pašvaldībai tā patīk izrādīt kā savējos... ;)

pirms 2 gadiem, 2017.11.06 15:54

Citas ziņas