Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atcerēsies Ziemassvētku kaujas 2

Pieminot latviešu strēlniekus, kas pirms 101 gada cīnījās Ziemassvētku kaujās Tīreļu purvā, Ziemassvētku kauju muzejs sestdien, 13. janvārī, aicina uz atceres pasākumiem, informē Jelgavas novada pašvaldība. Iedzīvotāji aicināti vērot kauju rekonstrukciju “Mangaļos”, doties lāpu gājienā. Uz Ziemassvētku kauju muzeju un Ložmetējkalnu 13. janvārī tiek organizēts bezmaksas autobuss no Jelgavas Kultūras nama.

Jau pulksten 11 šajā dienā sāksies Ziemassvētku kauju turnīrs volejbolā veterāniem. Jelgavas novada Sporta centra vadītājs Vladislavs Beitāns stāsta, ka Ziemassvētku kauju atceres pasākumu pro­grammā vēlas saglabāt šogad, kauju simtgadē, iedibināto tradīciju – iekļaut tajā kādu sporta pasākumu. Šogad tas bija rogainings, bet 2018. gadā –  volejbola turnīrs veterāniem. Līdz Ziemassvētkiem tiek gaidīti komandu pieteikumi: dāmām vecuma grupās 40+ un 55+, vīriem 40+ un 70+. Pieteikties sacensībām komandas var, rakstot uz e-pastu sports@jelgavasnovads.lv vai zvanot pa tālruni 63080848.

Pulksten 13.30 paredzēts kritušo strēlnieku piemiņas brīdis Antiņu kapsētā Babītes novadā. Pēc tā Ziemassvētku kauju muzejā “Mangaļi” varēs vērot Pirmā pasaules kara kauju rekonstrukciju. Tāpat “Mangaļos” svinīgo zvērestu nodos Jelgavas novada jaunsargi, kuri pēc tam kopā ar zemessargiem un skautiem dosies lāpu gājienā līdz Ložmetējkalnam. “Arī šajā reizē aicinām ne tikai jaunsargus, skautus un zemessargus, bet ikvienu novada iedzīvotāju kājām mērot šo aptuveni septiņus kilometrus garo ceļa  posmu,” tā Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna, piebilstot, ka dalībniekiem jāģērbjas atbilstoši laika apstākļiem un līdzi jāņem lāpa, kā arī jānodrošinās ar lāpas šķidrumu.

Lāpu gājiens ap pulksten 17.30 noslēgsies Ložmetējkalnā pie piemiņas akmens, kur notiks piemiņas brīdis, piedaloties vīru kopai “Vilki”. Ložmetējkalnā jau tradicionāli tiks iedegti atmiņu ugunskuri, pie kuriem pasākuma dalībnieki kopā ar Jelgavas novada koru un ansambļu dziedātājiem aicināti dziedāt karavīru dziesmas. Bet Zemessargu 52. kājnieku bataljons būs parūpējies par siltu tēju un putru.
Uz pasākuma norises vietām – Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļi” un Ložmetējkalnu – tiks organizēts speciāls autobuss, kas 13. janvārī pulksten 14 aties no Jelgavas Kultūras nama, bet ap pulksten 21 no Ložmetējkalna dosies atpakaļ uz Jelgavu.Foto: Raitis PuriņšPievieno komentāru

Komentāri 2

Jampāzijs no Elejas

Es ar,sadrapējos,sameklēju pisčiku un eju kaujas laukā!

pirms 2 gadiem, 2017.12.27 12:01

???

Tad kad tas pasākums notiek, trešdien vai 13. janvārī, vai tur informācija ir šifrētā veidā?

pirms 2 gadiem, 2017.12.27 15:41

Citas ziņas