Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkal Zemgaļu svētki Tērvetē

Šīs nedēļas nogalē – 9. un 10. augustā – nu jau vienpadsmito gadu, kā saskaitījusi svētku koordinatore Ilona Līduma, Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kas guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū. Tērvetes pilskalna pakājē atkal mirdzēs šķēpi un rotas, iejusties senajā dzīvesveidā palīdzēs vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm. Svētkos akcents likts uz zemgaļu materiālās, garīgās kultūras un dzīvesveida popularizēšanu senlaikos, no 9. līdz 13. gadsimtam.

Zemgaļu svētki iesāksies sestdien pulksten 14 ar festivāla dalībnieku gājienu no Tērvetes pilskalna. Svētku atklāšana notiks Tērvetes estrādē, kur visas dienas garumā varēs baudīt svētku koncertu. Tajā piedalīsies Paula Roznere – sudraba flauta, Tīna Bērziņa – arfa, Ieva Kalniņa – kokle, Dārta Tisenkopfa – ķeltu arfa, folkloras kopa «Laiva», austrumu dejas izpildīs grupa «Farida», īru dejas – grupa «Moonlight dancers».

Pulksten 18 joku karaļa Edgara Liepiņa 85 gadu jubilejas piemiņas koncerts «Uzdziedi, sirds gaiša kļūst!» ar Žorža Siksnas, Inetas Rudzītes, Māra Slokas, Samantas Tīnas, Daiņa Skuteļa, Gunta Skrastiņa, «Tirkiz Band» un «Belcanto» orķestra piedalīšanos. Ieeja koncertos bez maksas. 

Vakara zaļumballē kopā ar Gunti Skrastiņu un grupu «No pusvārda» – ieeja trīs eiro.

Netālajā seno laiku apmetnē aiz Tērvetes pilskalna tiks radīta vīzija ar izbūvētu 13. gadsimta zemgaļu sētu, ap kuru grupēsies vairāki desmiti pašmāju un viesu celtu senlaicīgu telšu gan cīnītājiem, gan amatniekiem. Divu dienu garumā tur tiks demonstrēts sen pagājušo gadsimtu dzīvesveids, apmeklētājiem rādot amatu prasmes, vienkoča laivas grebšanu, jātnieku paraugdemonstrējumus, folkloras kopu priekšnesumus un dejas. Vīri no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Igaunijas demonstrēs seno cīņu mākslas gan Baltijas reģiona karavīru turnīrā, gan komandu cīņās, gan kaujā pie zemgaļu apmetnes. Svētku apmeklētājiem iejusties senatnes dzīves ritmā palīdzēs iespēja greznoties senajos tērpos, izmēģināt šaušanu ar loku un apgūt senās amatu prasmes. Svētku laikā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties atrakcijās un viduslaiku spēlēs, bērniem – zīmēšana, stafetes, loka šaušana, veidošana un citas nodarbes.

Ieejas maksa seno laiku apmetnē: pieaugušajiem – tīs eiro, skolēniem un pensionāriem – divi eiro.

Gardas un skaistas lietas varēs iegādāties Zemgaļu tirgū, uz kuru pieteikušies vairāk nekā 60 tirgotāju. Zemgaļu tirgus norisināsies gan sestdien, gan svētdien no pulksten 11 pļavā pirms Tērvetes pilskalna. 

Svētkus organizē biedrība «Latviešu karavīrs» sadarbībā ar Zemgales Plānošanas reģionu un Tērvetes novada domi.

KONKURSS LASĪTĀJIEM noslēdzies.
Laikraksts «Zemgales Ziņas» saviem lasītājiem piedāvāja iespēju laimēt biļetes uz Zemgaļu svētkiem, kas notiks 9. un 10. augustā Tērvetē.

Pievieno komentāru

Citas ziņas