Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāta Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrim veltīta grāmata (FOTO) 1

“Sākotnēji iecerēts kā pieredzes bagātās un arvien vēl radoši nenogurdināmās režisores Lūcijas Ņefedovas atmiņas par darbu Jelgavas Ādolfa Alunāna teātrī, sagatavošanas gaitā grāmatas materiāls izaudzis par daudz plašāku vēstījumu, kurā cauri gadu desmitiem atspoguļota Ādolfa Alunāna teātra izveidošanās, attīstība un augšana, tā paliekošā vieta ne tikai šīs Zemgales pilsētas sejā, bet arī visas Latvijas kultūras dzīves kontekstā. Te nu ir gadījums, kad arī pavisam lietišķi, šķietami sausi materiāli – faktu kopums, pirmizrāžu hronika vai kādreiz tautā tik iecienīto Tautas teātru salidojumu pārlūkojums – apliecina spēcīgu radošumu, tiecību uz dzīves un cilvēka dabas izzināšanu, vēlēšanos pacelties pāri ikdienišķām sadzīves problēmām un savu, kā arī savu līdzcilvēku dzīvi padarīt daudz krāsaināku un priecīgāku.”

Tā grāmatas “Ar Ādolfa Alunāna vārdu. Ā.Alunāna Jelgavas teātris” priekšvārdā raksta tās redaktore Gundega Saulīte. Ā.Alunāna dienu festivāla laikā Jelgavas Kultūras nama pirmā stāva galerijā atklāta režisores L.Ņefedovas Jelgavas teātrim veltīta grāmata. Tikmēr aiz sienas kultūras nama Lielajā zālē aktieri mēģināja, lai jau pēc mirkļa skatītājiem piedāvātu izrādi “Ādolfa Alunāna divas komēdijas “Brīvnieks Olimpā” un “Šneiderienes”, pēc Lūcijas Ņefedovas padoma sagatavotas izrādīšanai”.

Grāmatas projekta vadītājs – vairāku grāmatu autors mākslas zinātnieks Māris Brancis, dizains – Austra Apsīte.

Grāmata iespiesta Jelgavas tipogrāfijā.

Ā.Alunāna dienu festivāls ar teātra izrādēm, kurās ieeja bez maksas, pilsētā turpinās arī sestdien un svētdien.


Foto: Raitis PuriņšPievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas