Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvaļinājumā «pēdas» ved uz mājām

Vasarā nonākt «uz pēdām» citkārt tālumā dzīvojošajiem jelgavniekiem laikam gan ir visvieglāk, jo atvaļinājuma laikā tās parasti ved vienā virzienā. Tā arī nu jau vairāk nekā desmit gadu viņpus okeāna aizvadījušo Agnesi Batleri sastopam tepat Latvijā, kur viņa ar ar četrgadīgo dēliņu Lensu Mārtiņu atbraukusi uz pāris nedēļām, lai atkalredzētos ar mammu, brāļa ģimeni un citiem radiem, lai «pārbaudītu», kas jauns dzimtajā pilsētā, un šoreiz arī – lai izrādītu Latvijas un Rīgas skaistumu Amerikas draudzenei Brendai.

Skaidrs, ka pirmās un neizdzēšamās pēdas daudzkārtējā Latvijas rekordiste (joprojām divu valsts rekordu īpašniece) un triju olimpisko spēļu dalībniece Agnese Ozoliņa ieminusi tepat Jelgavas Specializētajā peldēšanas skolā, turpinot mammas – peldētājas Zelmas Plennes (Ozoliņas) – sportisko ceļu. Sports bijis arī par pamudinājumu studijām Amerikas Savienotajās Valstīs. Tagad Agnese ir investīciju speciāliste vienā no lielākajām turienes bankām, kas gan nav par šķērsli aizrautībai ar triatlonu – sirdslietu arī viņas vīram farmaceitam Stīvam. Bet četrgadīgais Lenss pagaidām ar prieku ļauj savu baso pēdu nospiedumus aizskalot rotaļlaukuma smiltīm, kā tas notiek arī mūsu sarunas laikā Jelgavā.

- Savulaik pieminēji amerikāņu īsos atvaļinājumus. Uz cik ilgu laiku esi šoreiz Latvijā?

Uz divām nedēļām. Par turienes atvaļinājumu – jā, pirmajos darba gados tās parasti ir ar likumu noteiktās divas nedēļas, bet, turpinoties karjerai, firmas piedāvā arī labākus nosacījumus, un man tagad ir četru nedēļu atvaļinājums. Līdzīgi arī bērna piedzimšanas gadījumā – atceros, gaidīdama Lensu, piektdien vēl strādāju, bet pirmdien jau viņš bija ieradies, un sešas apmaksātās nedēļas varēju izmantot pēc tam. Tagad jau pēc stāža pienāktos vēl trīs nedēļas ar 65 procentu algu, pēc gada jau 12 apmaksātas nedēļas, taču to piedāvā tikai mana darbavieta. Vispār jau labas un pazīstamas firmas par saviem darbiniekiem rūpējas, bet saistībā ar bērniem uzlabojumus nereti rosina un ievieš tieši sievietes – augstākā līmeņa speciālistes, pašas kļūdamas par mātēm.

- Vai esi strādājusi vienā firmā visus šos gadus?

Nē, «Wells Fargo» esmu pēdējos trīs. Tā ir viena no lielākajām ASV bankām ar daudzām nozarēm un klientiem visā pasaulē. 2008. gadā šī banka, būdama konservatīva un ar labu reputāciju, krīzē ne vien izdzīvoja, bet pārņēma arī vēl citas. Mans darbs, tāpat kā iepriekšējā firmā, kur nostrādāju septiņus gadus, ir saistīts ar investīcijām. Pēc bakalaura grāda ekonomikā un maģistra biznesā turpinu šajā jomā arī skoloties. Centīšos iegūt prestižo CFA (chartered financial analyst) sertifikātu. Tas bija arī viens no priekšnosacījumiem manai pieņemšanai darbā «Wells Fargo», kas, salīdzinot ar iepriekšējo, ir pakāpiens karjerā. Eksāmenam ir trīs līmeņi, pirmos divus esmu jau nokārtojusi, bet par trešo, kur pārbaudījums ar 12 sadaļām par ekonomikas jautājumiem bija jūnijā, atbilde pienāca nupat šajās dienās. Diemžēl būs jāmēģina nākamgad vēlreiz, bet cenšos pārāk nesaskumt. Pēc statistikas pasaulē ir ap 100 tūkstoši šāda sertifikāta īpašnieku. No tiem, kas pirmajā līmenī iesāk, līdz galam tiek tikai kādi septiņi līdz deviņi procenti, un es centīšos būt starp tiem. Pēc tam gan gribētos vismaz pārtraukumu – kopš 2001. gada, kad aizgāju uz koledžu, to tik vien daru kā mācos un mācos. Šoreiz turklāt intensīvais laiks pirms eksāmena sakrita ar pasaules kausa posmu pieccīņā, kura rīkošanā mani palūdza iesaistīties. Bija jau interesanti, sastapos un parunājos arī ar Latvijas sportisti Olgu Šišlovu. Un sanāca tā, ka vēl vismaz trīs augstākā līmeņa pieccīņas sacensības ir manu turpmāko divu gadu organizatorisko pasākumu plānos.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 14. augusta, «Zemgales Ziņās». Foto no Agneses personīgā albuma

Pievieno komentāru

Citas ziņas