Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atver skolēnu dzejoļu krājumu «Aizdedzini manī dzirksteli» (FOTO) 2

Gan dzejoļu autori, gan skolotāji, gan arī krājuma sagatavotāji ceturtdienas vakarā pulcējās Jelgavas Valsts ģimnāzijas zālē, lai atvērtu tikko nodrukāto dzejoļu krājumu, kurā apkopoti 53 skolēnu darbi. 

Pavisam kopā Jelgavas Latviešu biedrības rīkotajā konkursā “Es rakstu dzeju” piedalījās 193 skolēni.  

Grāmatā publicētos dzejoļus atlasīja žūrija, kuru vadīja Jelgavas latviešu biedrības pārstāve Vija Zelmene. Krājuma tapšanā piedalījās arī Valsts ģimnāzijas skolotāja Elita Indriksone, 4. vidusskolas skolotāja Ilze Klāva, dzejnieks Harijs Krūze, Ādolfa Alunāna teātra aktieris un režisors Arvīds Matisons, kā arī “Zemgales Ziņu” žurnālists Gaitis Grūtups. Krājuma literārajā rediģēšanā piedalījies arī Latvijas Rakstnieku savienības dzejas konsultants, dzejnieks un jelgavnieks Aivars Eipurs. 

“Es domāju, ka katram, kurš ko raksta, būtu jāpiedalās šādā konkursā. Tā bija ļoti laba iespēja,” saka Jelgavas Tehnikuma 2. kursa audzēkne Magda Madrevica, kuras dzejolis “Māmiņa” ir publicēts krājumā. Un Magda turpina rakstīt. 

Patīkamas emocijas krājuma iznākšana raisa arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības augstskolas 1. kursa studentei Aleksandrai Gorškovai. Viņa pērn, mācoties 5. vidusskolas 12. klasē, konkursā piedalījās ar dzejoli “Tā esmu es”, kas arī ir publicēts krājumā. 

Rosinošs jaunais krājums “Aizdedzini manī dzirksteli” šķiet arī Spīdolas ģimnāzijas 11. klases skolniekam Valdemāram Reinbergam, kuram tajā ir publicēts dzejolis “Paņem manu roku”.      

Jelgavas Latviešu biedrība sadarbībā ar Jelgavas izglītības pārvaldi skolēnu dzejas konkursu organizē arī šogad, kurš tikko noslēdzies. Tajā sevi pieteikuši 254 autori, kuru darbus jau izvērtē žūrija. 

Nākamo grāmatu ar skolēnu jaunradi varam gaidīt rudenī. Te var piebilst, ka 2013. gadā iznāca krājums ar nosaukumu “Es klusēt nevaru”. 

Foto: Raitis Puriņš    

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Citas ziņas