Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aulā – brīnumbērna Ksavjē Dolana jaunākā filma «Māmiņa»

Kanādas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs” piedāvā kanādiešu režijas brīnumbērna Ksavjē Dolana jaunāko darbu „Māmiņa” (Mommy).

Kanādas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar  kinoprojektu „Spektrs” piedāvā unikālu iespēju Jelgavā noskatīties kanādiešu režijas brīnumbērna Ksavjē Dolana jaunāko darbu „Māmiņa” 2015.gada 17.martā plkst. 16:30 Jelgavas Lauksaimniecības Universitātes Lielajā aulā Frankofonijas dienu ietvaros. Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās. 

Filma „Māmiņa” turpina Dolana iemīļoto tēmu par mātes un dēla attiecībām: šajā gadījumā tā ir vientuļā māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas – ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nemaz nav tik prasmīga māte. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi.

Ja nu ir kāds mūslaiku režisors, kam patiesi piestāv apzīmējums „brīnumbērns”, tad tas ir jaunais kanādietis Ksavjē Dolans. Tikai 25 gadu vecumā viņš ir uzņēmis jau piecas filmas, vienu par otru izcilāku un panākumiem bagātāku, un arī „Māmiņa” nav izņēmums, Dolana līdz šim lielākais triumfs. Tai piešķirto žūrijas balvu pagājušā gada Kannu kinofestivālā viņš ne tikai dalīja ar savu elku Žanu Liku Godāru, bet arī saņēma to no cita sava elka – režisores Džeinas Kempiones – rokām, atzīstoties, ka pusaudža gados redzētā Kempiones filma „Klavieres” iedvesmojusi Dolanu radīt darbus ar spēcīgiem, skaistiem sieviešu tēliem. 

Ksavjē Dolana daiļradei raksturīgs emocionāls dziļums un attiecību reālisms. Vizuāli Dolana filmas ir mūsu laiku un režisora paaudzes precīzs atainojums ar visu no tā izrietošo estētiku – stilīgu vides iekārtojumu, palēninātiem kadriem mūzikas video stilistikā un, protams, pašu mūziku, kurā izpaužas varoņu dvēseles stāvoklis un sajūtas, kurām pietrūkst vārdu. Un, bez šaubām, skatītājus piesaista arī Dolana izvēle lielāko daļu filmas uzņemt attēla attiecībā 1:1, kas gan nav pašmērķīgs gājiens, bet uzsver trio intensīvās attiecības, koncentrējot tās klaustrofobiskā „kastītē”. 

Ksavjē Dolana „Māmiņa” ir viena no stilīgākajām un oriģinālākajām pagājušā gada filmām, ko vērts redzēt tās emocionalitātes, cilvēcīguma un arī melnā humora dēļ.

Filmas treileris – ar LV/RU subtitriem un Latvijas kinokritiķu citātiem:

Pievieno komentāru

Citas ziņas