Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autortiesību bezgalības balvas saņēmēju vidū Jānis Joņevs un Sandra Kauranena

Autoru biedrība “Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA) 4. decembrī jau 19. reizi pasniegs Autortiesību bezgalības balvas (ABB), informē AKKA/LAA. Par 13 darbu plašu izmantojumu iepriekšējā gadā Autortiesību bezgalības balvu saņems 20 autori, kuru vidū ir arī rakstnieks Jānis Joņevs un horeogrāfe Sandra Kauranena.

Šogad balvu saņems Kaspars Ansons, Uldis Auseklis, Inga Ābele, Mārtiņš Brauns, Matīss Čudars, Krists Indrišonoks (Chris Noah), Valdis Indrišonoks, Jānis Joņevs, Gvido Kajons, Sandra Kauranena, Jānis Ķirsis, Arturs Maskats, Vasilijs Mass, Rita Missūne, Ilga Reizniece un grupa “Iļģi”, Aminata Savadogo, Džemma Skulme, Jānis Streičs, Māra Svīre un Māra Zālīte.

Rakstnieks Jānis Joņevs balvu saņems par romānu “Jelgava '94”. Romāna fragments tika nolasīts Prozas lasījumos 2012 un publicēts žurnālā “Latvju Teksti”. 2013. gada sākumā romānu apgāds “Mansards” izdeva grāmatā, tas pieejams arī elektroniskā versijā. 2015. gada 5. decembrī darbs iestudēts Jelgavas Jaunajā teātrī (Riharda Svjatska dramatizējums). Sākot ar 2016. gadu, nākuši klajā romāna tulkojumi: Nikolā Ozano (Nicolas Auzanneau) franču tulkojumā grāmatu ar nosaukumu “Metal” izdevusi Francijas izdevniecība “Gaia Editions”, Snorres Karkonena-Svensona norvēģiski tulkoto grāmatu ar nosaukumu “Fordømte '94” izdeva Norvēģijas izdevniecība “Bokbyen Forlag”, slovēņu valodā romānu ar nosaukumu “Metalci '94” izdeva Slovēnijas izdevniecība “Miš” 2016. gadā (tulkojis J.L .Maļežičs/Jedrt Lapuh Maležič), igauņu valodā romānu ar oriģinālo nosaukumu izdeva izdevniecība “Randvelt” 2017. gadā (tulkojis Miks Grinss/Mikk Grins). Patlaban romāns tiek tulkots angļu, krievu, bulgāru un poļu valodā. 2017. gadā paredzēts sākt darbu pie režisora Jāņa Ābeles filmas pēc romāna motīviem.

Balvu saņems arī horeogrāfe Sandra Kauranena par deju “Trejdeviņus ziedus plūcu” (mūzika – Ilga Reizniece un “Iļģi”), kas Tautas deju ansambļa “Diždancis” izpildījumā demonstrēta skatēs, koncertos, ierakstos un televīzijā.

Kopš 1999. gada Autortiesību bezgalības balvas ik gadu saņem autori, kuru darbi iepriekšējā gadā izmantoti visvairāk un visdažādākajos veidos – publiski izpildīti, pārraidīti televīzijā, radio, publicēti, reproducēti mehāniskajā ierakstā, kinofilmās, teātra izrādēs un citādi. Balvu nevis piešķir žūrija, bet nodrošina autordarbu izmantojuma datorizēta uzskaite.


Pievieno komentāru

Citas ziņas