Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balle ar Raiņa dzeju (FOTO) 1

«Gribējām radīt gaisīgas ballītes sajūtu – kā tai Ziedoņa citātā, ko paši izdziedam: «Mēs bijām ballē, skaistā ballē, ienāca prātā – mēs esam tikai atspulgs no kādas skaistākas balles debesīs.»,» teic Spīdolas ģimnāzijas audzēkņi, kuri vakar ar muzikālu dzejas iestudējumu «Jaunu dienu mīlas skices» viesojās Jelgavas Bērnu un jauniešu mūzikas klubā (BJMK).

Iestudējuma pamatā ir Raiņa mīlestības dzeja. «Man ļoti gribējās iepazīstināt savus jauniešus ar Raiņa dzeju, jo man pašai pusaudža vecumā ļoti patika viņa mīlas dzeja. Man šķita, ka tā tiek nepamatoti nepamanīta. Mēs tai pārslīdam pāri. Gribējās pārbaudīt, vai jauniešos šobrīd atsaucas tas, ko Rainis ir uzrakstījis,» stāsta iestudējuma režisore Elīna Apsīte.

Viņa teic, ka dzejas izvēles process bijis lēns un sarežģīts, jo katrā no Raiņa krājumiem mīlestības dzejoļu ir vairums. Tomēr gribējies panākt viegluma un gaisīguma sajūtu. Rezultātā izveidojušies četri pāri, no kuriem laika gaitā gan palikuši tikai trīs. Katrs no tiem mīlestību izjūt dažādi – bikli, aizrautīgi, greizsirdīgi, kaislīgi, paļāvīgi, atbrīvoti. Dzeju viscaur pavada jauniešu komponēta un izpildīta mūzika.

Pasākums BJMK notika projekta «Muzikālā pietura bērnu un jauniešu sociālās atstumtības mazināšanai Jelgavas vecpilsētā» ietvaros.

Foto: Roberts Ķesteris

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sandra

Lielisks priekšnesums, paldies Spīdolas ģimnāzijas jauniešiem un režisorei Elīnai Apsītei par jauko vakaru! Es vakardien atkal atklāju Raini pavisam citādāku nekā no skolas laikiem atceroties- vairāk tika viņa revolucionāra dzeja celta saulītē , bet par mīlestību- dažreiz pat aizdomājos- vai tas ir Rainis, kas tik jutekliski māk vārdos pateikt šīs sajūtas?...

pirms 3 gadiem, 2015.05.01 15:38

Citas ziņas