Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēka valsts simtgadi aicina sagaidīt ar simt izlasītām grāmatām

Jelgavas pilsētas bibliotēka Latvijas simtgadi aicina svinēt, izlasot simt latviešu autoru grāmatu, informē bibliotēkas pārstāve Zane Pastere.

Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles – Pārlielupes bibliotēka, Miezītes bibliotēka un bērnu bibliotēka “Zinītis” – aicina visus Jelgavas, Jelgavas novada un Latvijas iedzīvotājus iesaistīties bibliotēkas rīkotā akcijā “100 grāmatas par godu Latvijas simtgadei”.

“Akcijas mērķis ir apliecināt, ka latviešu literārais mantojums ir bagāts un daudzveidīgs: gan pirms simt gadiem, gan šodien mēs varam lepoties gan ar augstvērtīgu daiļliteratūru, gan nopietniem pētījumiem dažādās zinātņu nozarēs, un ikviens plašajā grāmatu klāstā atradīs interesanto un noderīgo tieši sev. Tāpat akcija ir lielisks izaicinājums un iespēja apliecināt, ka latvieši, un īpaši jelgavnieki, patiešām ir lieli lasītāji,” skaidro Z.Pastere.

Lasīšanas veicināšanas akcija “100 grāmatas par godu Latvijas simtgadei” norisināsies visās Jelgavas pilsētas bibliotēkās no 15. janvāra līdz 30. decembrim.

Visi akcijas dalībnieki saņems bukletu, kurā gada laikā būs iespēja sakrāt zīmodziņus par katru izlasīto latviešu autoru grāmatu (izņemot skolas mācību grāmatas, laikrakstus un žurnālus). Bukletā un bibliotēkas tīmekļa vietnē būs pieejama sīkāka informācija par akcijas noteikumiem, kā arī saraksts ar mūsu darbinieku īpaši ieteiktām latviešu autoru grāmatām bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Grāmatas ērti varēs izvēlēties bibliotēkas elektroniskajā kopkatalogā, jautāt bibliotekāram vai lasīt latviešu autora grāmatu pēc paša izvēles.

“Izlasot simt grāmatu un saņemot simt zīmodziņu akcijas bukletā, lasītāji būs ne tikai par simt izlasītām grāmatām bagātāki, ne tikai par simt brīnišķīgiem, ar grāmatu pavadītiem mirkļiem bagātāki, bet saņems no Jelgavas pilsētas bibliotēkas arī lielisku dāvanu – ielūgumus uz kādu no daudzveidīgajiem kultūras pasākumiem Jelgavā,” informē bibliotēka.

Ikviens akcijas dalībnieks aicināts dalīties pārdomās par izlasīto bibliotēku feisbuka un draugiem.lv kontos, pievienojot mirkļbirku #100gramatasJPB. Novembrī tiks apkopotas lasītāju apspriestākās grāmatas, un tās tiks ieteiktas ikvienam bibliotēkas apmeklētājam.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Citas ziņas