Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biedrības vadītāja, projektu speciāliste un četru bērnu mamma Ella Jerofejeva 5

«Nāciet, es jums visu izrādīšu! Jūtat, cik te patīkami vēsi? Mums tikko noslēdzies siltināšanas projekts. Mazākie bērni augšstāvā klausās par vulkāniem, bet lielie zālē dejo,» biedrības «Mēs – Staļģenes skolai» vadītāja Ella Jerofejeva ved savā labo darbu valstībā. Šoreiz tā ir Latvijas Vides aizsardzības fonda konkursā izcīnītā bezmaksas nometne «Apkārt zemeslodei», kas mājvietu radusi izglītības, kultūras un sporta centra «Līdumi» renovētajā filiālē «Jaunlīdumi» Dzirniekos. Šādu jau īstenotu un vēl sapņojamu ieceru bērnu un sava Jaunsvirlaukas pagasta labā Ellai netrūkst.

«Jaunsvirlaukā pirms gandrīz 18 gadiem ieprecējos. Kamēr iepazīsti vietējos, pirmie gadi ienācējam nav viegli. Taču pamazām viss nokārtojas, un patlaban ir ļoti labi. Tas sākās ar bērniem. Vedot uz pulciņiem un skolu, iepazinu vecākus. Gribējās, lai pašas bērni ir aizņemti un attīstās un šīs iespējas tiek arī citiem. Ir jauki, kad atrodi domubiedrus un rodas komanda, lai kopā kaut ko izveidotu un kurā cits citu labi saprot,» Ella atskatās, kas piešķīlis dzirksti viņas sabiedriskajām un arī profesionālajām gaitām.

Ella Jerofejeva ne tikai vada pirms četriem gadiem dibināto biedrību, bet arī bijusi pagasta mūžizglītības speciāliste un projektu koordinatore.  Patlaban viņa pilnu slodzi strādā Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļā, kas ļauj paraudzīties plašākā mērogā. «Iekustināt cilvēkus uz darbošanos pagastos nav nemaz tik viegli. Taču jāpriecājas arī par tiem dažiem, kas atnāk. Iedomājies – viņi tajā laikā vismaz nesēž savās mājās un nečīkst,» novērtēt mazumiņu un «ar kaut ko taču jāsāk!» principu iemācījusies Ella.

To viņa krietni izbaudījusi, arī darbojoties biedrībā «Mēs – Staļģenes skolai». «Visi mūsu projekti tapuši, mācoties darot. Bijušas arī kļūdas. Labi, ka blakus ir cilvēki, kam pajautāt, kā īsti rīkoties. Taču svarīgākā ir iekšējā motivācija, kāpēc to visu darām. Man vienmēr gribējies izdarīt labu darbu. Kamēr nodod atskaites, protams, ir uztraukums un nervozēšana, bet tas beidzas un cilvēki sāk sacīt daudz labu vārdu. Tad saproti, ka neesi velti pūlējies,» atzīst nu jau projektu speciāliste.

Biedrības pūrā ir gan lielākas, gan mazākas īstenotās ieceres. Piemēram, par projekta līdzekļiem pārkrāsotas līnijas stadionā, sagādāti soli un basketbola grozu tīkli, kā arī brīvās cīņas paklāji. Šis sporta veids Staļģenē ir lielā cieņā, un jaunie paklāji jau iemēģināti vairākās sacensībās.

Visu rakstu lasiet piektdienas, 1. augusta, «Zemgales Ziņās». Foto no Jerofejevu ģimenes albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 5

IVETA

Šī jaukā ģimenīte varētu būt par piemēru citiem-ar smaidu sejā tikt pāri visām grūtībām! Nekad neesmu dzirdējusi Ellu čīkstam kā citus-Tu esi mūsu pagasta lepnums,Ella! Tā tik turpināt!

pirms 4 gadiem, 2014.07.31 20:56

s

nu nesaki viss, ka lepnums. par skaļu teikts. gribētos uzrakstīt visu zināmo....taču jāpaklusē.

pirms 4 gadiem, 2014.08.01 08:14

labais

būtu vairāk tādu smaidigu,stradāt gribošu,izpalīdzīgu un labestīgu cilvēku kā viņa,mums visiem būtu dzīvē daudz vieglāk!

pirms 4 gadiem, 2014.08.01 13:32

ance

Piekrītu! Atbilde-S-pirms kādu nosodi,sāc ar sevis novērtēšanu!

pirms 4 gadiem, 2014.08.01 18:08

Citas ziņas