Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biruta Ābola jau četrdesmit gadu ir feldšere Ziedkalnē 12

Feldšere Biruta Ābola ne vienam vien ziedkalniekam ir ārsta un psihologa vietā – var atnākt parunāties ne tikai par savām kaitēm. Dzimusi un augusi Vilces pagastā, viņa Ziedkalnē strādā jau četrdesmit gadu – vietējos pazīst un nereti sniedz atbalstu grūtā brīdī.

Biruta smejot atzīst, ka jau trīs piegājienos mēģinājusi aiziet pensijā, bet vēl nav sanācis. Tagad gan pieredzējusī feldšere nolēmusi nākamgad šo plānu īstenot. «Žēl, protams, cilvēkus pamest. Viņi nāk un saka – paliec, ko tad mēs darīsim, ja šeit nebūs medpunkta,» stāsta Biruta. Līdz ar viņas aiziešanu pensijā medpunktu Ziedkalnē paredzēts likvidēt. Lai arī Vilce un ārsta prakse tajā nav tālu, iedzīvotājiem ierasts, ka varēja iegriezties pie mediķa tepat. Medpunktā ir arī aptieka, kas ir liels atspaids vietējiem, jo zāles nav speciāli jādodas pirkt kaut kur citur. 

Pirmā darbavieta Birutai bija Elejas slimnīcā, kur viņa 1970. gadā sāka vecmātes darbu Dzemdību nodaļā. Tur nostrādāti seši gadi – iesākumā Dzemdību nodaļā, pēc tam neatliekamajā palīdzībā –, vēlāk atbrīvojusies darbavieta Ziedkalnē un pārnākusi uz dzimto pusi. 

Feldšera punkts gan sākotnēji atradies citviet, teju pie Augstkalnes robežas, bet kopš 1986. gada šajās telpās. Tieši feldšerītes ideja bijusi toreizējam kolhoza priekšsēdētājam pajautāt, vai nav iespējams medpunkta vajadzībām iegūt dzīvokli jaunuzceltajā mājā, un viņš tam piekritis.

Trūcīgajiem pacientiem par pakalpojuma sniegšanu naudu viņa gan mēdz neņemt. «Jānāk jau nedaudz pretī ar labdarību. Man taču ir alga, bet cilvēks slims un bez naudas, kā es vēl varu maksu prasīt!» teic Biruta. Īpaši žēl trūcīgo ģimeņu, kurās līdzekļu pietrūkst, ja slimo bērni. Tiesa, feldšere nenoliedz, ka dažkārt ir arī dusmas – uz tiem, kas lieto alkoholu un nerūpējas par saviem bērniem. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 11. decembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Uldis Andersons

Labākais mediķis,ko pazīstu no agras bērnības! ....Svētdienas rīts.Man uzskrien virsū ļoti dusmīgas biezā stikla durvis...Dziļa brūce plaukstā. Pats vadīt transporta līdzekli nevaru. "Ātrie uz tādiem niekiem nebrauc. Vietējie mediķi, svētdienā, nemēdz būt šajā dimensijā...Draugs mani aizved pie Birutas kundzes uz mājām.Viņa pamet savus mājas darbus,kāpj savā auto un braucam uz medpunktu.Roka sašūta perfekti.Birutas kundze,kategoriski, neņem no manis nekādu samaksu,ne par med.materiāliem,ne par savu iztērēto brīvdienas laiku.

pirms 2 gadiem, 2015.12.12 12:09

Zanna

Žēl kā Biruta grib iet projam, es pat dzīvojot Irija varu ar viņu sazvanīties un viņa man iedod padomu, super daktere.

pirms 2 gadiem, 2015.12.12 12:47

Mārīte no Vilces.

Mūsu dakterītei nociecu galvu Viņas priekša .Jo viņa ārstēja mūsu ģimeni.,esam lepni par profesionālo sniegto palīdzību. .Es viņu jau pazistu dakterīti no pašas bērnības , Mani sakoda suns ., Vilcē prasīju dakterus lai man palīdzētu visi ateicās, bet daktere Biruta Man sniedza palīdzību uzreiz .. Paldies par jauko sirsnību , Paldies Paldies...

pirms 2 gadiem, 2015.12.12 17:31

Vaira

Jā,Biruta tā ir,un liels paldies,ka Tu tur esi.

pirms 2 gadiem, 2015.12.12 19:52

Līga

Lai gan uz papīra tikkai feldšere, bet profesionālajā ziņā ir pārāka par dažu labu ģimenes ārstu!
Nekad neatsaka palīdzību, pat brīvdienās un vēlās vakara stundās, kaut vai konsultāciju pa telefonu!
Ļoti žēl, ka aiziet pensijā, Kā saka DAKTERE savā vietā un gatava palīdzēt jebkurā laikā!

pirms 2 gadiem, 2015.12.13 00:45

eliina

LOOTI LOOTI LABA DAKTERIITE! WIENMER IR PALIDZEJUSI PAT UZ MAJAM BRAUKUSI!!!!! VISU CIENU!!! PALDIES JUMS!!!

pirms 2 gadiem, 2016.01.12 23:46

Ineta

Zelta cilvēciņš!Lai viņai laba veselība!

pirms 2 gadiem, 2016.06.26 16:31

Lilita

Ļoti laba dakterīte.Tiešām palīdzību neatsaka nekad. Vilcē tādu otru atrast būs ļoti grūti. Lai Jums pašai Birutas kundze būtu laba veselība, un varbūt tomēr pārdomāsiet.

pirms gada, 2017.01.12 20:33

Citas ziņas