Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

BJMK sākas projekts «Muzikālā pietura»

Septembrī biedrība „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” gada garumā sāk īstenot projektu „Muzikālā pietura – radoši risinājumi bērnu un jauniešu sociālās atstumtības mazināšanai Jelgavā”. Projekta mērķis ir veicināt Jelgavas sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu iekļaušanos sabiedrībā caur pašattīstības, mūzikas un radošām iniciatīvām un dalību inovatīvos sociālos pasākumos. Ideja radusies, anonīmi aptaujājot  BJMK jau šobrīd aktīvi iesaistītos bērnus un jauniešus, atklājot, ka daudzi saskaras ar sociālās atstumtības iezīmēm savā ikdienā. Projekts sniedz iekļaušanās iespējas gan jau apzinātajai mērķa grupai, gan arī jebkuram citam bērnam un jaunietim Jelgavā, kas vēlas piedalīties projekta radošajās aktivitātēs.

Projekta pamatideja ir veidot BJMK kā pastāvīgu bāzes vietu jeb “Muzikālo pieturu” Jelgavas bērniem un jauniešiem, kas, beidzoties stundām skolā, vēlas būt kopā ar saviem domu biedriem, izmantot BJMK jau šobrīd pieejamo un projekta laikā papildināto mūzikas un citu inventāru. Lai tas labāk izdotos, plānots aktīvi iesaistīt pašus projekta dalībniekus īpaši projekta pasākumiem paredzētu telpu iekārtošanā. Apmēram divreiz mēnesī projekts piedāvās bezmaksas izglītojošas lekcijas un meistarklases, īpaši vērstas un dalībnieku muzikālajām un ar mūziku saistītajām tehniskajām prasmēm (piemēram, iespēju darboties ar ierakstiem). 

Dažas no lekcijām noteikti būs interesantas arī bērnu vecākiem – piemēram, par mūzikas ietekmi uz indivīda veselību.  Viens no projekta iecerētajiem ilgtermiņa mērķiem ir arī attiecību stiprināšana ģimenē, tādēļ uz atsevišķiem pasākumiem aicināsim arī vecākus.

Lai projekts veidotos krāsaināks un daudzpusīgāks, par sadarbības partneriem esam piesaistījuši Jelgavas pensionāru biedrību, kuru mītnes vieta ir turpat blakus jauniešu organizācijai BJMK. Arī pensionāri piedalīsies vairākos projekta pasākumos un noteikti varēs dalīties ar savu vērtīgo pieredzi. Abas organizācijas darbojas Jelgavas vecpilsētā, un projekta iecere ir stiprināt šajā kvartālā darbojošās organizācijas, veidojot sadarbību starp dažādām paaudzēm.

Visus interesentus, kas vēlētos piedalīties BJMK veidotajā projektā “Muzikālā pietura”, aicinām ceturtdien, 25. septembrī, plkst. 18.30 ierasties Dobeles ielā 68 uz projekta uzsākšanas pasākumu, kur tiks sīkāk pastāstīts par projekta aktivitātēm un katra iespēju iesaistīties, kā arī noskaidrosim projekta dalībnieku prioritātes, tādējādi veidojot aktivitātes pēc iespējas piemērotākas dalībnieku interesēm.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Vairāk info: zane.rozkalna@gmail.com; bjmk@inbox.lv

Pievieno komentāru

Citas ziņas