Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brāļi Agris un Andris Kozlovi ar jahtu «Linda» no Zviedrijas atgriezās pa jūras ceļu

Saulainajā septembra dienā vietā, kur Lielupe rāmi atspoguļo Staļģenes tiltu, līdzās peldētavai noenkurota ar Zviedrijas karogu stāv septiņus metrus gara jahta «Linda». Ar to staļģenieki Agris un Andris Kozlovi 11 dienās veikuši tūkstoš jūdžu garu jūras ceļojumu no Botnijas līča ziemeļiem līdz mājām.

«1. septembris ir skolas diena. Visi tad aizņemti. Krastā sagaidīt bija atnākusi vienīgi mamma,» stāsta jahtas īpašnieks Agris Kozlovs. Viņš paskaidro, ka māte Biruta Kozlova ir pensionāre, agrāk smagi strādājusi fermā un abi ar brāli viņai ir vienīgie dēli. Par ģimenes lietām Agris vēl piebilst, ka jahtas vārds «Linda» ir par godu sievai, kas viņam dāvājusi dēlus Ģirtu un Gintu, kuri dzīvo Staļģenē. Pats Agris jau ilgāku laiku dzīvo kā jūrnieks – darbs ir tālumā, bet mājas dzimtajā Jaunsvirlaukas pagastā Liel­upes krastā. 

Staļģenes skolas direktors Aivars Naglis viņu atceras kā labu sportistu, kurš trenējies brīvajā cīņā, startējis Latvijas mēroga sacensībās. Puisim bijusi ātra daba, kas tagad jau vīra gados mazāk manāma. Pēc pamatskolas Agris 1998. gadā Jelgavā pabeidza tagadējo Amatniecības vidusskolu, kur izmācījās par automehāniķi. «Sešpadsmit gadu vecumā mani par mehāniķi uzaicināja autosportists Jānis Stalidzāns. Tur es sāku riktīgi skrūvēt mašīnas,» par savu profesionālo veiksmi stāsta Agris. Ar automašīnām saistīts arī viņa vecākais brālis Andris, kurš dzīvo Rīgā un nodarbojas ar automašīnu krāsu tirdzniecību.        

Agris mēģinājis izveidot savu autoservisu Jelgavā, tomēr, krīzei sākoties, to nācās slēgt. Sešus gadus automehāniķis nostrādāja pie kāda veco auto kolekcionāra Francijā, taču beidzamos divus gadus viņš ir Ziemeļzviedrijā, kur autoservisā nomā boksu, nopircis nelielu mājiņu un sarunvalodas līmenī apguvis arī zviedru mēli. Visu vasaru Agra ģimene ir kopā Zviedrijas mājā, vairāk nekā mēnesi viņi ir Staļģenē ap Ziemassvētku laiku. «Ja skaita kopā pavadītās stundas, tad mēs nemaz tik ļoti atšķirti nedzīvojam,» spriež Agris. Viņa dēli tāpat kā tēvs nodarbojas ar cīņas sportu. 

Lai arī ārzemēs Agris strādā garas stundas, tomēr paliek brīvais laiks, kad var atjaunot spēkus. Tā viņam radās doma par ūdeņiem un motorlaivu. Taču tad ar savu padomu nācis viens no viņa pirmajiem zviedru klientiem universitātes pasniedzējs Peters Lilhoss. Viņš ieteicis iegādāties jahtu, kas zviedriem ir ļoti populāras. 

Visu rakstu lasiet piektdienas, 5. septembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs un no Agra Kozlova kolekcijas 

Pievieno komentāru

Citas ziņas