Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceturtdien velobraucēju piedzīvojumi Ziemeļamerikā, sestdien lies sveces

Ceturtdien, 29. janvārī, pulksten 18 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī notiks ikmēneša tematiskais tūrisma vakars, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs. Šoreiz vakara viesi būs aizrautīgi velobraucēji jelgavnieki Zane Grava un Aigars Rumpis, kuri atklās savus piedzīvojumus, apceļojot Ziemeļameriku ar velosipēdiem.

2015. gads ir Jelgavas 750. jubilejas gads. Atzīmējot šo nozīmīgo notikumu, Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs tematiskajos tūrisma vakaros dalīties savā ceļojumu pieredzē iecerējis aicināt tieši jelgavniekus. Pirmie šī gada tematiskā tūrisma vakara viesi būs Z.Grava un A.Rumpis, kuri ir aizrautīgi velobraucēji. Ar velosipēdu apceļota gan Latvija un Eiropa, gan valstis otrpus okeānam. Ziemeļamerikā Z.Grava un A.Rumpis bijuši divas reizes, un ar velosipēdu tur nobraukti ap 1600 kilometru. Z.Grava stāsta, ka ceļojumu mērķis bijis apmeklēt olimpiskās pilsētas un trimdas latviešu nometnes. Ceļojuma laikā abi pabijuši Bostonā, Ņujorkā, Monreālā, Toronto un citās ASV un Kanādas pilsētās.

Tūrisma centra pārstāve Alise Ozoliņa stāsta, ka tūrisma vakarā interesenti varēs uzzināt vairāk par Z.Gravas un A.Rumpja ceļojumu, dzirdēt stāstus par ceļojuma laikā sastaptajiem latviešiem, gūt vizuālu ieskatu fotogrāfijās un īsfilmās, kā arī apskatīt suvenīrus un kartītes. Tūrisma vakarā tiks stāstīta arī praktiska informācija, kā sagatavoties līdzīgam ceļojumam – karšu izpēte, naktsmītņu meklēšana aptuvenā maršruta ietvaros, sadarbības un potenciālo sponsoru piesaistes meklēšana un citas noderīgas lietas.

Dalības maksa – € 1, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Savukārt sestdien, 31.janvārī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši radoša nodarbība, lai iepazītos ar senlatviešu Sveču dienas tradīcijām, kā arī lai pašu rokām lietu sveces un izveidotu tām skaistu svečturi.

Senie latvieši februāri dēvēja par Sveču mēnesi un pēc senajiem ticējumiem 2.februārī svinama Sveču diena, kas iezīmē ziemas vidu. Pēc senču tradīcijām, šajā dienā ir jālej sveces. Godinot tradīcijas, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina ikvienu sagatavoties Sveču mēnesim un pašu rokām izliet sveces. Pašdarinātās sveces degs ilgi un vienmērīgi, un mājās ienesīs īpašu siltumu.

Nodarbības dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar svarīgākajiem pamatprincipiem stāvsveču izgatavošanā, kā arī pašiem tās izgatavot. Lai svecīte izskatītos vēl glītāka, to varēs dekorēt ar parafīna un bišu vaska plākšņu rotājumiem. Svecītes novietošanai būs iespējams izgatavot svečturi. Nodarbību vada pasniedzēja Zanda Kursīte.

Dalības maksa nodarbībā: € 5, pirmsskolas vecuma bērniem € 2. Dalībnieki ar visiem nepieciešamajiem materiāliem tiks nodrošināti.

Vairāk informācijas un pieteikšanās nodarbībai pa telefonu 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Pievieno komentāru

Citas ziņas