Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cildināti Ziedoņa vērtību īstenotāji Zemgalē (FOTO)

“Spēku es rodu koncertos, kad skatītāji saka paldies un bērni mīļi apķer. Bet galvenais ir ne tikai dejot, bet arī dzīvot, elpot, redzēt un piedzīvot! Tāpat kā bērni, es arī mācos no viņiem – skatos, baudu un, galvenais, dzīvoju ar prieku!” teic bērnu un jauniešu deju kolektīva “Vēja zirdziņš” mākslinieciskā vadītāja Alda Skrastiņa. Viņa, tāpat kā Spīdolas ģimnāzijas 12. klases audzēknis Ralfs Rogaļevs un LLU profesore arhitekte Aija Ziemeļniece, kļuvusi par pirmā apbalvojuma “Zemgales Laiks Ziedonim” laureāti. Laureātu godā arī Kalna svētību kopienas priesteris Andrejs Mediņš un Iecavas folkloras kopas “Tarkšķi” vadītāja Kristīne Karele. Par mūža ieguldījumu sumināti Ložmetējkalna cīņu vietu pētnieks Voldemārs Birznieks un režisore Vija Zelmene.

Konkursam, kas notika pirmo gadu, piecās nominācijās pieteikti 30 nominanti. Nominācijā “Zemgales Bize” par dzīvi mākslā apbalvojumam izvirzīti Alda Skrastiņa, Baiba Ķestere, Daiga Rudzīte, Ginta Zaumane, Guntis Pavilons, Ingūna Lipska, Iveta Kokmane, Raitis Junkers, Rihards Svjatskis, Valērija Kravale, novadpētniecības nominācijā “Zemgales Kedas” – Kristīne Karele, Rudīte Urbacāne, Anta Strauta, Maruta Pūpola, Inese Kaminska, Inita Priekule, Inita un Mareks Babrāni, Līga Švānberga, Santa Rubene, nominācijā bērniem un jauniešiem “Zemgales Rabarbers” – Ralfs Rogaļevs, Laine Arbidane, Olga Jasjuļaņeca, zinātnes nominācijā “Zemgales Taureņu uzbrukums” – Aija Ziemeļniece, Lita Vēvere, Ilze Lillā, tautsaimniecības nominācijā “Zemgales Zemi es mācos” – Andrejs Mediņš, Gunta Karpjuka, Sergejs Voitovs.

Apbalvojumu organizē biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar fondu “Viegli”. 


Foto: Ruslans Antropovs un publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas