Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dace Vilne ar «Manu skaisto lēdiju» atjauno muzikālo iestudējumu tradīcijas

Frederika Lou mūzikla «Mana skaistā lēdija» pirmizrāde Alunāna Jelgavas teātrī paredzēta rītvakar – 16.oktobrī pulksten 19 –, bet pirms dažām dienām, kad «Ziņas» pabija pilsētas kultūras nama zālē, tajā valdīja ne mazāks pirmsstarta drudzis, kādu teātra ļaudis «izspēlēja» pirms pusotra gada sagatavotajā uzvedumā «Rampa mirdz». Toreiz teātra rādāmā un parasti slēpjamā seja pēc Daces Vilnes scenārija tika atklāta publikai apzināti. Šoreiz «Ziņām» bija lemts ielūkoties izrādes tapšanas pēdējo mēģinājumu aizkulisēs, laupot režisores D.Vilnes un galvenās lomas atveidotājas Kristīnes Ozoliņas laiku, lai ieinteresētu potenciālo skatītāju par gaidāmo izrādi.

Pirmo uz nelielu sarunu izdevās piedabūt visaizņemtāko cilvēku – D.Vilni, kura, kā noskaidrojās, ir ne tikai režisore, bet arī konkrētā skatuves varianta autore.   

– Kā ienāca prātā doma par opereti, vai šajā gadījumā pareizāk būtu teikt, mūziklu, kas līdz ar Rīgas Operetes teātra bojāeju nu jau pirms daudziem gadiem šķita Latvijā diezgan atmirstošs žanrs, vismaz tā tradicionālajā izpratnē?
Es nu gan par atmiršanu negribētu piekrist. Cita lieta, ka mēs esam atgājuši no klasiskās operetes (Imre Kalmans, Francis Lehārs un viņiem līdzīgie), bet mums bijušas ļoti daudzas Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Kārļa Lāča un citu viņu laikabiedru muzikālās izrādes, kas faktiski kvalificējamas kā mūzikli.

Latvijā ir bijuši mēģinājumi padarīt šīs izrādes nopietnākas vai mazāk nopietnas, dažu libretiem vispār izmantota absolūtā klasika, kā Zigmara Liepiņa «Lācplēsis» vai Kārļa Lāča «Pūt, vējiņi!».

Visu interviju lasiet ceturtdienas, 15.oktobra, «Zemgales Ziņās». Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Citas ziņas