Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļa pie stacijas nozāģēto koku maijā pārtaps skulptūrās trešo reizi rīkotajā simpozijā 6

No 18. līdz 28. maijam Jelgavā risināsies 3. starptautiskais koka skulptūru simpozijs, kuru organizē Jelgavas pašvaldības iestāde «Kultūra». Šī gada simpozija tēma, turpinot aizsākto tradīciju, ir baltu tautu pasaku tēli, informē rīkotāju pārstāve Marta Zīverte. Mazie jelgavnieki skulptūru tapšanas procesam varēs sekot līdzi ik dienu, jo skulptūras tiks grieztas, grebtas un veidotas klātienē – pilsētas bērnudārzu teritorijās. 

3. starptautiskajam koka skulptūru simpozijam septiņi mākslinieki iesūtījuši 14 skiču, no tām tika izvēlētas piecas labākas.

Pēc skulptūru pabeigšanas tās visas būs funkcionāli lietojamas, jo bērnudārza audzēkņi uz tām varēs apsēsties, pakāpties un dažādi izmantot savās rotaļās.

Par pamatu simpozijā tiek ņemta «otrās elpas» ideja – Lielupes krastu, Raiņa ielas rekonstrukcijas, Pasta salas renovācijas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas laikā nozāģētie koki ar tēlnieku meistarīgajām rokām iegūst «otru elpu» un atgriežas pilsētas bērnudārzos kā unikālas koka skulptūras.

Pasakas «Zaķīšu pirtiņa» tēmu koka skulptūrā «Varavīksnē» iedzīvinās Gundars Kozlovskis, kura pagājušogad veidotie «Nenovīdīgie lācēni» jau veiksmīgi iejutušies Jelgavas 1. internātpamatskolas teritorijā. Ar tēlnieka rokām tapuši arī «Kaķi» pie bērnudārza «Rotaļa».

Skulptūru putna veidolā, kas vienlaikus būs arī šūpoles, iestādes «Pīlādzītis» teritorijā veidos latviešu māksliniece Agnese Rudzīte-Kirillova.

Māris Gailis veidos skulptūru «Zvēri un abru taisītājs», kas plānota kāpelēšanai «Saules bērnu dārzs» paspārnē. Centrālais tēls būs abra, zem tās snaudošais meistars un ciemiņi – meža dzīvnieki. «Rāpekļi» Mārim padodas, jo viņa veidotais «Ezis» tagad ir neatņemama «Gaismiņas» sastāvdaļa, pibilst M.Zīverte.

Lietuvas mākslinieks Vitauts Tallats-Kelpša kokā atdzīvinās lietuviešu pasaku tēlu – gaili, kas mājvietu radīs «Pūčukā». Šī mākslinieka veidotās skulptūras dzīvo arī bērnudārzu «Lācītis» un «Pasaciņa» teritorijās.

Bet pasakas «Lācis» motīvus savā skulptūrā izmantos lietuviešu mākslinieks Tautvils Poviļonis. Skulptūra plānota kā karuselis, kas sagādās daudz jautru brīžu sākumskolas «Punktiņš» bērniem. Arī Tautvila skulptūra «Saule, zeme, mēness» jau priecē bērnus «Ķiparu» teritorijā.

Pieteikumus atlasīja un vērtēja Jelgavas pašvaldības ainavu arhitekts Andrejs Lomakins, Jelgavas galvenā māksliniece - arhitekte Inta Karahona, Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza un iestādes «Kultūra» vadītājs un pilsētas domnieks Mintauts Buškevics (ZZS).

Jāatgādina, ka 2013. gada rudenī risinājās 2. starptautiskais koka skulptūru simpozijs. Tajā tapušie darbi jau rotā piecu pirmsskolas izglītības iestāžu teritorijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ilmis

Iesaku nozāģētos kokus,kā malku izdalīt maznodrošinātajiem,jo viņiem ir grūti sagadāt malku ziemai, tā tagad ir ļoti dārga,bet tās skulptūras ar laiku sabojās kādi mūsu pilsētas huligāni un viss darbs būs vējā!

pirms 4 gadiem, 2014.04.24 15:56

Greex

Plikais, putekļu pārpilnais stacijas rajons tagad atgādina kādu Permas vai Omskas nomali... Nu kuram tur traucēja tas tūju puduris otrpus ielai?

pirms 4 gadiem, 2014.04.24 21:18

membrāns

...nav ko vaimanāt!Pirmdien sāks rakt tranšejas un prettanku grāvjus,lai krievu tankiem apgrūtinātu vēlreiz okupēt Latviju,tad gan būs baigais paskats-bez kokiem,ar tranšejām... ĀRPRĀCCC!!!

pirms 4 gadiem, 2014.04.27 09:59

Citas ziņas