Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Dimzēns»,«Dzīpariņi» un «Rukūzīte» – uzvarētāju vidū (labots)

Zemgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu skatē 1. pakāpes diplomus sev izdejoja un izdziedāja Veltas Lejas vadītā Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» folkloras kopa «Dimzēns», Šķibes pamatskolas «Dzīpariņiem» (vadītājas Lija Dvurečenska un V.Leja), kā arī Jelgavas novada Vilces pamatskolas folkloras kopa «Rukūzīte» (vadītāja Guna Čodare).

Pirmā vieta arī saimniekiem – Iecavas novada folkloras kopai «Tarkšķi», ko vada pasākuma koordinatore Kristīne Karele. Pavisam skatē piedalījās astoņi kolektīvi no Jelgavas un Bauskas pilsētām, kā arī Jelgavas, Iecavas, Dobeles, Tērvetes un Bauskas novadiem.

Tikai mazliet līdz pirmajai vietai pietrūka Ozolnieku vidusskolas folkloras kopai «Knipati» (vadītāja Inese Mičule). Bet bēdāties nav īpaša iemesla, jo, kā «Ziņām» pastāstīja pazīstamā folkloriste V.Leja, uz XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem dosies gan 1., gan (ierobežotā skaitā) arī 2. pakāpes ieguvēji.

3. pakāpes diplomus Iecavas skatē nopelnīja Bauskas 2. vidusskolas slāvu folkloras kopa «Lučinuška», Jelgavas novada Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolas folkloras kopa «Sudrabiņš» un Bauskas 2. vidusskolas folkloras kopa «Urdziņa».

Dziesmu svētkos folkloristiem paredzēta nopietna programma piecu dienu garumā. Skatei katra folkloras kopa bija sagatavojusi septiņu minūšu programmu pēc brīvas izvēles, taču vērtējumā tika ņemta vērā priekšnesuma un demonstrēto prasmju daudzveidība.

Kolektīvi ne tikai dziedāja, bet arī demonstrēja stāstīšanas, mūzikas instrumentu pārvaldīšanas un dancošanas prasmes. Tāpat katram kolektīvam bija jāapgūst arī vismaz viena no divām rotaļu programmām, tādēļ pēc uzstāšanās kultūras namā kolektīvi devās uz vidusskolas sporta zāli tās atrādīt vērtēšanas komisijai. Vērtētāju lokā bija Valsts izglītības satura centra folkloras jomas speciālistes Māra Mellēna un Dina Liepa, vēsturniece un tautastērpu speciāliste Anete Karlsone, deju speciāliste un folkloras kopas «Dandari» vadītāja Dace Circene, kā arī mūziķe un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas nodaļas pasniedzēja Zane Šmite.

Atzīmēšanas vērts ir fakts, ka visas Zemgales kopas saņēma uzslavu par sakoptiem un pareiziem tērpiem.

Foto: Kristīne Karele

Pievieno komentāru

Citas ziņas