Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diriģente Agija Pizika sagatavojusi uzvedumu «Spēka dziesmas Jelgavai» 4

Reta ir tā reize koru diriģentei un bērnu vokālā ansambļa «Rotiņa» vadītājai Agijai Pizikai, kad neatrastos kāds labs jaunums, ko pavēstīt. Tā arī šoreiz – lai gan saruna bija paredzēta par 4. maija koncertuzvedumu «Spēka dziesmas Jelgavai», kura afišās A.Pizika figurē kā mākslinieciskā vadītāja, pirmais, ko «Ziņas» uzzināja, bija fakts, ka Agija svētdien kopā ar kamerkori «Mītava» piedalījusies Jelgavas reģiona koru kopmēģinājumā un, cik var saprast, – sekmīgi.

Šogad Jelgavas reģiona koru virsvadītājs Ints Teterovskis, ņemot vērā mūsu koru lielo noslogotību gan Jelgavas svētku, gan citu pasākumu saistībā, kā arī to, ka 2015. nav Vispārējo dziesmu svētku gads, nolēmis īpašu skati ar vērtēšanu punktos un pakāpēs nerīkot, bet koru līmeni noteikt vienā pamatīgā kopmēģinājumā.

– Nu un kā?
Viss kārtībā, mūsu «Mītavai» nav aizliegts turpināt dziedāt.

Rullē arī «Rotiņa» – jau februārī bija skates vokālajiem ansambļiem (šoreiz īstas – ar punktiem un pakāpēm), un visās vecuma grupās nopelnījām I pakāpi. Nesen «Rotiņa» bija uz konkursu Baložos – «Zvaigzne 2015», līdzīgu mūsu jaunībā populārajam «Ko tu proti», kur varēja gan dziedāt, gan spēlēt, gan skaitīt dzejoļus. «Rotiņa» bija aizbraukusi ar trīs grupām, un visas kļuva par laureātēm. Labi veicās arī Emīlijai Vuškārniecei, kas dziedāja solo, un Loretai Neusai-Lucai, kas uzstājās daiļlasītāju konkursā.

Liels prieks par Spīdolas ģimnāzijas kori, kas atdzimis pēc ilgāka pārtraukuma. Es ar viņiem strādāju tikai no pagājušā gada decembra, bet atlases kārtā, kas skolu koriem saistībā ar dziesmu svētkiem šogad ļoti svarīga, dabūjām I pakāpi, dziedājām arī nākamajā kārtā, bet, vai tiksim uz svētkiem Rīgā, noskaidrosies pēc 20. maija, jo konkurence ir pamatīga un punkti tiks skaitīti droši vien līdz pat simtdaļām.

– Gan «Mītava», gan «Rotiņa», gan Spīdolas ģimnāzijas koris piedalīsies uzvedumā «Spēka dziesmas Jelgavai». Un ne tikai viņi: programmā minētas arī folkloras grupas «Dimzēns» un «Dārdi», aktieris Andris Keišs, pianists Māris Treijs, vēl arī diriģents Ints Teterovskis.
Liels paldies Intam, viena es noteikti netiktu galā. Taču vislielākie nopelni uzveduma tapšanā ir režisorei Dacei Micānei-Zālītei. Un Guntas Micānes dzejai, ko skandēs dažādu skolu audzēkņi. Uzvedums nebūtu tapis arī bez senās Jelgavas attēliem, ko sarūpēja Andris Tomašūns, un Māra Branča gādātajiem attēliem, kur redzama mūsu pilsēta gleznās.

Visu interviju lasiet ceturtdienas, 30.aprīļa, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dace Micāne Zālīte

Tiekamies koncertā - svētku garā!

pirms 3 gadiem, 2015.05.01 01:24

barts simpsons

Kur palikuši pārējie komentāri? Bija jau vairāk.

pirms 3 gadiem, 2015.05.02 11:23

anna

Paldies Agijai!!! Skaistu kocertu būsim sagaidījuši!

pirms 3 gadiem, 2015.05.04 11:46

Citas ziņas