Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divas Jelgavas novada izrādes jau nominētas reģionālajai skatei (FOTO) 4

20. un 21. novembrī Sesavas un Bērvircavas tautas namos Jelgavas novada amatierteātri cīnījās par I pakāpi – iespēju tikt tālāk uz reģionālo skati Bauskā. Ne visi novadi rīko vietējās skates, taču Jelgavas novada kultūras pārvalde to dara jau daudzus gadus, kas kolektīviem ir laba iespēja atskaitīties par paveikto un izturēt pieredzējušu režisoru vērtējumu un ieteikumus. 

Nospēlētas jau sešas izrādes, bet vircavnieku izrāde vairāku apstākļu – gan režisores neveselības, gan izbraukušā aktiera – dēļ atlikta. Kā «Ziņas» laipni apgaismoja Jelgavas novada kultūras dzīves vadītāja Anita Liekna, novada skates pēdējo izrādi būs iespējams noskatīties 16. decembrī Vircavas tautas namā. Kā jau varēja gaidīt, pretimnākšana novērtēt izrādi mēnesi vēlāk izraisīja nelielu burkšķēšanu no dažu novadnieku puses, taču vērts piebilst, ka pērn tieši vircavnieku sniegumu cienījamais režisors Valdis Lūriņš, kurš šogad vērtēja novada kolektīvus, atzina par vispabeigtāko priekšnesumu.

Otra žūrijas locekle bija režisore un bijusī Jelgavas novada kultūras jomas vadītāja Dzintra Zimaiša. Viņa «Ziņām» pastāstīja, ka pilns vērtējums tiks darīts zināms janvārī, kad labākās izrādes varēs redzēs vēlreiz – jau izkoptākā versijā. Divas izrādes jau nolemts virzīt tālāk uz reģionālo skati. «Intrigai varu pateikt, ka no šīm sešām izrādēm nopietni sevi pieteica Zaļenieku amatierteātra izrādītā «Meldermeitiņa» (režisore Lūcija Ņefedova). Kolektīvs kupli audzis, arī aktiermeistarība, piedalījās arī vokālais ansamblis. Vērā ņemamu darbu rādīja arī Vilces «Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass» (Regīna Deksne). Trešais kolektīvs, kurš nopietni strādājis, ir Valgundes amatierteātris, kas izrādīja M.Zīles lugu «Čemergess» (Ilzes Rimšas versijā ar nosaukumu «Henija»),» vērtē Dz.Zimaiša. Kā vēsta programmiņa, izrādes tehniskā doma un roka – režisores vīrs un pazīstamais deputāts novada domē Kārlis Rimša.

Pirmoreiz savu varēšanu Glūdas amatierteātrī ar A.Brigaderes «Čaukstenēm» parādīja režisore Inta Holodņikova, Bieži spēlētajā gabalā viņa bija ienesusi interesantas nianses, izrādi sākot un nobeidzot ar pārliecinošu avīžzēnu, tajā pat laikā kopiespaidam traucēja daži sevišķi vāji aktieri, kuriem nopietni jāpiestrādā pie aktiermeistarības, un, kā domā Dz.Zimaiša, Glūdas režisore varēja vairāk piestrādāt pie darba analīzes. 

Vēl vienu nelielu darbu rādīja Līvbērzes amatierteātris – ārzemju latvieša U.Siliņa skeču «Laimīgā zeme» pēc A.Brigaderes motīviem (režisore D.Granāte). Kā teica cienījamā Zimaišas kundze, «tas ir gaumes jautājums, par ko mēs smejamies».

Savukārt Lielvircavas amatierteātris, kas uz skati bija atvedis E Vulfa «Sasisto spoguli», režisores Sarmītes Rutkas vadībā strādā jau piekto gadu, taču kolektīvam traucē palielā kadru mainība.

Dz.Zimaiša iedrošina visus kultūras namu vadītājus atbalstīt skates laikā savus kolektīvus, jo tas ir kopdarbs. Pozitīvi, ka amatierteātros – Zaļeniekos, Vilcē – tiek pieaicināti scenogrāfi. Vēl, runājot par tendencēm, amatierteātru varējums katru gadu tomēr aug, un ar otru žūrijas locekli, Valdi Lūriņu, vērtējums stipri sakritis. Ņemot vērā iedzīvotāju skaitu Jelgavas novadā, reģionālajai skatei iespējams izvirzīt vismaz trīs kolektīvus. Tātad vircavniekiem ir visas iespējas 16. decembrī parādīt labu sniegumu.

Patlaban režisore Dzintra Zimaiša strādā ar vairākiem Tērvetes kolektīviem.

Foto: Ernests Treijs

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Doma

1.Nu gan brīžiem šerpa kritika!
2.Tur jau tādi jauni (pieredzes ziņā) režisori nevar sacensties ar tiem,kam tas mūža darbs.
3.Tas priekš manis, skatītāja, ir sava ciema cilvēku redzēšana.Cilvēku ,kuriem nav žēl sava laika brīvprātīgi ieguldīt un tā ir tā lielākā vērtība, bet ja gribēšu ko no augstās klases redzēt uz Rīgu aizbraukšu.

pirms 2 gadiem, 2015.11.24 18:49

Džūlija Lamberte

Ar režisoriem ir tāpat kā Augstskolas pasniedzējiem-jāsaprot,kad dot vietu jaunajiem...:) Saņemt balvas tikai tāpēc,ka esi nopelniem bagātais?:'(

pirms 2 gadiem, 2015.11.24 19:00

piekrīt

tieši tā

pirms 2 gadiem, 2015.11.24 21:10

Cē vitamīns

Smiekli ir C vitamīns, ja smejas no sirds

pirms 2 gadiem, 2015.11.25 09:29

Citas ziņas