Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē nosvinēti pils svētki (ar foto)

Sirsnīgā un ģimeniskā gaisotnē sestdien aizvadīti jau ceturtie Dobeles pils svētki, kuru moto šogad bija «Sapnis par pili». Tie sākās Dobeles Tirgus laukumā, kur ikviens varēja tikt pie balona, kam pievienot zīmīti ar savu sapni. Tāpat tirgus laukumā varēja klausīties leijerkastnieka radītajās mūzikas skaņās. 

Cienot pagātni, uz nākotni

No tirgus laukuma svētku dalībnieki pilsdāmu un pilskungu vadībā gājienā pāri Zemgaļu tiltam devās uz pilsdrupām. Tajās svētkus atklāja Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns. Atgādinājis svētku moto, visus klātesošos viņš aicināja: «Pasapņosim par to, kādi mēs gribam izaugt, ko mēs gribam dot cits citam, savai ģimeni, līdzcilvēkiem, pilsētai, pagastam un mūsu Latvijai. Un padomāsim par to, ka, tikai cienot un mīlot pagātni, mēs varam domāt par šodienu un sapņot par nākotni.» 

Pēc uzrunas domes priekšsēdētājs tika aicināts izšaut no lielgabala un tā atklāt svētkus. Nodārdot lielgabalam un dūmu mākonim pamazām izklīstot, virs pilsdrupām zilajās debesīs pacēlās desmitiem balonu ar svētku dalībnieku sapņiem. Pēc priekšsēdētāja vārdiem, «katrs – liels vai mazs – domā par savu sapni, par bagātībām, ko viņš var dzīvē sasniegt».

Rūķi dzīvo gadsimtiem

Svētku apmeklētājus priecēja vairāki priekšnesumi. Vispirms uzstājās seno deju ansamblis «Calendula», kurš parādīja, kā ir dejots kādreiz. Sevišķi bija padomāts par mazākajiem svētku dalībniekiem. Ar programmu «Čučumuižas vasaras raibumi» mazos aizrāva, bet lielākajos jaukas atmiņas raisīja krustmāte Kristīne, rūķis Taustiņš, palaidnis Kikī, Bučiņa un citi. 

Krustmāte Kristīne ar mazajiem devās rotaļās, visi kopā dziedāja un dejoja. «Mums jau patīk bērni un arī, ka viņu vecāki ir klāt. Tad mums ir tāda ģimeniska sajūta. Mēs arī jūtamies kā daudzu bērnības draugi. Savukārt ar maziņajiem mēs atkal iedraudzējamies. Man liekas, ka «Čučumuiža» ir tāds mūžīgs ritējums, jau kā leģenda,» pastāstīja krustmāte Kristīne. «Visjaukākais ir tas, ka mums nāk klāt tie, kas jau tagad ir pieauguši, un saka paldies par skaisto bērnību. Un tad es iedomājos, vai tiešām es esmu jau tik veca. Bet jaunie tad saka, ka nē, jūs esat tādi paši. Rūķi jau dzīvo simtiem gadu, vai ne?» smaidot noteica krustmāte Kristīne.

Koncertā ar pazīstamām dziesmām uzstājās arī grupa «Crazy Dolls». Vakara gaitā bija paredzēta arī konkursa «Vasaras sakta 2014» laureātu apbalvošana, koncerts «Raxtu raxti» un balle ar grupu «Džūkste».

Galvenais, ka cilvēki apmeklē

Svētku apmeklētāji bija aicināti ierasties dažādu laikmetu tērpos. Ikviena sieviete arī uz vietas varēja pārtapt par pilsdāmu un, šādi tērpusies, doties pastaigā pa pilsdrupām. Tāpat tika piedāvātas dažādas aktivitātes. Meitenes varēja uztaisīt sev rokassprādzi, katrs varēja mēģināt pastaigāt ar ķekatām vai lielām koka vīzēm, pārbaudīt savu precizitāti loka šaušanā vai veiklību zobenu cīņās, zīlēt nākotni. Tāpat gan lieliem, gan maziem svētku dalībniekiem bija iespēja spēlēt šahu ar pilskungu vai pilsdāmu, uzspēlēt domino vai salikt puzli. Daudzu uzmanību piesaistīja arī lauku sēta ar zosīm, gaili un trušiem.

Svētkos darbojās arī tirdziņš, kurā katrs varēja iegādāties, piemēram, pinumus vai koka izstrādājumus. Pašas gatavotas rotas jau otro gadu pils svētkos piedāvāja Nadežda Zaiceva. Viņa rotas gatavo jau trešo gadu un ar mīlestību, tāpēc arī sanāk, kā cilvēki sakot, tik skaistas.

Pensionārs Ilgvars Dombrovskis šoreiz svētkus apmeklēja viens pats. Viņaprāt, koncerts bija tāds, ka varot tikai aplaudēt, viss ļoti paticis. Neko citu gan nebija sanācis apskatīt, jo bez kompānijas nav interesanti.

Ilmārs Motivāns regulāri apmeklē pilsētas svētkus. Uz pils svētkiem viņš bija ieradies kopā ar dēlu Ediju. Ilmāram viss ļoti paticis un šķitis skaists, savukārt dēlam visvairāk esot patikuši baloni. Galvenais, ka bijis daudz svētku dalībnieku: «Ja cilvēki neapmeklē pasākumu, tad tie jau nav svētki.» 

Foto: Santa Logina

Pievieno komentāru

Citas ziņas