Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē uzņem Lailas Pakalniņas spēlfilmu (ar foto)

Baltas blūzes, krekli, priekšauti, uzsvārči, kombinezoni mugurā, gumijas zābaki kājās un lāpstas, dakšas, grābekļi rokās. Sestdien dobelnieki un interesenti no tuvākās apkārtnes iejutās kolhoznieku tēlā, lai iemūžinātu sevi Lailas Pakalniņas filmā «Ausma». Filmēšana notika AS «Dobeles dzirnavnieks» telpās.

Masu skatiem bija pieteikušies 36 aktieri. Kā informēja aktieru atlases režisore Gunita Groša, sākotnēji bija plānots filmēt Tukumā, taču notikušas izmaiņas. Tā kā Dobelē ir elevators, filmēšana pārcelta uz «Dobeles dzirnavnieka» telpām, tai skaitā uzņēmuma jumtu. Visu masu skatu dalībnieku diena bija iespaidiem bagāta. Viņu pārvērtības sākās Dobeles kultūras namā, kur katrs tika pie atbilstoša ietērpa, bet meitenes un dāmas arī pie citām frizūrām. Ne viens vien bija pārsteigts, sevi ieraugot citādā izskatā. Pēc pāris stundu gara sagatavošanās darba sākās dienas aizraujošākā daļa – filmēšanās.

«Vispār esmu māksliniecisks cilvēks, tāpēc man ļoti patika!» pēc filmēšanas beigām ar smaidu sejā sacīja dobelnieks Ivars Dombrovskis. Viņam tika īpašs uzdevums – Ivaram vienīgajam bija piešķirts teksts. Kā stāsta Ivars, šī nav viņa pirmā filmēšanās pieredze. Bērnībā sanācis piedalīties masu skatos filmā «Kad lietus un vēji sitas logā». Tad kā puikam bija jāiet peldēties. Ivars atceras, kā toreiz skrējis piecus kilometrus pie tēva uz darbu, lai saņemtu atļauju piedalīties. Tad filmēšanās process viņu tā iespaidojis, ka Ivars pat nolēmis mācīties par kinooperatoru, taču nav izturējis uzņemšanas konkursu. Tāpēc jo patīkamāks filmēšanas rītā bijis pārsteigums saņemt ziņu ar iespēju būt par aktieri, un Ivars ne brīdi nav šaubījies un uzreiz nolēmis piedalīties.

Ance Bētiņa, kura dzimusi Dobelē, bet nu jau dzīvo Jelgavā un strādā Spīdolas ģimnāzijā, sacīja, ka visgrūtākā esot bijusi ilgā gaidīšana līdz filmēšanas sākumam. «Bet, kad tikām augšā un viss sākās, tas bija fantastiski! Nevar neizmantot tādu izdevību – man filmēšanās bija kas jauns,» sacīja Ance.

Kopā ar draudzeni uz filmēšanos bija ieradusies Laura Lasmane, kura nu jau dzīvo Jelgavā. Viņas sapnis kādreiz esot bijis kļūt par aktrisi, tāpēc pieņēmusi draudzenes uzaicinājumu piedalīties filmēšanā. «Mani ļoti piesaista laiks, par kuru ir filma. Liekas interesanti iejusties tēlā, sajust, kā bija agrāk. Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad viss ir pavisam citādi,» teic Laura.

Savus spēkus filmēšanas laukumā bija nolēmušas izmēģināt arī Anna Mikeļone un Natalija Benzele – mamma ar meitu. Zinot, cik Anna ir aktīva, piedalīties ieteikusi darba kolēģe, un Anna līdzi paņēmusi arī meitu. Sak, vismaz viena gan jau tiks filmēties, tāpēc jo lielāks prieks, ka tikušas abas.

Interesanti pavadīt brīvdienu un pašam izbaudīt to, kā notiek filmēšana, gribējies Ivaram Ejavam. Viņš teic, ka parasti jau skatītājs neredz to, kā filma top, tāpēc šī bijusi lieliska izdevība to uzzināt un turklāt iegūt arī jaunus draugus. 

Režisores Lailas Pakalniņas spēlfilmas «Ausma» uzņemšana sākta augustā Polijā, bet turpinās Latvijā. Darbība norit padomju laikā, un tās centrā ir stāsts par tēva un dēla attiecībām. Galvenajās lomās Vilis Daudziņš (tēvs) un Antons Grauds (dēls). Kolhoza priekšsēdētāju atveido Liena Šmukste.

Foto: Santa Logina

Pievieno komentāru

Citas ziņas