Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzeja Raiņa parkā nolasīta. Šovakar Dzejas dienu kulminācija 1

Dzejas lasījumos Raiņa parkā vakar uzstājās dzejnieku kluba «Pieskāriens» dalībnieki un skolēni. Blakus jau tādiem pieredzējušiem dzejas autoriem kā Edvīns Jansons, Rasma Urtāne, Broņislava Dzene, Jānis Čepulis, Dainis Deigelis, Harijs Krūze, Jānis Zariņš, Anita Ķēķe savus darbus lasīja arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēni.

Viena no pasākuma vadītājām R.Urtāne teic, ka visu dienu jutusies pacilāta. Viņa ir gandarīta, ka jaunieši raksta tik skaistu dzeju. «Dzejas dienas ir kā laba tradīcija, kā atskaites punkts, kad varam apkopot padarīto. Svētkiem gatavojamies visu gadu. Vienīgi gribētos, lai vairāk cilvēku apmeklētu dzejas lasījumus. Patīkami, ka šogad sadarbojāmies ar Valsts ģimnāziju, skolotāju Maritu Asarīti,» teic R.Urtāne.

«Dzejas dienas ir laiks, kad var padomāt par kaut ko citu, paiet nost no ikdienas. Tie ir svētki mums visiem,» pārliecināts D.Deigelis. Viņš priecājas, ka arī jaunieši raksta dzeju, un novēl neapstāties, jo labam dzejniekam ir jāaug, daudz jālasa un jāinteresējas par dažādu dzeju.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Sabīne Janušauska teic, ka dzeju raksta sev un tajā atspoguļo savas emocijas un dzīvi.

R.Urtāne ielūdz visus uz šī gada dzejas krājuma «Zemgales vācelīte» atklāšanu šovakar pulksten 19 Jelgavas kultūras namā. Pasākumā varēs klausīties pašu autoru lasītā dzejā. 

Savukārt šodien plkst.15 pie "Studenta skulptūras" Jāņa Čakstes bulvārī paredzēta "studentiska" dzejošana un improvizēšana dažādās valodās, grāmatu lasīšana un mainīšanās, bet plkst.16 pie "Kanclera nama" rotaļu laukumā būs "krāsainie dzejolīši" – dzeja bērniem, dzejas un krāsu darbnīcas.

Plkst.18 kafejnīcas "Silva" vasaras terasē, Driksas gājēju ielā paredzēta "Dzeja un atdzeja", kas būs dzejas dienu kulminējošā daļa ar pazīstamu dzejnieku – Ulda Bērziņa, Eduarda Aivara, Annas Auziņas – un mūziķu – Kārļa Kazāka, Riharda Lībieša – piedalīšanos.

Plkst.20.20 Studentu teātrī, Jāņa Čakstes bulvārī 5 būs izrāde "Ziedonis" (maksas pasākums). Dzejas dienas piedāvās arī Jelgavas Zinātniskā bibliotēka.

Pasākuma laikā pie "Studenta skulptūras" no plkst.15 līdz plkst.15.30 satiksmei tiks slēgts Jāņa Čakstes bulvāris posmā no Lielās ielas līdz Ūdens ielai.


Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aldis Anaitis

Visu cieņu Maritai Asarītei, kuru personīgi pazīstu vismaz 30 gadus un liels paldies viņai par jauko pasākumu, bet ir viens bet - man nav pieņemama vienas vecākās paaudzes dzejnieces čīkstēšana par no Latvijas aizbraukušajiem jauniešiem, cik viņai esot viņu žēl un ka viņiem visiem esot jābrauc atpakaļ uz Latviju tikai tādēļ, ka te visapkārt varot dzirdēt latviešu valodu... Vai cienījamā dzejnieces kundze šiem uz Latviju atbraukušajiem jauniešiem iedos arī darbu un cilvēka cienīgu atalgojumu?

pirms 4 gadiem, 2014.09.12 08:01

Citas ziņas