Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzejas dienas Jelgavā – 10.septembrī

Šogad dzejas dienas ar tēmu «Ēnas, atspulgi, nospiedumi» Jelgavā norisināsies 10.septembrī no pulksten 16 līdz pat 23, informē Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas pārstāve Zane Osīte.

No pulksten 16 līdz 18.15 Jelgavas skolu audzēkņi ar «Tavas un manas bērnības atspulgiem» pieskandinās kafejnīcas «Silva» terasi Driksas ielā. Skanēs Raiņa un Aspazijas bērnu dzejas un dziesmas, tautasdziesmas, I.Ziedoņa un O.Vācieša dzeja, kā arī skolu jauniešu autordzeja. Turpat arī brīvais mikrofons.

Pēc tam līdz pulksten septiņiem vakarā vides dzejas stafeti pārņems Jelgavas dzejnieki.

Savukārt pulksten astoņos pusstundu varēsim baudīt muzikālas noskaņas ugunskura un saulrieta krāsās «Kanclera nama» zaļajā skvērā pie Katoļu ielas.

Bet pulksten 20.30 Jelgavas Zinātniskā bibliotēka piedāvā vērot vides deju jeb laikmetīgās dejas un ēnu teātra principu sintēzi izrādē «Ēnas» – ar dzejnieku Eduarda Aivara un Ginta Dreimaņa dzejas lasījumiem. Pasākuma producente un ieceres autore ir Elīna Apsīte, mākslinieks – Raitis Junkers. Horeogrāfe – Lilija Liopra, gaismas un videoscenogrāfija – Egils Kupčs, asistenti Viljams Plešs, Edgars Lipors, dejas teātra kompānija «Zvaigžņu Aka». 

«Dzeja ir kustība, kas sašķeļ telpu un paspilgtina nepamanītas lietas. Piepeši tu esi nokļuvis citur – citā savas dzīves nogrieznī un skaties uz to no citas puses. Varbūt tā ir aizspogulija, kā Alisei mūsu bērnības grāmatā, vai mazajai Elzai, tur, Zelta mākoņos. Dzeja ir kāda īpaša telpa, kur atbalso, atspīd kādas tev līdzās esošas esības ritms. Vai dzeja ēno dzīvi, vai dzīve ir dzejas ēna? Ienāc un ļaujies Latvijas rudens dzejas nospiedumiem!» apcerīga ir Z.Osīte. «Mēs vēlamies radīt dzejai pilsētā citu telpu, lai šo citādību jūti ar katru savu ķermeņa šūnu! Lai mūsu pilsētu pieskandina Jelgavas jauniešu un bērnu runāta dzeja un dziedātas dziesmas. Un pēc saulrieta paņem līdzi kādu siltāku pledu un termosu ar tēju, un tur, starp laternām, ugunskuru un salmiem, ar kustību, ēnām un dzejniekiem varbūt satiksi savu dzejas vai dzīves nospiedumu, atspulgu vai varbūt ēnu!»

Pasākumu atbalsta pašvaldības iestāde «Kultūra», «Kanclera nams», dejas teātra kompānija «Stars Well» un kafejnīca «Silva».

Foto no «Ziņu» arhīva

Pievieno komentāru

Citas ziņas