Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzejas dienas turpina jauno dzejnieku sacensības (FOTO) 3

Dzejas dienu svinēšanu Jelgavā, ko Raiņa dzimšanas dienā – 11. septembrī – aizsāka kluba “Pieskāriens” dalībnieku un skolu jaunatnes radīto vārsmu skandēšana pie dzejnieka pieminekļa, 12. septembrī turpināja citi Dzejas dienas pasākumi, kuru galvenā organizatore bija režisore un producente Elīna Apsīte.

Dzejas dienu pasākumi otrdien sākās jau rīta pusē ar Dzejas busiņa viesošanos Jelgavas skolās, kas pievakarē turpinājās ar dzejas slamu. Šāds pasākums jeb dzejas atdzīvināta stāstīšana pašu autoru izpildījumā ir savdabīgas sacensības, kas pirmo reizi jaunos dzejniekus pulcēja pagājušajā gadā Pils salas apdzīvotajā galā pie Tējas namiņa “Silva”.

Dzejas slams šai pašā atraktīvajā vietā notika arī 2017. gada 12. septembrī. Aizvadītajā vakarā uz improvizētās skatuves ar saviem dzejoļiem kāpa seši jaunie dzejnieki, bet ne jau kvantitātē rodama kvalitāte. Šogad dzejnieki savos dzejoļos izmantoja pasaulīgas tēmas – mīlestību, karu un dziļi personīgus pārdzīvojumus. Zīmīgi, ka šoreiz sacensībās uz skatuves nekāpa neviens stiprā dzimuma pārstāvis.

Žūrijas sastāvs bija visnotaļ autoritatīvs – dzejnieki Rūta Štelmahere, Jānis Tomašs, Jānis Vādons un Eduards Aivars. Tāpat kā pirms gada, tika saglabāta 10 baļļu vērtēšanas sistēma, kurā katrs no žūrijas pārstāvjiem lika savu atzīmi, tāpat vienu atzīmi balsojumā piešķīra publika. Pēc pirmās kārtas noskaidrojās, ka no sešiem dzejas slama dalībniekiem nākamajā kārtā iekļuva četras jaunās dzejnieces – Egija Graudiņa, Alīna Bartkeviča, Anastasija Patiļčuka un Līva Siliņa.

Savukārt finālā kļuva zināms, ka vislielāko punktu summu ieguvusi Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12.soc klases audzēkne Līva Siliņa, saņemot titulu “Jelgavas jaunais dzejnieks 2017” un prēmiju 100 eiro apmērā. “Kaut dzejot sāku jau pamatskolas laikā, dzejas slamā tā man ir pirmā piedalīšanās, tāpēc par uzvaru ļoti priecājos,” tā pēc apbalvošanas “Ziņu” korespondentam pastāstīja Līva.

Bet ar to dzejas vakars pie Tējas namiņa vēl nebeidzās: sekoja “Kārdinājums ar jūru” – dziedātājas Antas Eņģeles un bajāna virtuoza Marko Ojalas koncertprogramma, bet vakaru noslēdza dzejas performance “Kārdinājums ar dzeju”, kurā piedalījās žūrijas pārstāvji un dejas teātra kompānija “Zvaigžņu aka”.Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jelgavas lauku inteliģence

Mēs mīlam dzeju, mēs dziedam un dejojam.

pirms 2 gadiem, 2017.09.13 16:24

Valodiņa

God. Uldi,

Kādas baļļas tad tika dalītas? Varbūt tomēr vērtēja 10 ballu skalā?

pirms 2 gadiem, 2017.09.13 21:37

Citas ziņas