Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dziedāšana Līgo vakarā svarīga divām trešdaļām iedzīvotāju

Vasaras saulgriežu svinību tradīcijas saistās ne tikai ar ķimeņu siera siešanu un lēkšanu pār ugunskuru, bet arī ar sadziedāšanos. Kā liecina uzņēmuma «Lattelecom» veiktā aptauja, Līgo vakarā dziesmas dzied 71 procents iedzīvotāju. 48 procentos gadījumu skan tautā populāras ziņģes, 36 procenti dzied tautasdziesmas, bet 18 un deviņi procenti attiecīgi savu iecienītāko latviešu un ārvalstu mūziķu repertuāru. 

«Lattelecom» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite norāda, ka aktīvākie līgodziesmu dziedātāji ir vecumā pēc 55 gadiem (80 procentu). Jaunieši vairāk izvēlas tautā populāras ziņģes vai savu iecienītāko skatuves mākslinieku – popmūziķu un rokmūziķu – repertuāru. 

Daudziem dziedāšana Līgo vakarā līdzinās klusinātai līdzi dungošanai, jo nav pārliecības par dziesmas vārdu un meldiņa pareizību. Vien 35 procenti no dziedāt mīļotājiem uzskata sevi par labiem dziesmu vārdu zinātājiem, iztiekot bez jebkādiem papildu resursiem. 

Tikmēr 46 procenti atzīst, ka dziesmām vārdus nekur nemeklē, vien cenšas klausīties citos svētku dalībniekos un piebalsot. Internets ir palīgs dziesmu vārdu meklēšanā 35 procentiem aptaujāto, krietni apsteidzot dziesmu grāmatas (23 procenti).

Pēc vārdiem internetā lūkojas galvenokārt gados jaunie līgotāji vecumā līdz 45 gadiem, vēlāk paļaušanās uz internetu krasi sarūk. Jaunieši vecumā līdz 24 gadiem būtiski biežāk (38 procentos gadījumu) nekā pārējie izmanto arī dažādas mobilās aplikācijas. Interneta izmantošana dziesmu vārdu meklējumiem vairāk raksturīga pilsētniekiem.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 700 respondentu vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 

Foto no «Ziņu» arhīva

Pievieno komentāru

Citas ziņas