Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektriķu audzinātājs, kurš mācījies sveces gaismā 3

«Par skolotāju strādāju tikai piecus gadus. Ja tas būtu visu mūžu, tad varbūt varētu pretendēt uz «Latvijas lepnumu». Bet pieci gadi – tas taču nav nekas!» par sevi teic Zaļenieku Komerciālās un amatniecības vidusskolas elektriķu skolotājs Jānis Spalvēns. 

Skolas direktores vietniece Valija Barkovska, uzzinot, ka gribam tikties ar «Latvijas lepnuma» konkursam pieteikto kolēģi, brīdi padomājusi, saka: «Mēs laikam domājam, ka Latvijas lepnums – tas ir kaut kas tāls. Taču laikam taisnība ir Kristai, kura šovasar beidza skolu, ka cilvēkus, ar kuriem lepoties, var atrast tepat līdzās.» Valija Barkovska piebilst, ka Jānis Spalvēns katram savam audzēknim prot atrast individuālu pieeju: «Ir bērni, kuri skolā neatveras, neatklājas, neizstāsta savas domas, bet viņam šis kontakts izdodas labāk.»  

Zaļenieku muižā dažādas skolas bijušas no 1920. gada. Trīspadsmit reižu tām mainīts profils. Pašlaik tur mācās 280 jauniešu, pārsvarā no piecpadsmit līdz deviņpadsmit gadiem, kuriem tiek piedāvāts apgūt grāmatveža, pavāra, restauratora asistenta, mūrnieka, klientu apkalpošanas speciālista, augkopja un arī elektriķa profesiju. Agrākās demogrāfiskās lejupslīdes apstākļos ne vienmēr visas mācību grupas izdodas nokomplektēt.

Trūcīgāk šogad iet arī elektriķiem, kuru pirmais kurss šajā mācību gadā apvienots ar automehāniķiem. Taču pa visu skolu kopā ir 40 jauniešu, kuri apgūst elektriķa profesiju. To vidū arī divas meitenes.

Visu rakstu lasiet piektdienas, 17. oktobra, «Zemgales Ziņās». Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Krista Kristiāna Ozola

Super skolotājs.
Atbalstam viņu,es uzskatu,ka pareizi izdarīju piesakot skolotāju "Latvijas lepnumam."Katrs no Zaļenieku elektriķiem pateiktu visu to labāko.:)

pirms 3 gadiem, 2014.10.16 23:01

skolotājs Māris

Ar abām rokām ,,par,,! Lielisks kolēģis!

pirms 3 gadiem, 2014.10.16 23:16

Citas ziņas