Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fakti par 6 gadiem kino Latvijā 1

Kuras ir Latvijā skatītākās kino filmas pēdējo sešu gadu laikā? Cik daudz cilvēku apmeklējuši kino? Cik daudz popkorna un kolas izdzerts? Kinoteātris "Cinamon", atzīmējot sešu gadu jubileju 6. novembrī, sadarbībā ar kino ekspertiem piedāvā vairākus faktus par kino Latvijā pēdējo sešu gadu laikā.

Visvairāk skatās animācijas un piedzīvojumu filmas...
Latvijā pēdējo sešu gadu laikā iecienītākās ir tieši piedzīvojumu, ģimenes un animācijas filmas. Pēc Nacionālā Kino centra datiem, pirms sešiem gadiem, 2008. gadā skatītākā filma bija „Ceļojums uz Zemes centru”, nākamajā gadā – „Ledus laikmets: Dinozauru ēra”, savukārt 2010. gadā populārākā filma Latvijā bija „Avatars”. 2011. gadā skatītāju sirdis iekaroja „Vāģi 2”, 2012. gadā iecienītākā bija filma „Ledus laikmets: Kontinentu dreifs”. Pagājušā gada filmu bestsellers Latvijā – „Nejaukais Es 2”.

„Spriežot pēc pēdējos gados skatītāko filmu izlases, kino apmeklējums visbiežāk pakārtots vēlmei pēc universālas izklaides ģimenes lokā, un šī tendence aizvadīto piecu gadu laikā būtiski nav mainījusies, ja nu vienīgi ir palielinājies kinoapmeklētāju skaits – par ko prieks. Svarīgs ir fakts, ka lielākā daļa no šīm skatītākajām filmām ir 3D. Tas, protams, skaidrojams ar šo filmu arvien pieaugošo īpatsvaru, taču tāpat liecina par pozitīvu tendenci, ka skatītājiem ir svarīga pilna kino baudīšanas pieredze (trīs dimensijās, uz lielā ekrāna un ar kvalitatīvu skaņu), ko pagaidām var gūt tikai kinoteātrī,” saka kino kritiķe Kristīne Giluce.

Viena kinoteātra filmu lentu garums: desmitiem lidojumu līdz Tokijai...
Pēdējo sešu gadu laikā kinoteātris "Cinamon" rādījis 940 filmas. Visu filmu lentu garums ir vidēji 262800 km, kas vienādojams ar 32 lidojumiem no Rīgas uz Tokiju. Starp citu, kino lentes mūsdienās ir retums – tās strauji nomaina digitālā kino tehnika. 

Sešu gadu laikā apēstas vairāk nekā 100 tonnas popkorna...
Sešu gadu laikā viena kinoteātra apmeklētāji vidēji apēduši 150 000 kg popkorna un izdzēruši 60 000 l dzērienu, liecina kinoteātra apkopotie dati. 

Ar katru gadu kino apmeklējums pieaug...
Pirms sešiem gadiem kino Latvijā apmeklējumu skaits bija 2,35 miljoni. Savukārt 2010. gadā kino apmeklētāju skaits samazinājās, ko iespējams skaidrot ar ekonomiskās krīzes sekām. Turpmākajos gados kino cienītāju skaits audzis, līdz 2013. gadā sasniedzis 2,38 miljonus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

seši

Kas tas par virsrakstu?! Arī 6 jāraksta ar vārdiem...

pirms 3 gadiem, 2014.11.04 13:09

Citas ziņas