Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatnieku zelta raža – «Jelgavas tipogrāfija» saņem sešas «Zelta ābeles 2013» 3

Lielajā ģildē Rīgā konkursa «Zelta ābele 2013» noslēguma ceremonijā sadalītas Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvas par labāko grāmatu noformējumu. Konkurss tiek rīkots no 1993. gada un šogad risinājās jau 21. reizi. Pamatoti var lepoties Jelgavas tipogrāfija – no 45 «Zelta ābelei 2013» nominētajiem izdevumiem trīs desmiti drukāti pie mums, gandarīts ir SIA «Jelgavas tipogrāfija» valdes priekšsēdētājs Juris Sīlis, bet sešas no Jelgavā tapušajām katra savā kategorijā kļuvušas par pašām, pašām labākajām. Savukārt Pārdošanas vadītājs Māris Matrevics var priecāties, ka Jelgavā ražotās grāmatas nav no tām, kas apput veikalu plauktos.

Kā jau jelgavniekiem, vislielākais prieks par autoru kolektīva apgādā «Neputns» veidoto izdevumu «Jūlijs Feders» – greznā mūsu novadniekam veltītā grāmata (māksliniece Inta Sarkane) uzvarējusi kategorijā «Mākslas izdevumi».Jelgavnieku sadarbībā ar «Neputnu» (māksliniece Ingrīda Zābere) tapis arī krāšņākais prozas izdevums: «Federiko Garsija Lorka. Lekcijas». Par labāko zinātnisko grāmatu atzīta «1918. – 1920. gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās» (māksliniece Dita Pence).Sadarbībā ar Tukuma muzeju un mākslinieci Inesi Hofmani tapusi aizvadītā gada labākā grāmata par arhitektūru – Inas Līnes un Daiņa Bruģa «Liecinieki. Latvijas piļu un kungu māju interjeri 19. gadsimtā – 20. gadsimta sākumā». Šī grāmata atzīta arī par visskaistāko portāla «Delfi» organizētajā lasītāju balsojumā – par to mēneša laikā nobalsots 1147 reizes.

Kā «Gada notikums» novērtēta unikāla 16. gadsimta beigās iespiestas grāmatas faksimilizdevuma izdošana. Pirmā daļa –  «Rīgas pilsētas tipogrāfa Nikolausa Mollīna 1593. gadā iespiestais Karaļa pilsētas Rīgas – Vidzemē – godātās rātes atjaunotais kāzu un apģērbu nolikums». Otrā daļa – «Tulkojums no agrās jaunaugšvācu valodas un zinātniskie komentāri». Izdevuma mākslinieciskais redaktors ir Valdis Villerušs un māksliniece – Inese Hofmane. Izdevuma iespiešanā piedalījušās vairākas tipogrāfijas – «Dardedze Hologrāfija», «Radošā poligrāfija» un arī Linda Jēkabsone un Jelgavas tipogrāfija. Grāmatu izdevis Turaidas muzejrezervāts.

Bez balvām, protams, nepalika arī citas tipogrāfijas. «Zelta ābeli 2013» kategorijā «Dzeja» ieguva Artūra Puntes darbs «Poētiskie veltījumi» (mākslinieks Mārtiņš Ratniks), tipogrāfija – «McĀbols», izdevējs – «Orbīta». Par labāko dokumentālo izdevumu atzīts Anitas Vanagas «Ilmārs Blumbergs. Es nemiršu» (mākslinieks Guntars Sietiņš, tipogrāfija – «Livonia Print», izdevējs – «AV»). Uzziņu literatūras cienītājiem noderēs «Rīgas porcelāns. Sīkplastika. 20. gadsimta 50. – 90. gadi» (māksliniece – Alise Landsberga, tipogrāfija – «Veiters»).

Par gada mākslinieci atzīta Inese Hofmane, bet balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā pasniegta LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas ilggadējai darbiniecei un vadītājai Annai Šmitei.

Kaut SIA «Jelgavas tipogrāfija» sasniegusi līdz šim nebijušu apbalvojumu rekordu, tomēr uzņēmuma vadība saskata arī vēl neizmantotās iespējas. Vispār netika pasniegtas balvas kategorijā «Literatūra bērniem», kur visas piecas nominētās grāmatas bija ražotas Jelgavā. Līdzīga situācija arī «Foto albumu» grupā – trīs no četriem gatavoti «Jelgavas tipogrāfijā». 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Metinātājs Bērziņš

Grāmatu cenas grāmatnīcās nudien nepriecē,tās ir pilnīgā d!rsā.Piemēram Zelta pasakas. Margarita Stāraste. cena 35.40. cik daudzi vecāki var atļauties šīs pasakas?

pirms 4 gadiem, 2014.04.04 10:50

Citas ziņas