Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji plāno svētkos apēst vismaz trīs līdz četras olas katrs

Lai gan līdz Lieldienām palikušas pāris dienas un olu pārdošanas apjomi veikalos vēl nav sasnieguši maksimumu, gandrīz puse jeb 48 procenti Latvijas iedzīvotāju Lieldienās domā apēst trīs līdz četras olas, bet 30 procentu – piecas un vairāk, liecina veikalu tīkla «Maxima Latvija» veiktā aptauja. 

Savukārt notiesāt vienu divas olas paredz 21 procents respondentu, bet tikai viens procents svētkos tās neplāno ēst.

«Lai gan iedzīvotāji olas svētkiem sāk iepirkt aptuveni nedēļu pirms tiem, tradicionāli to pārdošanas apjomi visstraujāk aug tieši pirmssvētku dienā. Pērn «Maxima Latvija» veikalos iedzīvotāji svētku nedēļā iegādājās vairāk nekā 4,3 miljonus olu. Arī šogad plānojam, ka visaktīvākā pirkšana būs tieši pirmssvētku dienā. Jau pašlaik redzam, ka olu pārdošanas apjomi salīdzinājumā ar pagājušo gadu aug pamazām, par aptuveni 12 procentiem. Šogad tie varētu būt lielāki, jo starp katoļu un pareizticīgo Lieldienām nav tik liels laika posms, kā tas bija pērn,» norāda «Maxima Latvija» mārketinga vadītāja Zane Kaktiņa.

Olas ir galvenais pārtikas produkts Lieldienās, to atzīst arī 96 procenti respondentu. Otrā vietā tiek ierindoti svaigi dārzeņi un augļi, tad maizes un konditorejas izstrādājumi, kā arī svaiga gaļa. Pircēju uzmanība gan pērn, gan jau tagad, dažas dienas pirms svētkiem, tiek pievērsta majonēzei, un iepirkumu groziņos tā parādās arvien biežāk.

Ierasti palielinās arī olu krāsu, etiķešu, uzlīmju un dekoru pārdošanas apjomi. Šogad populārākas kļuvušas dažādas olu uzlīmes un termoetiķetes, jo to pārdošanas apjomi salīdzinājumā ar pērno gadu palielinājušies par 42 procentiem.

Populārākie – šokolādes zaķi
Savukārt saldumu kategorijā uz svētkiem vispieprasītākie ir šokolādes zaķi un olas, kas visvairāk iepriecina mazos svinētājus. Jau tagad šokolādes zaķu un olu pārdošana strauji sāk augt, ja salīdzina ar pagājušo gadu, kad tā palielinājusies par 80 procentiem.
Tradicionāli Lieldienās cilvēki vairāk pērk arī sīpolus, jo pierasts olas krāsot sīpolu mizās. Lielākā daļa jeb 93 procenti iedzīvotāju min, ka Lieldienas nav iedomājamas bez olu krāsošanas, daļa pie populārākajām tradīcijām nosauc olu kaujas, šūpošanos, kā arī baznīcas apmeklējumu. 

Lieldienas pavadīs ģimenes lokā
Vairāk nekā 60 procenti respondentu Lieldienas plāno pavadīt kopā ar ģimeni, 20 procenti dosies ciemos pie radiem vai draugiem uz laukiem, bet 13 procenti jau ieplānojuši apmeklēt kādu svētku pasākumu. Savukārt trīs procenti aptaujāto svētkos strādās, divi procenti tos pavadīs ārzemju ceļojumā, bet pavisam neliela daļā neko nav plānojuši svinēt. 

Lieldienas nav iedomājamas ne tikai bez olām, nepieciešama arī pārējā maltīte. 59 procenti respondentu lielāko daļu svētku ēdienu plāno gatavot paši, 27 procenti ir pārliecināti, ka visu pagatavos saviem spēkiem, bet deviņi procenti lielāko daļu svētku ēdienu iegādāsies veikalā. Savukārt četri procenti respondentu, vēloties sevi atbrīvot no rūpēm par gatavošanu, nepieciešamo svētku galdam, tai skaitā visus ēdienus, pirks. 

Tērēs ap 50 eiro
Trešdaļa jeb 33 procenti aptaujāto Lieldienu svētku maltītei šogad plāno tērēt 11–25 eiro, teju 32 procenti 26–40 eiro, 16 procenti 41–55 eiro. Savukārt astoņi procenti aptaujāto šim mērķim ziedos 56–70 eiro, divi procenti 71–85 eiro, vēl divi 86–100 eiro, bet septiņi procenti iedzīvotāju maltītei atvēlēs naudas summu, kas nepārsniegs 10 eiro.

Runājot par olu kaujām ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, 15 procenti respondentu vēlētos uz olu dueli izaicināt TV un radio raidījumu vadītāju Baibu Sipenieci-Gavari, 10 procenti kā pretinieku gribētu redzēt Rīgas mēru Nilu Ušakovu, bet trešo vietu dala dziedātājs Intars Busulis un Zentiņa no seriāla «Ugunsgrēks» jeb aktrise Regīna Devīte. 

Foto: Santa Logina

Pievieno komentāru

Citas ziņas