Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīs grāmatu ceļu

Uzzināt par 350 gadu senajām grāmatu izdošanas tradīcijām pilsētā, kā arī iepazīt vienu no Latvijas modernākajām tipogrāfijām, kas gada laikā saražo ap četriem miljoniem grāmatu, Starptautiskajā drukas dienā, 19. oktobrī, pulksten 16 ekskursijā “Grāmatu ceļš” aicina Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

“Jelgavai ir sena grāmatniecības vēsture, kas sniedzas līdz 1667. gadam, kad iznāca pirmā zināmā iespiestā grāmata Jelgavā. Tāpat Jelgavā izdota pirmā enciklopēdija, kalendārs, vārdnīca, ābece un avīze latviešu valodā. Ikviens aicināts doties ekskursijā, kuras laikā tiks apmeklēta Jelgavas tipogrāfija, kas sevi uzskata par kādreizējās Kurzemes guberņas laika lielākās tipogrāfijas – Stefenhāgena grāmatu spiestuves – darbības idejisku turpinātāju,” stāsta Tūrisma centra pārstāve Sandra Grigorjeva.

Ekskursanti tipogrāfijā varēs uzzināt par grāmatu un citu iespiedmateriālu ražošanu mūsdienās – izprast darbu, kas slēpjas no maketa līdz tikko nodrukātas grāmatas atvēršanai. Savukārt gide Signe Lūsiņa stāstīs par izciliem latviešu literātiem Juri Alunānu, Annu Brigaderi un Aspaziju, kuri uzauguši, mācījušies vai darbojušies Jelgavā un kuru darbi ir daļa no latviešu rakstniecības un grāmatniecības vēstures.

Ekskursija ar autobusu sāksies no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa Akadēmijas ielā 1. Ekskursijas ilgums apmēram divarpus stundas. Pirmsskolas vecuma bērniem dalība ekskursijā bez maksas. Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas