Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīs Salgales pagastu

Tuvojoties Ozolnieku novada svētkiem, sestdien, 15. jūlijā, pulksten 10 interesenti gida pavadībā ar autobusu aicināti doties ekskursijā “Cilvēki, vēsture un daba Salgales pusē”, lai iepazītu Ozolnieku novada Salgales pagastu, ziņo pašvaldība.

Ekskursijas laikā tiks apskatīts Garozas Senču ozols, kas atrodas pie Garozas pamatskolas, Namiķu skansts, kas ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, kā arī varēs dzirdēt stāstus par liecībām, ko atstājis Napoleona armijas karagājiens, kas 1812. gadā gāja cauri Kurzemei un apmetās pie Garozas upes. Kā nākamais apskates objekts būs Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājas “Auči”, pēc tam paredzēts pikniks Lielupes krastā, kur notiesāt līdzi paņemtās uzkodas.

Ekskursijas turpinājumā plānots doties uz Salgales vecās baznīcas drupām – Salgales baznīca bija pirmā baznīca, kas nokalpojusi 130 gadu, taču Pirmā un Otrā pasaules kara laikā tikusi nopostīta. Noslēgumā ekskursijas dalībnieki viesosies memoriālajās mājās “Billītes”, kur ilgus gadus kopā ar sievu Elzu Stērsti dzīvojis latviešu dzejnieks rakstnieks tulkotājs Edvarts Virza.

Ekskursija “Cilvēki, vēsture un daba Salgales pusē” sāksies Jelgavas Sv.Trīsvienības tornī, Akadēmijas ielā 1, pulksten 10, savukārt 10.15 paredzēts piestāt pie Ozolnieku Tautas nama, Rīgas ielā 23. Ekskursijas ilgums – astoņas stundas. Dalība ekskursijā bez maksas, veicot ziedojumus Jāņa Čakstes mājās “Auči” un dzejnieku Edvarta Virzas un Elzas Stērstes mājās “Billītes”. Dalībnieki aicināti līdzi ņemt uzkodas piknikam, kuru būs iespējams baudīt “Aučos” pie Lielupes.

Pieteikt dalību ekskursijā var iepriekš Jelgavas reģionālajā Tūrisma centrā pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Vairāk informācijas mājaslapā www.visit.jelgava.lv.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas