Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iepazīs senlatviešu kāzu tradīcijas

Uz latviešu godu cikla trešo lekciju «Vedības» Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī ceturtdien, 9. martā, pulksten 18 aicina Velta Leja, kura stāstīs par seno vedību norisi un tradīcijām, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs. Savukārt kopā ar folkloras kopu «Dimzēns» klātesošie varēs izdziedāt senlatviešu kāzu dziesmas.

Latviešu tradīcijās lielākie godi ir kāzas, kas tautasdziesmās ir apdziedātas nesalīdzināmi vairāk par citiem godiem. Senlatviešu kāzu rituāli nemitīgi mainījušies vēstures gaitā un bijuši arī katrai vietai un novadam atšķirīgi. Kāzās neiztika bez dziesmām, dejām un jautrības, tomēr to pamatā bija daudz rituālu, kas cieši saistīti ar senlatviešu dievībām un dabas ritmu.

Arī mūsdienās jaunie pāri bieži izvēlas pavadīt kāzu dienu senlatviešu tradīcijās, godinot senos precību rituālus. Lai iegūtu praktiskus padomus kāzu plānošanā un organizēšanā, lekcijā īpaši ir aicināti piedalīties jaunie pāri un vedēji, kas plāno kāzu dienas norisi senlatviešu tradīcijās. Lekciju par senlatviešu kāzu tradīcijām vadīs Velta Leja, kas stāstīs par kāzu dienas norisi, precību rituāliem, bet kopā ar folkloras kopu «Dimzēns» lekcijas dalībnieki varēs iepazīt un izdziedāt vedību un mičošanas dziesmas.

Skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem dalība pasākumā bez maksas. Pieteikšanās dalībai lekcijā pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas