Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iestudējums pēc romāna «Jelgava 94» motīviem (FOTO) 1

Jaunais teātris Jelgavas 750. jubilejas gadā iestudē izrādi, kuras dramatizējums tapis pēc Jāņa Joņeva augsti novērtētā un apbalvotā romāna «Jelgava 94» motīviem. Režisors nolēmis uzburt dažādu paaudžu vidū populārās grāmatas centrālā varoņa pusaudža gaitas deviņdesmito gadu Jelgavā, kad, citējot romāna autoru, «laiki bija citādāki, mati garāki, mūzika skaļāka un bandīti bīstamāki».

Teātra režisors un dramatizējuma autors Rihards Svjatskis «Ziņām» pastāstīja, ka darbs pie grāmatas dramatizējuma sākts jau aprīlī, bijis ietilpīgs un nav pat īsti beidzies, jo katrs mēģinājums ienes nianses. Viņš vadījies pēc J.Joņeva sākotnējās ieceres stāstu veidot kā pieaugušā Jāņa (aktieris Ģirts Šteinmanis) atskatu uz pusaudža gadiem (Reinis Širokovs), tādēļ liela loma atvēlēta grāmatas beigām, kur Jānis ir jau pieaudzis. 

Kā atzīst Jelgavas Jaunā teātra komanda, J.Joņeva «Jelgava 94» ir ļoti precīzs un daudzslāņains materiāls gan savas sulīgās valodas, gan laikmeta attēlojuma dēļ. «Romāns dramatizējuma tapšanas gaitā pret materiālu izturējāmies ar ļoti lielu pietāti, lai stāsts nezaudētu savu pirmatnējo, niansēto emocionālās pasaules atklāsmi. Tā kā dramaturģija un romāns pieprasa atšķirīgu tehniku, no «ķirurga naža» nevarēja izvairīties, bet mēs darbu veidojam tā, lai izrāde būtu baudāma un saprotama kā romāna cienītājiem, tā arī tiem, kas ar literāro darbu nav iepazinušies,» stāsta R.Svjatskis.

Pirmizrādi iestudējums piedzīvos 5. decembrī pulksten 14 Jelgavas kultūras namā «Rota». 

Centrālā varoņa ikdiena saistīta ar mītiem un stereotipiem apaugušo smagā metāla kultūru. Kas tā ir? Dzīves filozofija, «autsaideru» sabiedrība vai agresīvs skaņu juceklis? Izrāde ir mēģinājums atklāt metāla mūzikas dziļo un daudzšķautņaino dabu. Šo atbildīgo uzdevumu – radīt atmosfēru un pilnveidot, iespējams, pat lauzt skatītāju priekšstatus par metāla būtību – uzņēmusies jaunās raudzes grupa no Jelgavas – «Darrva». Mūziķi jau sevi pieteikuši ar jaudīgiem koncertiem, kā arī debijas disku «Saule neuzausīs», kurā atklājas grupas pasaules redzējums gan dziesmu tekstos, gan savdabīgajos skatuves tērpos. Citiem vārdiem, metāla kultūra atklājas gan grupas «Darrva» mūzikā, gan grupas dalībnieku ikdienā.  

Taču, kā norāda R.Svjatskis, topošā izrāde – tāpat kā grāmata – nav tikai puslīdz dokumentāls stāsts par pilsētas vēsturi un laikmeta attēlojumu pusaudžu ikdienā. Izrāde vēsta par katram cilvēkam pazīstamo vēlmi būt pieņemtam un atzītam vienaudžu vidū un uzdod jautājumu – vai vēlme pēc konkrētas sociālās piederības pazūd, izaugot no pusaudžu vecuma? Iestudējuma centrālais varonis Jānis savos trīsdesmit piecos gados nonāk krustcelēs – starp pagātni un pusaudža sapņu īstenošanu un tagadnes realitātes rutīnu, kas viņam liek uzdot jautājumu, vai sapņi ir piepildījušies vai arī tās bijušas tikai puikas iedomas. Šo mīklu režisors ar savu trupu centīsies atrisināt izrādes laikā.

Var tikai piebilst, ka arī izrādes ieejas maksa gana pretimnākoša – divi eiro, bet pensionāriem, studentiem un skolniekiem – puscena. 

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 1

biļetes

Sveiki, vēlos noskaidrot, kur un kad var iegādāties biļetes uz izrādi?

pirms 2 gadiem, 2015.11.26 13:19

Citas ziņas