Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Inese Zandere: Mums jāiemācās atbrīvot sevī vietu pasaulei (FOTO)

“Dzejas dienas ir kā piektais gadalaiks, kur saplūst kopā rudens un karsta vasara. Patiesībā arī pavasaris, jo tad visi skrien no vietas uz vietu. Vasara tādēļ, ka visu laiku ir karsti, jo ir pilnas zāles. Rudens – jo tas patiešām ir rudens un ir Raiņa dzimšanas diena. Vienīgi ziema izpaliek, jo tad nevarētu aizbrist no vienas bibliotēkas līdz otrai. Tikšanās ar klausītājiem un lasītājiem notiek jau ne tikai Dzejas dienās, bet Dzejas dienās ir tāda intensitāte, kas ir pārbaudījums katram dzejniekam,” pēc piepildītas tikšanās ar pašiem mazākajiem dzejoļu autoriem Jelgavas pilsētas bibliotēkā “Ziņām” teic dzejniece Inese Zandere.

Tikšanās ar I.Zanderi bija viens no daudzajiem Dzejas dienu “Dzeja – valodas putni” pasākumiem, kas vakar līdz pat vēlam vakaram norisinājās Jelgavā. Ikviens bija aicināts pievienoties pasākumam ar savu velosipēdu un no bibliotēkas tālāk doties līdz Lāčplēša piemineklim Stacijas laukumā, vides objektam “Laika rats 100” un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam, kur dzejiskus priekšnesumus bija sagatavojuši Jelgavas jaunieši. Ar lasījumiem piedalījās dzejnieki I.Zandere, Valts Ernštreits, Jana Egle, Vasīlijs Karasjovs un Eduards Aivars. Tāpat notika tradicionālā jauno dzejnieku sacensība – dzejas slams. Noslēgumā pie tējas namiņa skanēja Daumanta Kalniņa kvinteta koncertprogramma “Sirds prieks” ar Friča Bārdas dzeju.

Pasākumu “Dzeja – valodas putni” producēja Elīna Apsīte.

Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 13. septembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Citas ziņas