Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir mantojums, ir glabātāji (FOTO)

Kad aizvadīts Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku maratons, pagājusi vien nedēļa, un aiz muguras šai notikumiem piesātinātajā vasarā arī Starptautiskais folkloras festivāls «Baltica 2015».

Šogad festivāls aicināja celt godā mantojumu, un šis ietilpīgais vārds, pēc kultūras ministres Daces Melbārdes domām, «ietver bezgalīgas bagātības no ļoti personiskiem, ģimenē glabātiem dārgumiem līdz gudrības un tradīciju godināšanai, no taustāmām vērtībām līdz zināšanai un dzīvesziņai, bet tradicionālā mūzika un māksla ir viena no skaistākajām nemateriālā mantojuma izpausmēm ikvienai tautai».

Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» folkloras kopas «Dimzēns» un Jelgavas novada Līvbērzes kopas «Zemgaļi» vadītāja Velta Leja šīs atziņas ar saviem puišiem, vīriem, sievām un meitām pārbaudījusi praksē ne reizi vien.

Pēc festivāla, kura dalībnieku skaits atkal pretendēja uz rekordu – vairāk nekā 3500 ļaužu – organizatoru ieceres lielākās masas pulcēja nevis tikai Rīgā, bet pa dažādiem ceļiem virzīja uz Rēzeknes pusi, kur aizvadītajā svētdienā ar dalībnieku gājienu un krāšņu noslēguma koncertu Festivāla parkā «Baltica 2015» izskanēja, lai nākamgad savu māku viesu uzņemšanā atvēlētu parādīt mūsu ziemeļu kaimiņiem – igauņiem.

«Baltica 2015» pasākumi – izstādes, koncerti, sadziedāšanās, meistarklases un tikšanās ar dažādu valstu stāstniekiem, kā arī danči un kino vakari norisinājās Rīgā, Rēzeknē un Rēzeknes novadā, Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē, Lielvārdē, Līvānos, Ludzā, Talsos, Turaidā, Viļakā, Viļānos un citviet Latvijā. Festivālā piedalījās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji.

Festivālā bija iespēja redzēt viesus no Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Īrijas, Krievijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Spānijas un Ukrainas.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 23.jūlija, «Zemgales Ziņās». Foto: Guntars Vaivars, «Gors» un «Dimzēns»

Pievieno komentāru

Citas ziņas