Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ja būs gribasspēks, stiepsies arī pirkstgali 4

Jelgavas novada tautas deju kolektīvu skate šogad īpaša bija trim kolektīviem, kas tajā piedalījās pirmo reizi. Līdzās Vircavas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvam «Laimes lāči» un Vilces pagasta senioru deju kolektīvam «Vecie vilki» ugunskristības piedzīvoja arī Sesavas pagasta jauniešu deju kolektīvs «Pāris».

Vadītājai Līgai Lapšinai, šķiet, diennaktī ir vairāk nekā 24 stundas. Dzīvodama Bauskas novada Ceraukstes pagastā, viņa māca tautas dejas arī Sesavas pamatskolas 1.–4. klases bērniem un sarīkojuma dejas 1.–9. klases skolēniem. Piedevām viņa sākumskolā pasniedz angļu valodu, audzina 6. klasi un vēl pasniedz aerobiku. Arī Mežgaļu pamatskolā (Bauskas novada Brunavas pagastā) Līga māca angļu valodu sākumskolas klasēm. Papildus tam viņa mācās arī pati.

– Vadāt vairākus kolektīvus, mācāt bērniem un jauniešiem dejot, bet kā nonācāt pie dejām?

Dejoju no bērnības, cik es sevi atceros. Sākumā Bauskas 1. ģimnāzijas kolektīvā «Pērkonītis». 1. ģimnāzijā dejoju līdz 12. klasei, tad pārgāju uz Tautas deju ansambli «Jandāls» Bauskas kultūras namā. Diemžēl tagad vairs nedejoju, nesanāk laika, bet gribētos.

– Mācīšana ir jūsu sirdslieta?

Pašai tuvāka tā dejošana, bet nu jau ir otrais gads, kā es mācu. Taču es saņemu tās pašas emocijas, kuras gūstu, kāpjot uz skatuves. Tagad redzu, ka manam ieguldītajam darbam ir rezultāti. Tas sniedz gandarījumu – tādu pašu kā dejojot.

– Vai esat mācījusies dejas pedagoģiju?

Pēc vidusskolas iestājos Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā mācīties par deju skolotāju, bet sanāca tā, ka aizbraucu meklēt laimi uz Angliju. Šobrīd mācos par sākumskolas un angļu valodas skolotāju.

– Dzīvojat Bauskas pusē. Kā nokļuvāt Sesavā?

Sesavas pamatskolā meklēja jaunu tautas deju skolotāju. Es pieteicos, aizbraucu uz pārrunām. Tad man piedāvāja arī angļu valodas skolotājas vietu, jo gadu esmu nodzīvojusi Anglijā. Sesava ir kā manas otrās mājas un nu jau arī būs manas mājas, jo plānoju ar ģimeni turp pārcelties.

– Kā šogad skatē veicās jūsu mazajiem dejotājiem? Pošaties uz Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem?

Mums ir I pakāpe, zaļā gaisma vēl nav dota, jāgaida līdz maijam. Bet mēs jau kravājam somas. Cerams, valstī konkurence nebūs tik liela un ļaus arī lauku bērniem tikt uz svētkiem. Sesavas skola ļoti sen nav piedalījusies Deju svētkos, to piedzīvot skolai būtu liels pagodinājums.

– Jūs vadāt arī jauniešu deju kolektīvu «Pāris». Kā tas radās?

Jauniešu deju kolektīvu izveidojām pagājušā gada februārī. Paši jaunieši gribēja dejot, salasīja kompāniju, un tad man piedāvāja, vai nevēlos kolektīvu vadīt. Es piekritu.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 23.aprīļa, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 4

murgs

kāds murgs,gadu padzīvoju Anglijā un varu būt skolotāja, uz ko mēs ejam.Un tādām klejotājām algu maksā un bernus ļauj mācīt?

pirms 3 gadiem, 2015.04.24 08:49

sss... murgam

Vajag lasīt visu tekstu, viņa mācās pedagoģiju. Domāju, ka bērni ir tikai ieguvēji, ka skolotāja ne tikai teoriju zina, bet arī padzīvojusi Anglijā un daudz maz iepazinusi kultūru.

pirms 3 gadiem, 2015.04.24 10:51

saprotu

Malace! Prieks par cilvekiem, kuri dara lietas nesavtigi un ar entuziasmu!

pirms 3 gadiem, 2015.04.24 13:08

Yo

Rakstā nav minēts, vai precēta, vai ir regulārs draugs?

pirms 3 gadiem, 2015.04.25 08:46

Citas ziņas